Star Wars (Hvězdné války) Enric Pryde

Enric Pryde

Enric Pryde

Pryde patřil k vrchnímu vedení Prvního řádu a v minulosti byl věrným služebníkem císaře Palpatinea. Během války s Odbojem pracoval po boku generála Huxe a snažil se přijít na to, kdo v jejich řadách je zrádcem.

Sezóny 1
2019 - 2019

Mládí

Enric Pryde se narodil na planetě Alsakan 27 let před bitvou o Yavin a o jednadvacet let později úspěšně ukončil studium na imperiální akademii. Za imperiální vlády byl následně přiřazen k loďstvu a sloužil na hvězdném destruktoru jménem Steadfast. Už jako nižší důstojník měl tu čest vidět Darth Vadera v akci a po bitvě o Jakku se přesunul do neprozkoumaných částí galaxie, kde z Impéria povstal První řád.

Válka s Odbojem

Kvůli svým zkušenostem se Pryde postupně vypracoval až do vrchního vedení Prvního řádu a získal post generála. Snoke mu nakonec přiřadil vlastní destruktor, který pojmenoval na počest své starší imperiální lodi. Po smrti Snokea pracoval po boku generála Huxe, kterého nakonec odhalil také jako zrádce a informátora Odboje.


Poté co Palpatine přetvořil První řád v Poslední řád, přesunul se Pryde na Exogol, kde stál ve vedení nové flotily vybavené zbraněmi hromadného ničení. Pryde nakonec zemřel při zničení lodi, kterou odstřelil Finn jejími vlastními kanóny.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
CoRnDuCK

Tato postava je velké „Omlouváme se, co jsme provedli Huxovi minulou epizodu :D

7.1.2020 | 16:33:21

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Devátá epizoda Star Wars je již za rohem a kromě masivní propagace se na internetu objevují i znepokojivé zprávy, které pochází i od samotných tvůrců. J. J. Abrams ve dvou nedávných rozhovorech promluvil o tom, jak mu to jde s konci i jak se mu daří pracovat na ostatních částech příběhu.

Reklama

Zajímavosti

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Kolem Star Wars panují jedna z nejpřísnějších bezpečnostních opatření, aby se děj nevyzradil zvídavým novinářům a fanouškům. Občas ale někdo udělá chybu a právě taková nastala během natáčení Epizody IX. Celý scénář se málem dostal na internet, naštěstí byla hrozba včas zažehnána.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců