Star Wars (Hvězdné války) Jango Fett

Jango Fett

Jango Fett

Námezdní lovec z jehož DNA byla vytvořena klonová armáda pro Republiku. Spolupracoval se separatisty a po jeho smrti na něj navázal jeho syn Boba.

Sezóny 1
2002 - 2002


Armáda pro republiku

Několik let před klonovými válkami byl Jango kontaktován mužem jménem Tyranus. Tyranus po něm chtěl, aby se stal modelem pro klonovou armádu, kterou připravovali klonovači na Kaminu. Jango požadoval dvacet milionů kreditů a neupraveného klona sebe sama, kterého později pojmenoval Boba. Kromě Bobovy výchovy se také věnoval tréninku vojáků.

Atentát na senátorku a smrt

Separatisté si Janga najali, aby zavraždil senátorku Amidalu, se kterou se před deseti lety dostali do rozepře. Fett kontaktuje Zam Wessel, která několikrát selže. Poté co ji Jediové dostihnou, zabije ji pomocí šavlošipky a tak jim nestihne nic říct. Fett opustil Coruscant vrátil se na Kamino. Nečekal ale, že jej Obi-Wan přes svého starého známého vypátrá. Poté co si Obi-Wan prohlídne město, vyráží za Fettem, aby jej vyslýchal. Obi-Wan Fettovi nevěří a kontaktuje radu. Jango se připravuje na útěk. Obi-Wan jej ale nenechá uniknout a tak se pouští do souboje jeden na jednoho. Jango nakonec zvládne nastoupit do své lodi a odletět pryč. Kenobi na něj připevňuje sledovací zařízení.


Janga brzo čeká vesmírná honička, při které využívá veškerý zbraňový arzenál své lodi Slave I. Po několik útocích považuje Obi-Wana za mrtvého a přistává na Geonosis, kde se nacházejí jeho spojenci. Kenobi Janga následuje a je lapen, stejně jako Anakin a Padmé, kteří ho letí zachránit. Jango sleduje jejich popravu v aréně. Poprava je ale přerušen vpádem Jediů. Fett zabíjí mistra Colemana Trebora a utkává se s mistrem Windu. Mistr Windu odděluje Jangovi hlavu od těla a jeho syn Boba přísahá pomstu.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců