Star Wars (Hvězdné války) Sheev Palpatine

Sheev Palpatine

Sheev Palpatine

Palpatine byl ambiciózní muž. Během několika let se dokázal vypracovat ze senátora až na císaře. Byl to zřejmě nejlepší manipulátor ze všech. Dokázal hrát na několik stran najednou. Je znám také pod jménem Darth Sidious. Za svůj život měl několik učedníků, byli jimi Maul, Dooku a nejlepší z nich Vader. Od svého mistra se naučil několik triků a poté jej ve spánku zabil.

Sezóny 6
1980 - 2019

Krůček po krůčku

Palpatine stál jako sithský lord za útokem na Naboo. Jako správný hráč nevylézal ze stínu a vše za něj vykonal Nute Gunray. Separatistická okupace mu zajistila místo kancléře. Jako senátor Naboo se po svržení kancléře Valoruma stal jedním z favoritů a vyhrál. Jeho učedník Maul byl však poražen, Sidious se ale obešel i bez něho.

Vojenský generál a hlava bank

Sidiousův plán pokračoval. Hrabě Dooku pro něj jménem Sifo-Dyase objednal klonové vojáky. Poté začala válka mezi separatisty a republikou. Kancléř pomalinku nahlodával Anakinovu mysl, vnukoval mu svoje nápady a stavěl ho proti radě Jediů. Během válek se z něj stal vojenský generál a po událostech na Scipiu i hlava bank.


Sidious nepočítal s tím, že jeho dávný učedník Maul bude naživu. Když se Maul stal hlavou zločineckého syndikátu, jeho mistr zakročil. Během duelu mu zabil bratra a Maula zajal. Maul byl vězněn na Stygeonu. Jeho přátelé z Mandalore jej poté osvobodili. Maul zajal hraběte Dooku a s pomocí matky Talzin jej ovládl. Kancléř si to nenechal líbit a vyrazil do boje spolu s Grievousem. Grievous zabil Talzin a Maul uprchl. Svým útěkem v Sidiousových očích prohrál. Sidious tak přišel o svého rivala a měl o krůček blíže k ovládnutí galaxie.

Vláda nad galaxií

Kancléř byl během bitvy o Coruscant zajat. Hrabě Dooku a Grievous jej ukryli na svojí lodi. Anakin s Obi-Wanem se jej vydali zachránit. Během duelu byl Dooku poražen a Sidious donutil Anakina aby ho zabil. Byl to také on, kdo přinutil radu Jedi, aby vzala Anakina mezi sebe. Anakin se později Palpatinovi svěřil se svými obavami o Padmé. Tento krok pomohl k tomu, že si jej Palpatine podmanil. Palpatine mu řekl pravdu o Sithech. Anakin na něj sice poštval radu Jedi, ale poté jej zachránil ze spárů smrti.

Spolu s Anakinovou pomocí zabil Palpatine mistra Windu a zahájil rozkaz 66. Kloni začali vraždit Jedie a kancléř to zahrál tak, že řád Jedi zradil republiku. To mu pomohlo k místu císaře. Mistr Yoda ale rozkaz 66 přežil a vydal se proti němu. Sidious byl na něj ale příliš silný, musel se stáhnout. Jeho učedník ale takové štěstí neměl. Anakin, nyní již Darth Vader byl poražen Obi-Wanem. Palpatine mu nechal vyrobit nové tělo. Spolu začali s výstavbou Hvězdy smrti.

Velká pýcha, velký pád

Sidious byl svou mocí posedlý. Nečekal ale, že se povstalcům podaří zničit Hvězdu smrti. Poté co Vader zaútočil na Hoth, tak spolu s ním chtěl převést Luka na svojí stranu. Sám Vader to na Bespinu nedokázal, znova se o to pokusili spolu na druhé Hvězdě smrti. Luke ale převedl Vadera zpátky ke světlu a Sidiouse spolu porazili. Císař byl svržen do nitra Hvězdy smrti, Vader ale obětoval svůj život.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
GrindyCZ25

Škoda, že Mary Sue ho zničila, jak nic v epizodě IX, upřímně výhru by si zasloužil, ale jinak po všechny filmy a seriály byl perfektní.

7.1.2020 | 15:52:13
Jiri007

tak Palpatine byla moje nejobliběnjši postava hned po Darth Vaderovi, libil se mi jak dokazal intrikařit a hrat na všechny strany a potom co se stal Cisařem tak byl ještě lepší a v epizodě IX byl fakt mocny a místy jsem mu fandil.

3.1.2020 | 12:30:14
Babylonian

Geniální postava a k tomu geniální herecký výkon.

8.12.2017 | 21:28:42
Kalam

Good, Good…

28.11.2017 | 15:58:30
Tomi Lee Morpheus

v 4 epizode sa nanho tuším zabudlo;) a celkovo jeho plán na ovládnutie galaxie bol dokonalý, ale na staré kolená zabudol na otcovskú lásku;)

16.6.2017 | 22:32:45
StrejdaCZ

Hajzl!

20.12.2015 | 13:37:51
HellTsuku

Jedna z nejlepších záporných postav co znám.

17.12.2015 | 15:27:18

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců