Star Wars (Hvězdné války) Nute Gunray

Nute Gunray

Nute Gunray

Je hlavou Obchodní Federace, která stála za invazí na Naboo. Nedá se snadno zastrašit a za každou věcí hledá zisk.

Sezóny 3
1999 - 2005

Invaze na Naboo

Nute se jednoho dne spolčil se Sithským lordem Darth Sidiousem a spolu naplánovali invazi na Naboo. Gunray vyslal na povrch bitevní droidy a nechal obsadit veškerá města včetně paláce. Na cestě ale byli vyjednavači Republiky. Jednalo se o dva rytíře Jedi, Obi-Wana a Qui-Gona. Nute na ně poslal pár droidů a myslel si, že má vyhráno.

Rytíři ale pronikli na Naboo, osvobodili královnu a odletěli pryč. Sith nebyl z Gunrayova nezdaru potěšen, vyslal tedy do akce svého učedníka. Královna se na Naboo nakonec vrátila a Gunray byl zajat. Po soudu byl ale propuštěn a nadále zůstal v čele Obchodní Federace.


Klonové války

I po deseti letech nenávist k Amidale přetrvala. Nute Gunray se spolčil s hrabětem Dooku, který mu slíbil její smrt. První útok skončil nezdarem a ani námezdní lovci nebyli úspěšní. Nakonec je Jediové vypátrali na Geonosis, kde zjistili, že se Gunray zapletl se separatisty. Na Geonosis poté přiletěla republiková armáda a Gunray unikl.

V průběhu války se objevuje na planetě Rodia. Slibuje zásoby pro místní obyvatelstvo, ale nakonec to skončí jeho zajetím a vítězstvím pro Republiku. Gunray je zajat a převážen na Coruscant. Cestou je však osvobozen vražednicí Ventress. Poté co byl zajat kancléř a zabit hrabě Dooku, přesouvá generál Grievous zbylé separatisty na Mustafar. Nakonec je tam vyslán Sidiousův nový učedník Vader, který zabíjí veškeré separatisty a mezi nimi také Gunraye.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ffd584

super záporák :) s vášní vyhrát :)

7.12.2016 | 11:43:42

Aktuální film

Solo: Star Wars Story

Režie: Ron Howard
Scénář: Joe Kasdan, Lawrence Kasdan
Hudba: John Powell
Hrají: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Paul Bettany, Thandie Newton, Jon Favreau, Warwick Davis, Clint Howard, Lily Newmark, Anthony Daniels, Sam Witwer a další.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
OHODNOŤTE FILM

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Před premiérou filmu Solo: Star Wars Story zřejmě nikdo nečekal, že se film stane obrovským propadákem. Bohužel realita je taková a nevypadá to, že by se v dalších týdnech mělo něco měnit. Přinášíme vám šest nejpravděpodob­nějších důvodů, proč film v kinech neuspěl.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců