Star Wars (Hvězdné války) Jabba Desilijic Tiure

Jabba Desilijic Tiure

Jabba Desilijic Tiure

Žádný gangster ve vesmíru není tak slizký a odporný jako Jabba z klanu Huttů. Za pomoci pašeráků a námezdních lovců rozsévá svůj vliv po celé galaxii. Jabba ale dokáže být také spravedlivý, jako správný vůdce dokáže vyřešit konflikty a uzavřít dobrý obchod. Miluje ženy, hudbu a sporty, nejlépe ty drastické.

Sezóny 3
1977 - 1999

Před válkou a za války

Jabba byl přítomen u Anakinova velkého závodu. Ze své lóže jej sledoval spolu s Gardullou, další hlavou rodiny Huttů. O několik let později, během klonových válek, mu byl unesen syn. Za Rottovým únosem stáli separatisté, kteří to chtěli hodit na republiku. Jabba to ale netušil a tak pověřil hledáním obě strany. Anakin s Ahsokou našli Rottu v chrámu na Tethu a bezpečně jej vrátili domů. Poté, co Jabba zjistil, že za únosem stojí i jeho příbuzný Ziro, tak jej nechal uvěznit.

Ziro skončil v žalářích republiky. Klan Huttů si však uvědomil jednu věc, Ziro na ně mohl republice donášet. Za pomocí námezdních lovců jej dostali ven a uvěznili na své planetě. Ziro byl poté zabit při svém druhém úniku zpěvačkou Sy Snootles, kterou si na vraždu najal sám Jabba. Jabba byl také nucen připojit se k Maulově zločineckému syndikátu. Není jisté, jak dlouho se v něm udržel, ale po Maulově porážce jej určitě opustil.


V době Impéria

Han Solo se u Jabby zadlužil a ten chtěl svoje peníze zpět. Poslal na něj několik námezdních lovců a poté se s ním byl domluvit osobně. Han sice peníze získal, ale nestihl zaplatit včas. Jabba na Hanovu hlavu vypsal odměnu. Kořist mu přinesl Boba Fett, který Hana polapil za pomocí Darth Vadera a zamrazil jej do karbonitu.

Jabba nepočítal s tím, že by Hana chtěli jeho přátelé osvobodit a také na to doplatil. Luke a jeho přátelé mu vyhodili do povětří jeho výletní loď, pozabíjeli mu zaměstnance a samotný Jabba byl uškrcen princeznou Leiou.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Arrow123

Zbožňujem toho slizkého hajzla :D

30.12.2015 | 14:15:35

Aktuální film

Solo: Star Wars Story

Režie: Ron Howard
Scénář: Joe Kasdan, Lawrence Kasdan
Hudba: John Powell
Hrají: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Paul Bettany, Thandie Newton, Jon Favreau, Warwick Davis, Clint Howard, Lily Newmark, Anthony Daniels, Sam Witwer a další.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
OHODNOŤTE FILM

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Před premiérou filmu Solo: Star Wars Story zřejmě nikdo nečekal, že se film stane obrovským propadákem. Bohužel realita je taková a nevypadá to, že by se v dalších týdnech mělo něco měnit. Přinášíme vám šest nejpravděpodob­nějších důvodů, proč film v kinech neuspěl.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců