Star Wars (Hvězdné války) Cassio Tagge

Cassio Tagge

Cassio Tagge

Byl jedním z mála Imperiálních velitelů, kteří opustili Hvězdu smrti před jejím výbuchem. Jeho rodina vlastnila velkou těžební společnost jménem TaggeCo a měla přístup do horních pater Imperiálního paláce, který byl vytvořen z bývalého chrámu Jedi na Coruscantu.

Sezóny 1
1977 - 1977

Imperiální kariéra

Narodil se na Tepasi, kde jeho rodina vlastnila a vedla společnost TaggeCo zaměřenou na těžbu. Tagge se brzy připojil k Impériu a již po šesti letech dosáhl hodnosti generála a šéfa Imperiální armády.

Krátce před bitvou o Yavin dorazil na Hvězdu smrti, kde se konala porada nejvyšších Imperiálních velitelů. Během této porady jej konfrontoval Conan Antonio Motti, jenž s Taggem nesdílel jeho pohled na Povstaleckou Alianci, jež ukradla plány jejich bitevní stanice. Během jejich rozhovoru je nakonec přerušil příchod Tarkina s Vaderem, kteří je informovali o rozpuštění senátu, což Taggeho šokovalo. Ani Tarkin s Vaderem během porady nesdíleli Taggeho obavy z krádeže plánů, což nakonec vedlo k zničení stanice a smrt většiny Imperiálních velitelů.


Tagge útok Povstalců přežil kvůli vyšetřování na Dantooine, kde pátral po základně, o níž se zmínila princezna Leia. Díky své prozíravosti si vysloužil titul velkogenerála, což byl ekvivalent k titulu velkoadmirála. Kvůli svým neúspěchům byl Vader krátce pod jeho vedením, z čehož Sithský lord moc velkou radost neměl. Po několikadenní spolupráci dostal na starost také kyborgy vytvořené Cylem, jenž měli s Vaderem bojovat o místo Sidiousova učedníka.

Jelikož Tagge příliš věřil v Cyla a jeho výtvory, nedokázal zabránit tomu, aby se Cylo zmocnil křižníku Executor, za což byl také potrestán. Velkoadmirál se ale nehodlal vzdát a rozhodl se Vaderovi oponovat, což jej stálo život.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Solo: Star Wars Story

Režie: Ron Howard
Scénář: Joe Kasdan, Lawrence Kasdan
Hudba: John Powell
Hrají: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Paul Bettany, Thandie Newton, Jon Favreau, Warwick Davis, Clint Howard, Lily Newmark, Anthony Daniels, Sam Witwer a další.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
OHODNOŤTE FILM

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Reklama

Zajímavosti

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Před premiérou filmu Solo: Star Wars Story zřejmě nikdo nečekal, že se film stane obrovským propadákem. Bohužel realita je taková a nevypadá to, že by se v dalších týdnech mělo něco měnit. Přinášíme vám šest nejpravděpodob­nějších důvodů, proč film v kinech neuspěl.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců