Star Wars (Hvězdné války) Jabba Desilijic Tiure

Jabba Desilijic Tiure

Jabba Desilijic Tiure

Žádný gangster ve vesmíru není tak slizký a odporný jako Jabba z klanu Huttů. Za pomoci pašeráků a námezdních lovců rozsévá svůj vliv po celé galaxii. Jabba ale dokáže být také spravedlivý, jako správný vůdce dokáže vyřešit konflikty a uzavřít dobrý obchod. Miluje ženy, hudbu a sporty, nejlépe ty drastické.

Sezóny 3
1977 - 1999

Před válkou a za války

Jabba byl přítomen u Anakinova velkého závodu. Ze své lóže jej sledoval spolu s Gardullou, další hlavou rodiny Huttů. O několik let později, během klonových válek, mu byl unesen syn. Za Rottovým únosem stáli separatisté, kteří to chtěli hodit na republiku. Jabba to ale netušil a tak pověřil hledáním obě strany. Anakin s Ahsokou našli Rottu v chrámu na Tethu a bezpečně jej vrátili domů. Poté, co Jabba zjistil, že za únosem stojí i jeho příbuzný Ziro, tak jej nechal uvěznit.

Ziro skončil v žalářích republiky. Klan Huttů si však uvědomil jednu věc, Ziro na ně mohl republice donášet. Za pomocí námezdních lovců jej dostali ven a uvěznili na své planetě. Ziro byl poté zabit při svém druhém úniku zpěvačkou Sy Snootles, kterou si na vraždu najal sám Jabba. Jabba byl také nucen připojit se k Maulově zločineckému syndikátu. Není jisté, jak dlouho se v něm udržel, ale po Maulově porážce jej určitě opustil.


V době Impéria

Han Solo se u Jabby zadlužil a ten chtěl svoje peníze zpět. Poslal na něj několik námezdních lovců a poté se s ním byl domluvit osobně. Han sice peníze získal, ale nestihl zaplatit včas. Jabba na Hanovu hlavu vypsal odměnu. Kořist mu přinesl Boba Fett, který Hana polapil za pomocí Darth Vadera a zamrazil jej do karbonitu.

Jabba nepočítal s tím, že by Hana chtěli jeho přátelé osvobodit a také na to doplatil. Luke a jeho přátelé mu vyhodili do povětří jeho výletní loď, pozabíjeli mu zaměstnance a samotný Jabba byl uškrcen princeznou Leiou.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Arrow123

Zbožňujem toho slizkého hajzla :D

30.12.2015 | 14:15:35

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců