Star Wars (Hvězdné války) Ric Olié

Ric Olié

Ric Olié

Osobní pilot královny Amidaly z Naboo. Účastnil se také útoku na řídící loď droidů během invaze Obchodní federace na Naboo.

Sezóny 1
1999 - 1999


Invaze na Naboo

Jedním z prvních kroků během invaze Obchodní federace na Naboo bylo zatknutí veškerých vojáků a také pilotů. Ric byl uvězněn v Theedském hangáru, kde byl později osvobozen královnou Amidalou a rytíři Jedi. Ric neměl dostatek času, aby se ze všeho vzpamatoval a už musel usednout za řízení královské lodi a měl dopravit královnu na Coruscant.

Útěk ale nebyl snadný, federace postavila kolem Naboo vesmírnou blokádu a loď se dostala pod palbu supích stíhaček. Ricovi se s lodí sice podařilo proletět skrz, ale loď byla poškozena a při její opravě přišli o hodně droidů. Zachránil je až R2-D2. Loď musela nakonec přistát na Tatooine, kde šel Qui-Gon zakoupit náhradní díly. Nikdo nečekal, že s sebou přivede také mladého pilota Anakina, který pro ně díly vyhrál v závodě. Ric se s Anakinem rychle spřátelil a dal mu pár lekcí řízení.


Poté co na Coruscantu nebyla královnina žádost vyslyšena, dopravil ji Ric zpátky na Naboo, kde získali podporu domorodých Gunganů. Mezitím co královna, Jediové a Gungani sváděli bitvu na zemi. Ric a ostatní piloti v čele s Anakinem vyrazili zničit řídící loď droidů. Anakin pro Naboo tuto bitvu vyhrál a Ric se v pořádku dostal zpátky na planetu.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců