Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 69×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Nien Nunb

Nien Nunb

Tenhle Sullustianský obchodník se zbraněmi a pašerák patří mezi přední hrdiny Povstání. Spolu s Landem Calrissianem odpálil Hvězdu smrti a o několik let později bojoval spolu s Odporem proti Prvnímu řádu.

Sezóny 4
1983 - 2019

Bitva nad Endorem

Během posledního velkého útoku proti Impériu byl Nien vybrán jako co-pilot k Landu Calrissianovi. Han Solo jim pro tuto misi půjčil svojí loď Millenium Falcon. Lando a Nien vedli útok na druhou Hvězdu smrti, na které se v danou chvíli vyskytoval sám císař Palpatine. Ještě před bitvou vyjádřil Nien znepokojení ohledně Hanovy mise. Lando jej však ujistil, že generátor štítu stihnou vypnout přesně na čas. Jakmile se povstalecká flotila přiblížila k imperiální stanici, vypukla bitva.

Povstalci museli čekat na zrušení štítu a mezitím byli nuceni bojovat proti stíhačkám TIE a vesmírným křižníkům. Jakmile byl štít zničen, Falcon zamířil dovnitř Hvězdy smrti a základnu odpálil. Nien se poté zúčastnil oslav po boku svých přátel a domorodých obyvatel Endoru.

Odpor

Po pádu Impéria byla vybudována Republika. Ze zničeného Impéria povstal Nový řád a staří povstalci byli nuceni založit Odpor. Nien se rozhodl své staré přátele podpořit a své letecké zkušenosti využil při pilotování nového modelu X-Wingu. Spolu s dalšími piloty se Nien zúčastnil náletu na základnu Hvězdovrah a byl jedním ze sedmi pilotů, kteří nálet přežili.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Dostat Star Wars film do kin začíná být tou nejnáročnější disciplínou. Většinou to ovšem ztroskotá již na scénáři, vizi a následném vyhazovu tvůrců. Tentokrát tomu zase nebylo jinak, ale na palubě máme nového týpka, který s pistolí u hlavy bude připravovat další verzi příběhu.

Zajímavosti

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

V Londýně právě probíhá Star Wars Celebration a již první den jsme se dočkali celé řady novinek. Pro přehlednost jsme je pro vás dali do jednoho článku a v následujících dnech připravíme také shrnutí toho, co jednotlivé panely odhalí o víkendu a v pondělí.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama