Star Wars (Hvězdné války) Jango Fett

Jango Fett

Jango Fett

Námezdní lovec z jehož DNA byla vytvořena klonová armáda pro Republiku. Spolupracoval se separatisty a po jeho smrti na něj navázal jeho syn Boba.

Sezóny 1
2002 - 2002

Armáda pro republiku

Několik let před klonovými válkami byl Jango kontaktován mužem jménem Tyranus. Tyranus po něm chtěl, aby se stal modelem pro klonovou armádu, kterou připravovali klonovači na Kaminu. Jango požadoval dvacet milionů kreditů a neupraveného klona sebe sama, kterého později pojmenoval Boba. Kromě Bobovy výchovy se také věnoval tréninku vojáků.

Atentát na senátorku a smrt

Separatisté si Janga najali, aby zavraždil senátorku Amidalu, se kterou se před deseti lety dostali do rozepře. Fett kontaktuje Zam Wessel, která několikrát selže. Poté co ji Jediové dostihnou, zabije ji pomocí šavlošipky a tak jim nestihne nic říct. Fett opustil Coruscant vrátil se na Kamino. Nečekal ale, že jej Obi-Wan přes svého starého známého vypátrá. Poté co si Obi-Wan prohlídne město, vyráží za Fettem, aby jej vyslýchal. Obi-Wan Fettovi nevěří a kontaktuje radu. Jango se připravuje na útěk. Obi-Wan jej ale nenechá uniknout a tak se pouští do souboje jeden na jednoho. Jango nakonec zvládne nastoupit do své lodi a odletět pryč. Kenobi na něj připevňuje sledovací zařízení.


Janga brzo čeká vesmírná honička, při které využívá veškerý zbraňový arzenál své lodi Slave I. Po několik útocích považuje Obi-Wana za mrtvého a přistává na Geonosis, kde se nacházejí jeho spojenci. Kenobi Janga následuje a je lapen, stejně jako Anakin a Padmé, kteří ho letí zachránit. Jango sleduje jejich popravu v aréně. Poprava je ale přerušen vpádem Jediů. Fett zabíjí mistra Colemana Trebora a utkává se s mistrem Windu. Mistr Windu odděluje Jangovi hlavu od těla a jeho syn Boba přísahá pomstu.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Solo: Star Wars Story

Režie: Ron Howard
Scénář: Joe Kasdan, Lawrence Kasdan
Hudba: John Powell
Hrají: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Paul Bettany, Thandie Newton, Jon Favreau, Warwick Davis, Clint Howard, Lily Newmark, Anthony Daniels, Sam Witwer a další.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
OHODNOŤTE FILM

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Před premiérou filmu Solo: Star Wars Story zřejmě nikdo nečekal, že se film stane obrovským propadákem. Bohužel realita je taková a nevypadá to, že by se v dalších týdnech mělo něco měnit. Přinášíme vám šest nejpravděpodob­nějších důvodů, proč film v kinech neuspěl.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců