Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 68×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Amilyn Holdo

Amilyn Holdo

Amilyn Holdo je stará známá princezny Leii, která se rozhodla bojovat proti Prvnímu řádu. V Odporu zastává jednu z nejvyšších pozic a velí vlastnímu křižníku jménem Ninka. Po útoku na základnu Hvězdovrah se nakonec stala vůdkyní Odboru.

Sezóny 1
2017 - 2017

Mládí

Narodila se na planetě Gatalenta, známé pro svůj výtečný čaj. Během vlády Impéria se stala političkou a spoustu času trávila s princeznou Leiou. Amilyn nakonec zjistila, že Organovi patří k Povstání, ale své přátele nezradila.

Válka s Prvním řádem

O mnoho let později bylo Impérium konečně poraženo a na scénu se vrátila demokratická Republika. Ze zbytků Impéria však vznikl První řád, se kterým Republika nechtěla nic mít. Z tohoto důvodu vnikl Odpor, ke kterému se Amilyn okamžitě připojila a dostala se na jednu z nejvyšších pozic.

Základna Odporu nakonec musela být evakuována, ale První řád zvládl své odpůrce sledovat i skrze hyperprostor. Při jednom z útoků upadla Leia do kómatu a Holdo byla zvolena novou vůdkyní Odporu. Poe rozkazům nové vůdkyně vzdoroval a byl odveden. Horkokrevný hrdina se domluvil se svými přáteli a poslal je na nebezpečnou misi, Holdo se pak pokusil zbavit velení. Na velící místo nakonec usedla opět Leia a vice admirálka Holdo se obětovala a s lodí skočila proti nepřátelské velící lodi.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Edvin

Společně s Rose ta nejhorší postava co kdy ve SW byla…

17.1.2019 | 17:05:35
AMiLYN HOLDO

Jsem asi nejlidštější člověk na světě, protože dělat chyby je tak lidské a ja dělám moře chyb.

3.1.2018 | 10:04:37
Kalam

feminazi pinda co tam je jen pro propagaci agitek matriarchátu a sekýrování mužských postav…

2.1.2018 | 2:42:24
DarthRevan

Vynikající postava

webmaster
1.1.2018 | 10:43:52
tom99

Zbytečná postava, která z nepochopitelných důvodů neřekne Odboji, co má v plánu a díky tomu vznikne naprosto zbytečná vzpoura. Prosím – tyto postavy už nechci ve SW…

webmaster, grafik
28.12.2017 | 10:55:07
Wolfinator1

Sakra dobrá postava a skvěle zahrána. Ze začátku se může zdát trochu sobecká, uzavřená, ale nakonec se ukáže jako skromná hrdinka ochotná se obětovat pro záchranu jiných. Navíc její loučení s Leiou ( opravdu jako by byli dlouhá léta kamarádky ) a její konec bylo sakra dojemný až skoro na slzu.

18.12.2017 | 22:48:39

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Co se aktuálně děje

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Dostat Star Wars film do kin začíná být tou nejnáročnější disciplínou. Většinou to ovšem ztroskotá již na scénáři, vizi a následném vyhazovu tvůrců. Tentokrát tomu zase nebylo jinak, ale na palubě máme nového týpka, který s pistolí u hlavy bude připravovat další verzi příběhu.

Zajímavosti

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

V Londýně právě probíhá Star Wars Celebration a již první den jsme se dočkali celé řady novinek. Pro přehlednost jsme je pro vás dali do jednoho článku a v následujících dnech připravíme také shrnutí toho, co jednotlivé panely odhalí o víkendu a v pondělí.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama