Star Wars (Hvězdné války) Mace Windu

Mace Windu

Mace Windu

Člen rady Jediů, který užíval agresivního bojového stylu známého jako Vaapad. Vycvičil mistryni Jedi Depu Billabu a zemřel při pokusu zajmout Sithského lorda Darth Sidiouse.

Sezóny 3
1999 - 2005

Před válkou

Již za času invaze na Naboo zasedal mistr Windu v radě Jedi. Sám prozkoušel mladičkého Anakina, zda v něm dřímá síla, ale kvůli věku jeho výcvik nechvaloval. Windu poté spolu s dalšími členy rady doprovázel nového kancléře na Naboo, kde se konal pohřeb Qui-Gona a také zde probíhala oslava míru mezi obyvateli Naboo a jejich vstupu do Republiky.

Těsně před válkou, tedy deset let po událostech na Naboo se Windu sešel spolu s kancléřem a diskutoval s ním o rytířích Jedi a narůstající hrozbě separatistů. Poté co byl Obi-Wan zajat na Geonosis, vypravil se mistr Windu spolu s dalšími dvě stě rytíři Jedi do boje. Během početně nevyrovnaného boje zabil Windu námezdního lovce Jango Fetta a poté byl s přeživšími rytíři obklíčen. Naštěstí ale byli zachráněni mistrem Yodou a klonovými vojáky. Spolu s dalšími mistry poté vedl vojáky do boje.


Klonové války

Stejně jako všichni Jediové, tak i mistr Windu musel zaujmout pozici vojenského generála. Windu byl jednoho dne obětí atentátu, který připravil Boba Fett spolu se svými zločinnými přáteli. Boba se chtěl pomstít za smrt svého otce a tak nechal zničit křižník, na kterém se Mace nacházel. Windu ale útok přežil a Boba byl odveden do vězení.

Válka se blížila ke konci a na Bardottě se začali ztrácet tamější mistrové. Mistr Windu byl vyslán spolu se senátorem Binksem, aby tuto záležitost vyřešili. Bardotta ale neměla dobré vztahy s Republikou a především s řádem Jedi. Poté co zmizela i královna Julia, vypravil se Mace spolu s Jar Jarem po její stopě. Julii unesli stoupenci matky Talzin, která chtěla získat z obyvatelů Bardotty získat jejich Sílu. Windu v souboji Talzin porazil a ona zmizela. Vztahy mezi Republikou a Bardottou nyní směřovaly k lepšímu.

Konec války a smrt

Anakin a Obi-Wan byli vysláni zachránit kancléře Palpatinea z rukou hraběte Dooku. Po jejich návratu musela rada Jedi přijmout Anakina mezi sebe. Anakin měl pro radu kancléře sledovat. Nakonec se od něj mistr Windu dozvěděl, že jde o sithského lorda, kterého celou tu dobu hledali. Mistr Windu s sebou vzal mistry Fista, Kolara a Tiina a byli připraveni jej zajmout. Palpatine se ale nedal a ostatní mistry bez problému porazil. Jediný Windu přetrval. Anakin dorazil ve chvíli, kdy byl souboj vyrovnaný. Anakin rozhodl o jeho osudu a zastal se kancléře. Svým mečem mu usekl ruku a Palpatine jej pomocí Síly vymrštil z okna. Po smrti byl prohlášen za úhlavního nepřítele, který stál za převratem řádu Jediů.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hmyzovrah

podle me nejsilnejsi Jedi. porazil i Lorda Sidiuse. fialovy mec mel protoze jako jediny Jedi prosel nejakou zkouzkou, nazev si uz nepamatuji a fialovy krystal za odmenu dostal od mistnich domorodcu. byl to drsnak a mozna nejlepsi jedi co kdy zil. ovladal i sithske bojove umeni.

25.8.2018 | 20:56:11
makishek

best of the best..

webmaster
8.2.2016 | 10:17:02
Nivie

Pan Drsňák

9.1.2016 | 21:22:33
Sleeper1100

No a proč měl fialový saber? Protože Samuel L. Jackson chtěl mít fialový lightsaber :D

4.1.2016 | 14:03:06
HellTsuku

Měl jsem ho rád, byl to drsný Jedi

4.1.2016 | 4:16:00
WILLIAM_MOINSPIELD

smutný konec :(

3.1.2016 | 21:42:42
Kothy

borec :)

3.1.2016 | 18:12:09

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Devátá epizoda Star Wars je již za rohem a kromě masivní propagace se na internetu objevují i znepokojivé zprávy, které pochází i od samotných tvůrců. J. J. Abrams ve dvou nedávných rozhovorech promluvil o tom, jak mu to jde s konci i jak se mu daří pracovat na ostatních částech příběhu.

Reklama

Zajímavosti

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Kolem Star Wars panují jedna z nejpřísnějších bezpečnostních opatření, aby se děj nevyzradil zvídavým novinářům a fanouškům. Občas ale někdo udělá chybu a právě taková nastala během natáčení Epizody IX. Celý scénář se málem dostal na internet, naštěstí byla hrozba včas zažehnána.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců