Star Wars (Hvězdné války) Cassio Tagge

Cassio Tagge

Cassio Tagge

Byl jedním z mála Imperiálních velitelů, kteří opustili Hvězdu smrti před jejím výbuchem. Jeho rodina vlastnila velkou těžební společnost jménem TaggeCo a měla přístup do horních pater Imperiálního paláce, který byl vytvořen z bývalého chrámu Jedi na Coruscantu.

Sezóny 1
1977 - 1977

Imperiální kariéra

Narodil se na Tepasi, kde jeho rodina vlastnila a vedla společnost TaggeCo zaměřenou na těžbu. Tagge se brzy připojil k Impériu a již po šesti letech dosáhl hodnosti generála a šéfa Imperiální armády.

Krátce před bitvou o Yavin dorazil na Hvězdu smrti, kde se konala porada nejvyšších Imperiálních velitelů. Během této porady jej konfrontoval Conan Antonio Motti, jenž s Taggem nesdílel jeho pohled na Povstaleckou Alianci, jež ukradla plány jejich bitevní stanice. Během jejich rozhovoru je nakonec přerušil příchod Tarkina s Vaderem, kteří je informovali o rozpuštění senátu, což Taggeho šokovalo. Ani Tarkin s Vaderem během porady nesdíleli Taggeho obavy z krádeže plánů, což nakonec vedlo k zničení stanice a smrt většiny Imperiálních velitelů.


Tagge útok Povstalců přežil kvůli vyšetřování na Dantooine, kde pátral po základně, o níž se zmínila princezna Leia. Díky své prozíravosti si vysloužil titul velkogenerála, což byl ekvivalent k titulu velkoadmirála. Kvůli svým neúspěchům byl Vader krátce pod jeho vedením, z čehož Sithský lord moc velkou radost neměl. Po několikadenní spolupráci dostal na starost také kyborgy vytvořené Cylem, jenž měli s Vaderem bojovat o místo Sidiousova učedníka.

Jelikož Tagge příliš věřil v Cyla a jeho výtvory, nedokázal zabránit tomu, aby se Cylo zmocnil křižníku Executor, za což byl také potrestán. Velkoadmirál se ale nehodlal vzdát a rozhodl se Vaderovi oponovat, což jej stálo život.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců