Star Wars (Hvězdné války) Lyra Erso

Lyra Erso

Lyra Erso

Manželka vědce Galena Ersa a matka Povstalecké agentky Jyn Erso. Lyra studovala historii a filozofii řádu Jedi a věřila, že dokáže cítit Sílu. Stala se členkou Církve Síly a doufala v návrat starých dobrých časů.

Sezóny 1
2016 - 2016

Život vědkyně

47 let před bitvou o Yavin se Lyra narodila na planetě Aria Prime. Vystudovala Rudrigskou univerzitu a ve věku 21 let se potkala s Galenem. Pracovala s jeho vědeckým týmem studujícím krystaly na Espinaru a brzy se do sebe zamilovali. O šest měsíců později se vzali a dva roky nato vypukly klonové války.

V tomto hrozivém období manželé studovali kyber krystaly. Touto dobou již byla Lyra těhotná a planetu, na které pracovali, začali okupovat separatisti. Během pokusu o útěk byli lapeni a obviněni ze špionáže. Jejich dcera Jyn se narodila v zajetí a šest měsíců po jejím narození je osvobodil Orson Krennic a to v rámci výměnného vězeňského programu. Republika vyměnila tyto dva vědce za dva separatistické. Hned po výměně nechal Krennic nepřátelskou základnu zničit, čímž zavraždil mnoho jejich přátel a kolegů.


Krennic nabídl Galenovi práci, ale ten brzy zjistil s čím má co dočinění. Za pomoci Sawa Gerrery se jim podařilo uprchnout a ukrýt na planetě Lah'mu. Založili si zde farmu a ze strachu, že je objeví Krennic vypracovali několik únikových plánů. Čtyři roky se jim dařilo na planetě skrývat, dokud je Krennic neobjevil. Na planetu dorazil spolu se svými death troopery a Lyra s Jyn měly za úkol uprchnout. Lyra darovala Jyn svůj přívěšek s kouskem kyber krystalu a poté co se jejich dcera ukryla, vyrazila Lyra za svým manželem.

Galen netušil, co jeho žena chystá a před jejím příchodem tvrdil, že zemřela. Lyra konfrontovala Krennica a snažila se jej zastřelit. Trefila jej do ramene a poté byla zabita jedním z jeho mužů. Galen nakonec Krennicovu nabídku přijal a začal připravovat svou pomstu.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců