Star Wars (Hvězdné války) Sebulba

Sebulba

Sebulba

Je považován za jednoho z nejlepších závodníků na kluzácích. Jak je ale známo, Sebulba je velký podvodník a nebojí se proti soupeři vyrazit např. s plamenometem. Jedna z největších proher jej čekala při závodu s mladým Anakinem Skywalkerem, který díky vítězství opustil Tatooine a stal se rytířem Jedi.

Sezóny 1
1999 - 1999


Závodník

Sebulba pochází z planety Malastare, stejně jako většina jedinců z jeho rasy. Svou planetu opustil, aby se mohl stát velkým závodníkem. Cesta jej dovedla až na Tatooine, kde se zúčastnil závodů Boonta Eve Classic. Díky slávě si mohl dovolit pobyt v kantýnách a také dvě osobní Twi'lecké masérky. Jeho největším rivalem se poté stal Anakin Skywalker, otrok patřící obchodníku Wattovi. Během jejich závodu použil Sebulba plamenomet a mladý Anakin havaroval.

O nějaký čas později zavítali na Tatooine cizinci z Naboo. Potřebovali peníze na opravu lodi a tak se domluvili s Wattem. Sebulba se mezitím srazil s Gunganem jménem Jar Jar, který na něj omylem hodil jídlo. Spor byl naštěstí rychle vyřešen. Watto uzavřel spolu s cizinci sázku a umožnil Anakinovi znovu závodit. Nikdo ale netušil, že Sebulba bude opět podvádět. Ve dni závodu poškodil Anakinův kluzák a během závodu napadl několik soupeřů. Anakin závod nakonec vyhrál a Sebulba závod nedokončil.


Dokonce i během klonových válek se Sebulba několika závodů účastnil. Díky plakátům víme, že byl například na autogramiádě na Nal Hutta.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců