Star Wars (Hvězdné války) Nute Gunray

Nute Gunray

Nute Gunray

Je hlavou Obchodní Federace, která stála za invazí na Naboo. Nedá se snadno zastrašit a za každou věcí hledá zisk.

Sezóny 3
1999 - 2005

Invaze na Naboo

Nute se jednoho dne spolčil se Sithským lordem Darth Sidiousem a spolu naplánovali invazi na Naboo. Gunray vyslal na povrch bitevní droidy a nechal obsadit veškerá města včetně paláce. Na cestě ale byli vyjednavači Republiky. Jednalo se o dva rytíře Jedi, Obi-Wana a Qui-Gona. Nute na ně poslal pár droidů a myslel si, že má vyhráno.

Rytíři ale pronikli na Naboo, osvobodili královnu a odletěli pryč. Sith nebyl z Gunrayova nezdaru potěšen, vyslal tedy do akce svého učedníka. Královna se na Naboo nakonec vrátila a Gunray byl zajat. Po soudu byl ale propuštěn a nadále zůstal v čele Obchodní Federace.


Klonové války

I po deseti letech nenávist k Amidale přetrvala. Nute Gunray se spolčil s hrabětem Dooku, který mu slíbil její smrt. První útok skončil nezdarem a ani námezdní lovci nebyli úspěšní. Nakonec je Jediové vypátrali na Geonosis, kde zjistili, že se Gunray zapletl se separatisty. Na Geonosis poté přiletěla republiková armáda a Gunray unikl.

V průběhu války se objevuje na planetě Rodia. Slibuje zásoby pro místní obyvatelstvo, ale nakonec to skončí jeho zajetím a vítězstvím pro Republiku. Gunray je zajat a převážen na Coruscant. Cestou je však osvobozen vražednicí Ventress. Poté co byl zajat kancléř a zabit hrabě Dooku, přesouvá generál Grievous zbylé separatisty na Mustafar. Nakonec je tam vyslán Sidiousův nový učedník Vader, který zabíjí veškeré separatisty a mezi nimi také Gunraye.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ffd584

super záporák :) s vášní vyhrát :)

7.12.2016 | 11:43:42

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců