Star Wars (Hvězdné války) Amilyn Holdo

Amilyn Holdo

Amilyn Holdo

Amilyn Holdo je stará známá princezny Leii, která se rozhodla bojovat proti Prvnímu řádu. V Odporu zastává jednu z nejvyšších pozic a velí vlastnímu křižníku jménem Ninka. Po útoku na základnu Hvězdovrah se nakonec stala vůdkyní Odboru.

Sezóny 1
2017 - 2017

Mládí

Narodila se na planetě Gatalenta, známé pro svůj výtečný čaj. Během vlády Impéria se stala političkou a spoustu času trávila s princeznou Leiou. Amilyn nakonec zjistila, že Organovi patří k Povstání, ale své přátele nezradila.

Válka s Prvním řádem

O mnoho let později bylo Impérium konečně poraženo a na scénu se vrátila demokratická Republika. Ze zbytků Impéria však vznikl První řád, se kterým Republika nechtěla nic mít. Z tohoto důvodu vnikl Odpor, ke kterému se Amilyn okamžitě připojila a dostala se na jednu z nejvyšších pozic.


Základna Odporu nakonec musela být evakuována, ale První řád zvládl své odpůrce sledovat i skrze hyperprostor. Při jednom z útoků upadla Leia do kómatu a Holdo byla zvolena novou vůdkyní Odporu. Poe rozkazům nové vůdkyně vzdoroval a byl odveden. Horkokrevný hrdina se domluvil se svými přáteli a poslal je na nebezpečnou misi, Holdo se pak pokusil zbavit velení. Na velící místo nakonec usedla opět Leia a vice admirálka Holdo se obětovala a s lodí skočila proti nepřátelské velící lodi.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Edvin

Společně s Rose ta nejhorší postava co kdy ve SW byla…

17.1.2019 | 17:05:35
AMiLYN HOLDO

Jsem asi nejlidštější člověk na světě, protože dělat chyby je tak lidské a ja dělám moře chyb.

3.1.2018 | 10:04:37
Kalam

feminazi pinda co tam je jen pro propagaci agitek matriarchátu a sekýrování mužských postav…

2.1.2018 | 2:42:24
DarthRevan

Vynikající postava

webmaster
1.1.2018 | 10:43:52
tom99

Zbytečná postava, která z nepochopitelných důvodů neřekne Odboji, co má v plánu a díky tomu vznikne naprosto zbytečná vzpoura. Prosím – tyto postavy už nechci ve SW…

webmaster, grafik
28.12.2017 | 10:55:07
Wolfinator1

Sakra dobrá postava a skvěle zahrána. Ze začátku se může zdát trochu sobecká, uzavřená, ale nakonec se ukáže jako skromná hrdinka ochotná se obětovat pro záchranu jiných. Navíc její loučení s Leiou ( opravdu jako by byli dlouhá léta kamarádky ) a její konec bylo sakra dojemný až skoro na slzu.

18.12.2017 | 22:48:39

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců