Star Wars (Hvězdné války) Ric Olié

Ric Olié

Ric Olié

Osobní pilot královny Amidaly z Naboo. Účastnil se také útoku na řídící loď droidů během invaze Obchodní federace na Naboo.

Sezóny 1
1999 - 1999

Invaze na Naboo

Jedním z prvních kroků během invaze Obchodní federace na Naboo bylo zatknutí veškerých vojáků a také pilotů. Ric byl uvězněn v Theedském hangáru, kde byl později osvobozen královnou Amidalou a rytíři Jedi. Ric neměl dostatek času, aby se ze všeho vzpamatoval a už musel usednout za řízení královské lodi a měl dopravit královnu na Coruscant.

Útěk ale nebyl snadný, federace postavila kolem Naboo vesmírnou blokádu a loď se dostala pod palbu supích stíhaček. Ricovi se s lodí sice podařilo proletět skrz, ale loď byla poškozena a při její opravě přišli o hodně droidů. Zachránil je až R2-D2. Loď musela nakonec přistát na Tatooine, kde šel Qui-Gon zakoupit náhradní díly. Nikdo nečekal, že s sebou přivede také mladého pilota Anakina, který pro ně díly vyhrál v závodě. Ric se s Anakinem rychle spřátelil a dal mu pár lekcí řízení.


Poté co na Coruscantu nebyla královnina žádost vyslyšena, dopravil ji Ric zpátky na Naboo, kde získali podporu domorodých Gunganů. Mezitím co královna, Jediové a Gungani sváděli bitvu na zemi. Ric a ostatní piloti v čele s Anakinem vyrazili zničit řídící loď droidů. Anakin pro Naboo tuto bitvu vyhrál a Ric se v pořádku dostal zpátky na planetu.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Solo: Star Wars Story

Režie: Ron Howard
Scénář: Joe Kasdan, Lawrence Kasdan
Hudba: John Powell
Hrají: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Paul Bettany, Thandie Newton, Jon Favreau, Warwick Davis, Clint Howard, Lily Newmark, Anthony Daniels, Sam Witwer a další.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
OHODNOŤTE FILM

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Před premiérou filmu Solo: Star Wars Story zřejmě nikdo nečekal, že se film stane obrovským propadákem. Bohužel realita je taková a nevypadá to, že by se v dalších týdnech mělo něco měnit. Přinášíme vám šest nejpravděpodob­nějších důvodů, proč film v kinech neuspěl.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců