Stargirl
83/100 - 44×

Stargirl

Jedna z mladších hrdinek stáje DC Comics přichází v novém projektu stanice DC Universe na televizní obrazovky v sólovém seriálu.

USA | 2020 | Pauza
vysílání
3 sezóny | CW, DC Universe | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Joel McHale (Sylvester Pemberton), Nelson Lee (Širó Ito),

Týmy a hrdinové, o kterých byla v seriálu řeč

Týmy a hrdinové, o kterých byla v seriálu řeč

V další epizodě se dočkáme odhalení hrdiny Shining Knighta, jenž je důležitou součástí komiksového Blue Valley. Pojďme se tedy krátce vrátit k předchozím epizodám a shrňme si všechny odkazy na slavné komiksové postavy a jejich týmy.

7 0
25.7.2020

Sedm vítězných vojáků

Pat Dugan během vyprávění o Dragon Kingovi několikrát zmínil superhrdinský tým Sedmi vítězných vojáků, jehož byl členem ještě v dobách, kdy si říkal Stripesy. Pat ukázal Courtney fotku, na které tým vystupoval v následující sestavě:

  • Crimson Avenger (Lee Travis)
  • Green Arrow (Oliver Queen)
  • Shining Knight (Sir Justin)
  • Speedy (Roy Harper)
  • Star-Spangled Kid (Sylvester Pemberton)
  • Stripesy (Pat Dugan)
  • Vigilante (Greg Saunders)
  • Wing

Sedm vítězných vojáků operovalo ještě před JSA. Foto: CW, DC Universe


Tato týmová sestava v podstatě kopíruje původní složení z dob Zlaté éry, kdy hrdinové bojovali proti bezpráví a pátrali po Svatém grálu. I když si říkali Sedm vítězných vojáků, patřil k nim i pobočník Crimson Avengera Wing a nejinak tomu bylo i v seriálu. Ve Stargirl ovšem tým bojoval hlavně s Dragon Kingem a prozatím nevíme, kterak tomu bude se Sangreálem.

Red Bee

Když si Beth poprvé nasadila brýle Dr. Mid-Nitea (Chucka), bylo jí oznámeno, že jedním z nejhorších vigilantů historie byl jistý Red Bee. Ten vystupoval v dobách Zlaté éry a jmenoval se Rick Raleigh. Bojoval proti nacistům a jejich hrdinovi Baronu Blitzkriegovi, brzy však propálil svou tajnou identitu, kvůli čemuž zemřel v boji.

Red Bee se v několika cameích ukázal i po konci Zlatého věku. Foto: DC Comics

Shade

Když Dragon King poprvé dorazil na jednání s Iciclem, zmínil při rozhovoru i Shadea. Tento padouch byl ve čtyřicátých letech jedním ze zakládajících členů ISA a do historie Zlaté éry se zapsal jako protivník Flashe Jaye Garricka. Bojoval rovněž proti Tedu Knightovi, prvnímu Starmanovi, díky čemuž později od své nezákonné činnosti zběhl. V pozdějších komiksech pomáhal cvičit Tedova syna Jacka, díky čemuž je pravděpodobně i v seriálu označen jako zrádce.

Shade se v komiksech vyskytuje dodnes. Foto: DC Comics

Gimmick Girl

Epizoda Brainwave Jr nám odhalila, že ženou Brainwavea byla Merry Pemberton alias Gimmick Girl. Tato hrdinka, jež v příbězích Star-Spangled Mana, tedy Sylvestera Pembertona, debutovala roku 1948, je jeho sestrou. Gimmick Girl už se dnes v komiksu nevyskytuje a naposledy jsme ji viděli v Elseworlds.

Merry Pemberton se v komiksu objevila na sklonku Zlaté éry. Foto: DC Comics

Santa Claus

Když zkoumala Beth Midniteovy brýle, pohlédla krátce na Courtneyin obrázek Santa Clause, načež brýle jej označily coby napodobitele pravého hrdiny tohoto jména. Santa se v DC Comics objevil poprvé roku 1940 a od té doby je pravidelnou součástí nejrůznějších událostí a pomohl například zastavit útoky Black Adama v jeho domovském Kahndaqu. V seriálu se navíc Santa stal součástí JSA.

Santa je součástí DC Comics už osmdesát let. Foto: DC Comics

Ted Knight

Kosmická hůl, kterou Courtney v průběhu seriálu používá, je vynálezem jistého Teda Knighta, slavného hrdiny ze Zlatého věku, kterého zmínil i Pat. Ted byl v dobách největší komiksové éry prvním Starmanem a taktéž ústřední postavou týmů JSA a All-Star Squadron. Ted nikdy nedisponoval žádnými schopnostmi, díky vlastní holi se však stal slavným hrdinou, který v komiksu působil i po konci Zlatého věku. V seriálu se jej patrně nedočkáme.

Ted Knight pomohl spojencům vyhrát druhou světovou válku. Foto: DC Comics

Kterého hrdinu ze Zlaté éry máte nejraději?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama