Star Wars (Hvězdné války) Sheev Palpatine

Sheev Palpatine

Sheev Palpatine

Palpatine byl ambiciózní muž. Během několika let se dokázal vypracovat ze senátora až na císaře. Byl to zřejmě nejlepší manipulátor ze všech. Dokázal hrát na několik stran najednou. Je znám také pod jménem Darth Sidious. Za svůj život měl několik učedníků, byli jimi Maul, Dooku a nejlepší z nich Vader. Od svého mistra se naučil několik triků a poté jej ve spánku zabil.

Sezóny 5
1980 - 2005

Krůček po krůčku

Palpatine stál jako sithský lord za útokem na Naboo. Jako správný hráč nevylézal ze stínu a vše za něj vykonal Nute Gunray. Separatistická okupace mu zajistila místo kancléře. Jako senátor Naboo se po svržení kancléře Valoruma stal jedním z favoritů a vyhrál. Jeho učedník Maul byl však poražen, Sidious se ale obešel i bez něho.

Vojenský generál a hlava bank

Sidiousův plán pokračoval. Hrabě Dooku pro něj jménem Sifo-Dyase objednal klonové vojáky. Poté začala válka mezi separatisty a republikou. Kancléř pomalinku nahlodával Anakinovu mysl, vnukoval mu svoje nápady a stavěl ho proti radě Jediů. Během válek se z něj stal vojenský generál a po událostech na Scipiu i hlava bank.


Sidious nepočítal s tím, že jeho dávný učedník Maul bude naživu. Když se Maul stal hlavou zločineckého syndikátu, jeho mistr zakročil. Během duelu mu zabil bratra a Maula zajal. Maul byl vězněn na Stygeonu. Jeho přátelé z Mandalore jej poté osvobodili. Maul zajal hraběte Dooku a s pomocí matky Talzin jej ovládl. Kancléř si to nenechal líbit a vyrazil do boje spolu s Grievousem. Grievous zabil Talzin a Maul uprchl. Svým útěkem v Sidiousových očích prohrál. Sidious tak přišel o svého rivala a měl o krůček blíže k ovládnutí galaxie.

Vláda nad galaxií

Kancléř byl během bitvy o Coruscant zajat. Hrabě Dooku a Grievous jej ukryli na svojí lodi. Anakin s Obi-Wanem se jej vydali zachránit. Během duelu byl Dooku poražen a Sidious donutil Anakina aby ho zabil. Byl to také on, kdo přinutil radu Jedi, aby vzala Anakina mezi sebe. Anakin se později Palpatinovi svěřil se svými obavami o Padmé. Tento krok pomohl k tomu, že si jej Palpatine podmanil. Palpatine mu řekl pravdu o Sithech. Anakin na něj sice poštval radu Jedi, ale poté jej zachránil ze spárů smrti.

Spolu s Anakinovou pomocí zabil Palpatine mistra Windu a zahájil rozkaz 66. Kloni začali vraždit Jedie a kancléř to zahrál tak, že řád Jedi zradil republiku. To mu pomohlo k místu císaře. Mistr Yoda ale rozkaz 66 přežil a vydal se proti němu. Sidious byl na něj ale příliš silný, musel se stáhnout. Jeho učedník ale takové štěstí neměl. Anakin, nyní již Darth Vader byl poražen Obi-Wanem. Palpatine mu nechal vyrobit nové tělo. Spolu začali s výstavbou Hvězdy smrti.

Velká pýcha, velký pád

Sidious byl svou mocí posedlý. Nečekal ale, že se povstalcům podaří zničit Hvězdu smrti. Poté co Vader zaútočil na Hoth, tak spolu s ním chtěl převést Luka na svojí stranu. Sám Vader to na Bespinu nedokázal, znova se o to pokusili spolu na druhé Hvězdě smrti. Luke ale převedl Vadera zpátky ke světlu a Sidiouse spolu porazili. Císař byl svržen do nitra Hvězdy smrti, Vader ale obětoval svůj život.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Bonnie01

Nudná kreatura bez charakterní hloubky.

4.1.2018 | 22:23:01
Babylonian

Geniální postava a k tomu geniální herecký výkon.

8.12.2017 | 21:28:42
Kalam

Good, Good…

28.11.2017 | 15:58:30
Tomi Lee Morpheus

v 4 epizode sa nanho tuším zabudlo;) a celkovo jeho plán na ovládnutie galaxie bol dokonalý, ale na staré kolená zabudol na otcovskú lásku;)

16.6.2017 | 22:32:45
StrejdaCZ

Hajzl!

20.12.2015 | 13:37:51
HellTsuku

Jedna z nejlepších záporných postav co znám.

17.12.2015 | 15:27:18

Aktuální film

Solo: Star Wars Story

Režie: Ron Howard
Scénář: Joe Kasdan, Lawrence Kasdan
Hudba: John Powell
Hrají: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Paul Bettany, Thandie Newton, Jon Favreau, Warwick Davis, Clint Howard, Lily Newmark, Anthony Daniels, Sam Witwer a další.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
OHODNOŤTE FILM

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Reklama

Zajímavosti

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Před premiérou filmu Solo: Star Wars Story zřejmě nikdo nečekal, že se film stane obrovským propadákem. Bohužel realita je taková a nevypadá to, že by se v dalších týdnech mělo něco měnit. Přinášíme vám šest nejpravděpodob­nějších důvodů, proč film v kinech neuspěl.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců