Star Wars (Hvězdné války) Sheev Palpatine

Sheev Palpatine

Sheev Palpatine

Palpatine byl ambiciózní muž. Během několika let se dokázal vypracovat ze senátora až na císaře. Byl to zřejmě nejlepší manipulátor ze všech. Dokázal hrát na několik stran najednou. Je znám také pod jménem Darth Sidious. Za svůj život měl několik učedníků, byli jimi Maul, Dooku a nejlepší z nich Vader. Od svého mistra se naučil několik triků a poté jej ve spánku zabil.

Sezóny 5
1980 - 2005


Krůček po krůčku

Palpatine stál jako sithský lord za útokem na Naboo. Jako správný hráč nevylézal ze stínu a vše za něj vykonal Nute Gunray. Separatistická okupace mu zajistila místo kancléře. Jako senátor Naboo se po svržení kancléře Valoruma stal jedním z favoritů a vyhrál. Jeho učedník Maul byl však poražen, Sidious se ale obešel i bez něho.

Vojenský generál a hlava bank

Sidiousův plán pokračoval. Hrabě Dooku pro něj jménem Sifo-Dyase objednal klonové vojáky. Poté začala válka mezi separatisty a republikou. Kancléř pomalinku nahlodával Anakinovu mysl, vnukoval mu svoje nápady a stavěl ho proti radě Jediů. Během válek se z něj stal vojenský generál a po událostech na Scipiu i hlava bank.


Sidious nepočítal s tím, že jeho dávný učedník Maul bude naživu. Když se Maul stal hlavou zločineckého syndikátu, jeho mistr zakročil. Během duelu mu zabil bratra a Maula zajal. Maul byl vězněn na Stygeonu. Jeho přátelé z Mandalore jej poté osvobodili. Maul zajal hraběte Dooku a s pomocí matky Talzin jej ovládl. Kancléř si to nenechal líbit a vyrazil do boje spolu s Grievousem. Grievous zabil Talzin a Maul uprchl. Svým útěkem v Sidiousových očích prohrál. Sidious tak přišel o svého rivala a měl o krůček blíže k ovládnutí galaxie.

Vláda nad galaxií

Kancléř byl během bitvy o Coruscant zajat. Hrabě Dooku a Grievous jej ukryli na svojí lodi. Anakin s Obi-Wanem se jej vydali zachránit. Během duelu byl Dooku poražen a Sidious donutil Anakina aby ho zabil. Byl to také on, kdo přinutil radu Jedi, aby vzala Anakina mezi sebe. Anakin se později Palpatinovi svěřil se svými obavami o Padmé. Tento krok pomohl k tomu, že si jej Palpatine podmanil. Palpatine mu řekl pravdu o Sithech. Anakin na něj sice poštval radu Jedi, ale poté jej zachránil ze spárů smrti.

Spolu s Anakinovou pomocí zabil Palpatine mistra Windu a zahájil rozkaz 66. Kloni začali vraždit Jedie a kancléř to zahrál tak, že řád Jedi zradil republiku. To mu pomohlo k místu císaře. Mistr Yoda ale rozkaz 66 přežil a vydal se proti němu. Sidious byl na něj ale příliš silný, musel se stáhnout. Jeho učedník ale takové štěstí neměl. Anakin, nyní již Darth Vader byl poražen Obi-Wanem. Palpatine mu nechal vyrobit nové tělo. Spolu začali s výstavbou Hvězdy smrti.

Velká pýcha, velký pád

Sidious byl svou mocí posedlý. Nečekal ale, že se povstalcům podaří zničit Hvězdu smrti. Poté co Vader zaútočil na Hoth, tak spolu s ním chtěl převést Luka na svojí stranu. Sám Vader to na Bespinu nedokázal, znova se o to pokusili spolu na druhé Hvězdě smrti. Luke ale převedl Vadera zpátky ke světlu a Sidiouse spolu porazili. Císař byl svržen do nitra Hvězdy smrti, Vader ale obětoval svůj život.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Tomi Lee Morpheus

v 4 epizode sa nanho tuším zabudlo;) a celkovo jeho plán na ovládnutie galaxie bol dokonalý, ale na staré kolená zabudol na otcovskú lásku;)

16.6.2017 | 22:32:45
StrejdaCZ

Hajzl!

20.12.2015 | 13:37:51
HellTsuku

Jedna z nejlepších záporných postav co znám.

17.12.2015 | 15:27:18

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců