Star Wars (Hvězdné války) Jango Fett

Jango Fett

Jango Fett

Námezdní lovec z jehož DNA byla vytvořena klonová armáda pro Republiku. Spolupracoval se separatisty a po jeho smrti na něj navázal jeho syn Boba.

Sezóny 1
2002 - 2002

Armáda pro republiku

Několik let před klonovými válkami byl Jango kontaktován mužem jménem Tyranus. Tyranus po něm chtěl, aby se stal modelem pro klonovou armádu, kterou připravovali klonovači na Kaminu. Jango požadoval dvacet milionů kreditů a neupraveného klona sebe sama, kterého později pojmenoval Boba. Kromě Bobovy výchovy se také věnoval tréninku vojáků.

Atentát na senátorku a smrt

Separatisté si Janga najali, aby zavraždil senátorku Amidalu, se kterou se před deseti lety dostali do rozepře. Fett kontaktuje Zam Wessel, která několikrát selže. Poté co ji Jediové dostihnou, zabije ji pomocí šavlošipky a tak jim nestihne nic říct. Fett opustil Coruscant vrátil se na Kamino. Nečekal ale, že jej Obi-Wan přes svého starého známého vypátrá. Poté co si Obi-Wan prohlídne město, vyráží za Fettem, aby jej vyslýchal. Obi-Wan Fettovi nevěří a kontaktuje radu. Jango se připravuje na útěk. Obi-Wan jej ale nenechá uniknout a tak se pouští do souboje jeden na jednoho. Jango nakonec zvládne nastoupit do své lodi a odletět pryč. Kenobi na něj připevňuje sledovací zařízení.


Janga brzo čeká vesmírná honička, při které využívá veškerý zbraňový arzenál své lodi Slave I. Po několik útocích považuje Obi-Wana za mrtvého a přistává na Geonosis, kde se nacházejí jeho spojenci. Kenobi Janga následuje a je lapen, stejně jako Anakin a Padmé, kteří ho letí zachránit. Jango sleduje jejich popravu v aréně. Poprava je ale přerušen vpádem Jediů. Fett zabíjí mistra Colemana Trebora a utkává se s mistrem Windu. Mistr Windu odděluje Jangovi hlavu od těla a jeho syn Boba přísahá pomstu.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců