Star Wars (Hvězdné války) Jabba Desilijic Tiure

Jabba Desilijic Tiure

Jabba Desilijic Tiure

Žádný gangster ve vesmíru není tak slizký a odporný jako Jabba z klanu Huttů. Za pomoci pašeráků a námezdních lovců rozsévá svůj vliv po celé galaxii. Jabba ale dokáže být také spravedlivý, jako správný vůdce dokáže vyřešit konflikty a uzavřít dobrý obchod. Miluje ženy, hudbu a sporty, nejlépe ty drastické.

Sezóny 3
1977 - 1999

Před válkou a za války

Jabba byl přítomen u Anakinova velkého závodu. Ze své lóže jej sledoval spolu s Gardullou, další hlavou rodiny Huttů. O několik let později, během klonových válek, mu byl unesen syn. Za Rottovým únosem stáli separatisté, kteří to chtěli hodit na republiku. Jabba to ale netušil a tak pověřil hledáním obě strany. Anakin s Ahsokou našli Rottu v chrámu na Tethu a bezpečně jej vrátili domů. Poté, co Jabba zjistil, že za únosem stojí i jeho příbuzný Ziro, tak jej nechal uvěznit.

Ziro skončil v žalářích republiky. Klan Huttů si však uvědomil jednu věc, Ziro na ně mohl republice donášet. Za pomocí námezdních lovců jej dostali ven a uvěznili na své planetě. Ziro byl poté zabit při svém druhém úniku zpěvačkou Sy Snootles, kterou si na vraždu najal sám Jabba. Jabba byl také nucen připojit se k Maulově zločineckému syndikátu. Není jisté, jak dlouho se v něm udržel, ale po Maulově porážce jej určitě opustil.


V době Impéria

Han Solo se u Jabby zadlužil a ten chtěl svoje peníze zpět. Poslal na něj několik námezdních lovců a poté se s ním byl domluvit osobně. Han sice peníze získal, ale nestihl zaplatit včas. Jabba na Hanovu hlavu vypsal odměnu. Kořist mu přinesl Boba Fett, který Hana polapil za pomocí Darth Vadera a zamrazil jej do karbonitu.

Jabba nepočítal s tím, že by Hana chtěli jeho přátelé osvobodit a také na to doplatil. Luke a jeho přátelé mu vyhodili do povětří jeho výletní loď, pozabíjeli mu zaměstnance a samotný Jabba byl uškrcen princeznou Leiou.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Arrow123

Zbožňujem toho slizkého hajzla :D

30.12.2015 | 14:15:35

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Devátá epizoda Star Wars je již za rohem a kromě masivní propagace se na internetu objevují i znepokojivé zprávy, které pochází i od samotných tvůrců. J. J. Abrams ve dvou nedávných rozhovorech promluvil o tom, jak mu to jde s konci i jak se mu daří pracovat na ostatních částech příběhu.

Reklama

Zajímavosti

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Kolem Star Wars panují jedna z nejpřísnějších bezpečnostních opatření, aby se děj nevyzradil zvídavým novinářům a fanouškům. Občas ale někdo udělá chybu a právě taková nastala během natáčení Epizody IX. Celý scénář se málem dostal na internet, naštěstí byla hrozba včas zažehnána.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců