Star Wars (Hvězdné války) C1-10P

C1-10P

C1-10P

Droid známý především jako Chopper je členem posádky lodi jménem Duch a věrným společníkem Hery Syndully. Na jeho počest byla pojmenována jedna z Povstaleckých základen a nebýt něj, tak by mnoho Povstalců přišlo o život.

Sezóny 1
2016 - 2016

Počátky

Během klonových válek sloužil jako navigační stromech a účastnil se bitvy o Ryloth. Během bitvy byl jeho Y-Wing sestřelen a droid byl poškozen. Havarovanou loď nalezla mladá Twi'lečka Hera Syndulla, dcera slavného Chama Syndully.

Když se Republika přerodila v Galaktické Impérium, Cham se opět vydal do války a Hera tak věnovala více času s droidem než svým otcem. Hera nakonec Ryloth opustila a přidala se k Povstání, Chopper samozřejmě vyrazil s ní. Hera se nakonec dostala k lodi VCX-100, kterou pojmenovala Duch a ní se Chopper staral o údržbu. Posádka lodi se nakonec rozrostla o rytíře Jedi Kanana Jarruse a jeho učedníka Ezru, Lasata Garazeba Orreliose a Mandalorianku Sabine Wren.


Proti Impériu

Choppera používali Povstalci jako jednoho ze svých infiltrátorů a Impérium si nikdy ničeho nevšimlo. Sabine, která byla mistryní v používání barev vždy Choppera přetřela na Imperiální barvy a droid se nepozorovaně dostal na místo určení.

Chopper pro Povstaleckou buňku nakonec objevil planetu Atollon, kde si zřídili novou základnu, kterou pojmenovali na droidovu počest. Chopper pro povstání také získal dalšího droida jménem AP-5, který byl taktéž veteránem z klonových válek a věnoval se důležitým inventurám skladů.

Droid nakonec přežil až do bitvy o Scarif, kdy se Povstalecká loď Duch účastnila bitvy. Zatím nemůžeme říct, zda bitvu přežil nebo ne, na informace o dalších dobrodružstvích si musíme zatím počkat.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců