Star Wars (Hvězdné války) Sebulba

Sebulba

Sebulba

Je považován za jednoho z nejlepších závodníků na kluzácích. Jak je ale známo, Sebulba je velký podvodník a nebojí se proti soupeři vyrazit např. s plamenometem. Jedna z největších proher jej čekala při závodu s mladým Anakinem Skywalkerem, který díky vítězství opustil Tatooine a stal se rytířem Jedi.

Sezóny 1
1999 - 1999

Závodník

Sebulba pochází z planety Malastare, stejně jako většina jedinců z jeho rasy. Svou planetu opustil, aby se mohl stát velkým závodníkem. Cesta jej dovedla až na Tatooine, kde se zúčastnil závodů Boonta Eve Classic. Díky slávě si mohl dovolit pobyt v kantýnách a také dvě osobní Twi'lecké masérky. Jeho největším rivalem se poté stal Anakin Skywalker, otrok patřící obchodníku Wattovi. Během jejich závodu použil Sebulba plamenomet a mladý Anakin havaroval.

O nějaký čas později zavítali na Tatooine cizinci z Naboo. Potřebovali peníze na opravu lodi a tak se domluvili s Wattem. Sebulba se mezitím srazil s Gunganem jménem Jar Jar, který na něj omylem hodil jídlo. Spor byl naštěstí rychle vyřešen. Watto uzavřel spolu s cizinci sázku a umožnil Anakinovi znovu závodit. Nikdo ale netušil, že Sebulba bude opět podvádět. Ve dni závodu poškodil Anakinův kluzák a během závodu napadl několik soupeřů. Anakin závod nakonec vyhrál a Sebulba závod nedokončil.


Dokonce i během klonových válek se Sebulba několika závodů účastnil. Díky plakátům víme, že byl například na autogramiádě na Nal Hutta.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců