Star Wars (Hvězdné války) Nien Nunb

Nien Nunb

Nien Nunb

Tenhle Sullustianský obchodník se zbraněmi a pašerák patří mezi přední hrdiny Povstání. Spolu s Landem Calrissianem odpálil Hvězdu smrti a o několik let později bojoval spolu s Odporem proti Prvnímu řádu.

Sezóny 4
1983 - 2019

Bitva nad Endorem

Během posledního velkého útoku proti Impériu byl Nien vybrán jako co-pilot k Landu Calrissianovi. Han Solo jim pro tuto misi půjčil svojí loď Millenium Falcon. Lando a Nien vedli útok na druhou Hvězdu smrti, na které se v danou chvíli vyskytoval sám císař Palpatine. Ještě před bitvou vyjádřil Nien znepokojení ohledně Hanovy mise. Lando jej však ujistil, že generátor štítu stihnou vypnout přesně na čas. Jakmile se povstalecká flotila přiblížila k imperiální stanici, vypukla bitva.

Povstalci museli čekat na zrušení štítu a mezitím byli nuceni bojovat proti stíhačkám TIE a vesmírným křižníkům. Jakmile byl štít zničen, Falcon zamířil dovnitř Hvězdy smrti a základnu odpálil. Nien se poté zúčastnil oslav po boku svých přátel a domorodých obyvatel Endoru.


Odpor

Po pádu Impéria byla vybudována Republika. Ze zničeného Impéria povstal Nový řád a staří povstalci byli nuceni založit Odpor. Nien se rozhodl své staré přátele podpořit a své letecké zkušenosti využil při pilotování nového modelu X-Wingu. Spolu s dalšími piloty se Nien zúčastnil náletu na základnu Hvězdovrah a byl jedním ze sedmi pilotů, kteří nálet přežili.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců