Star Wars (Hvězdné války) Mace Windu

Mace Windu

Mace Windu

Člen rady Jediů, který užíval agresivního bojového stylu známého jako Vaapad. Vycvičil mistryni Jedi Depu Billabu a zemřel při pokusu zajmout Sithského lorda Darth Sidiouse.

Sezóny 3
1999 - 2005

Před válkou

Již za času invaze na Naboo zasedal mistr Windu v radě Jedi. Sám prozkoušel mladičkého Anakina, zda v něm dřímá síla, ale kvůli věku jeho výcvik nechvaloval. Windu poté spolu s dalšími členy rady doprovázel nového kancléře na Naboo, kde se konal pohřeb Qui-Gona a také zde probíhala oslava míru mezi obyvateli Naboo a jejich vstupu do Republiky.

Těsně před válkou, tedy deset let po událostech na Naboo se Windu sešel spolu s kancléřem a diskutoval s ním o rytířích Jedi a narůstající hrozbě separatistů. Poté co byl Obi-Wan zajat na Geonosis, vypravil se mistr Windu spolu s dalšími dvě stě rytíři Jedi do boje. Během početně nevyrovnaného boje zabil Windu námezdního lovce Jango Fetta a poté byl s přeživšími rytíři obklíčen. Naštěstí ale byli zachráněni mistrem Yodou a klonovými vojáky. Spolu s dalšími mistry poté vedl vojáky do boje.


Klonové války

Stejně jako všichni Jediové, tak i mistr Windu musel zaujmout pozici vojenského generála. Windu byl jednoho dne obětí atentátu, který připravil Boba Fett spolu se svými zločinnými přáteli. Boba se chtěl pomstít za smrt svého otce a tak nechal zničit křižník, na kterém se Mace nacházel. Windu ale útok přežil a Boba byl odveden do vězení.

Válka se blížila ke konci a na Bardottě se začali ztrácet tamější mistrové. Mistr Windu byl vyslán spolu se senátorem Binksem, aby tuto záležitost vyřešili. Bardotta ale neměla dobré vztahy s Republikou a především s řádem Jedi. Poté co zmizela i královna Julia, vypravil se Mace spolu s Jar Jarem po její stopě. Julii unesli stoupenci matky Talzin, která chtěla získat z obyvatelů Bardotty získat jejich Sílu. Windu v souboji Talzin porazil a ona zmizela. Vztahy mezi Republikou a Bardottou nyní směřovaly k lepšímu.

Konec války a smrt

Anakin a Obi-Wan byli vysláni zachránit kancléře Palpatinea z rukou hraběte Dooku. Po jejich návratu musela rada Jedi přijmout Anakina mezi sebe. Anakin měl pro radu kancléře sledovat. Nakonec se od něj mistr Windu dozvěděl, že jde o sithského lorda, kterého celou tu dobu hledali. Mistr Windu s sebou vzal mistry Fista, Kolara a Tiina a byli připraveni jej zajmout. Palpatine se ale nedal a ostatní mistry bez problému porazil. Jediný Windu přetrval. Anakin dorazil ve chvíli, kdy byl souboj vyrovnaný. Anakin rozhodl o jeho osudu a zastal se kancléře. Svým mečem mu usekl ruku a Palpatine jej pomocí Síly vymrštil z okna. Po smrti byl prohlášen za úhlavního nepřítele, který stál za převratem řádu Jediů.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hmyzovrah

podle me nejsilnejsi Jedi. porazil i Lorda Sidiuse. fialovy mec mel protoze jako jediny Jedi prosel nejakou zkouzkou, nazev si uz nepamatuji a fialovy krystal za odmenu dostal od mistnich domorodcu. byl to drsnak a mozna nejlepsi jedi co kdy zil. ovladal i sithske bojove umeni.

25.8.2018 | 20:56:11
makishek

best of the best..

webmaster
8.2.2016 | 10:17:02
Nivie

Pan Drsňák

9.1.2016 | 21:22:33
Sleeper1100

No a proč měl fialový saber? Protože Samuel L. Jackson chtěl mít fialový lightsaber :D

4.1.2016 | 14:03:06
HellTsuku

Měl jsem ho rád, byl to drsný Jedi

4.1.2016 | 4:16:00
WILLIAM_MOINSPIELD

smutný konec :(

3.1.2016 | 21:42:42
Kothy

borec :)

3.1.2016 | 18:12:09

Aktuální film

Solo: Star Wars Story

Režie: Ron Howard
Scénář: Joe Kasdan, Lawrence Kasdan
Hudba: John Powell
Hrají: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Paul Bettany, Thandie Newton, Jon Favreau, Warwick Davis, Clint Howard, Lily Newmark, Anthony Daniels, Sam Witwer a další.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
OHODNOŤTE FILM

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Před premiérou filmu Solo: Star Wars Story zřejmě nikdo nečekal, že se film stane obrovským propadákem. Bohužel realita je taková a nevypadá to, že by se v dalších týdnech mělo něco měnit. Přinášíme vám šest nejpravděpodob­nějších důvodů, proč film v kinech neuspěl.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců