Star Wars (Hvězdné války) Finis Valorum

Finis Valorum

Finis Valorum

Finis je bývalý kancléř, který byl ve službě před příchodem Palpatina. Byl sesazen v době, kdy na Naboo probíhala invaze ze strany Obchodní federace.

Sezóny 1
1999 - 1999

Politická kariéra

Finis se narodil do váženého rodu Valorumů z Coruscantu a byl potomkem jednoho z bývalých kancléřů. Celý svůj život plánoval, že se stane kancléřem a v jeho politickém životě mu pomohla prestiž jeho rodiny. Jistý čas sloužil jako pobočník kancléře Kalpany, který vládl před ním. O pár let později byl nakonec zvolen kancléřem, ale jeho život mu ztěžovali byrokraté, díky nimž byl obviňován z korupce.

Za jeho vlády se objevily jisté problémy se Pykeským syndikátem, který byl znám pro svůj nelegální obchod s kořením. Valorum chtěl těmto problémům zabránit a tak mezi Pykey vyslal Jediského mistra Sifo-Dyase spolu se svým pomocníkem Silmanem na nebezpečnou misi. Kancléř nicméně o tomto činu neinformoval radu Jedi. Senát se začal obávat, že by Pykeové mohli legitimizovat svoje zločiny a tak hledali příležitost, jak by mohli Valoruma sesadit. Rada nakonec Sifo-Dyase přeřadila na Felucii, ale netušili, že jeho loď mezitím sestřelili Pykeové, kteří byli najati Darth Tyranusem. Po dlouhý čas všichni věřili, že mistr Jedi zemřel až při misi na Felucii.


Valorumovo období vlády končilo, když byl zvolen podruhé. Palpatine z toho ale nebyl moc nadšený a tak začal Finisův pád důkladně plánovat. Jeho pád nakonec zajistila invaze na Naboo. Královna Amidala žádala podporu senátu a když jí nebyla dopřána, požadovala volbu nového kancléře. Toto přání bylo nakonec vyslyšeno a místo zaujal Palpatine.

Klonové války

Valorumův pád měl za následek ztrátu jeho prestiže. Po několik let tedy Finis žil z toho co za svůj život vybudoval a užíval si důchodu na doma na Coruscantu. Jednoho dne byl ale nalezen meč Sifo-Dyase a tak začalo velké pátrání, jehož součástí byl také Valorum. Yoda se svého starého přítele vydal navštívit a položil mu několik otázek. Díky odpovědím vyslal Anakina s Obi-Wanem na Oba Dyah, domovskou planetu Pykeů.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců