USA | 2016 | Poslední sezóna
5 sezón |
Netflix
| 50 minut
Netflix
Když se malý chlapec ztratí, jeho matka, přátelé a místní policie musí čelit děsivým, nadpřirozeným silám, aby ho získali zpět.
Obsazení:Livi Birch (Alice Creel), Elodie Grace Orkin (Angela), Eduardo Franco (Argyle), James Landry Hébert (Axel), Shannon Purser (Barbara Holland), Amy Seimetz (Becky Ives), Chris Sullivan (Benny Hammond), Dacre Montgomery (Billy Hargrove), Sean Astin (Bob Newby), Jake Busey (Bruce Lowe), Rob Morgan (Calvin Powell), Chelsea Talmadge (Carol), Catherine Curtin (Claudia Henderson), Catherine Dyer (Connie Frazier), Craig Henighan (D'Artagnan)
(více)
Finále Stranger Things vyvolalo obrovskou vlnu nevolí mezi fanoušky. Řada z nich začala vymýšlet teorie o tom, že osmá epizoda nebyla úplně poslední, ale Netflix má pro nás v záloze ještě jednu epizodu.
Když skončí kultovní seriál, emoce tečou proudem. Fanoušci se okamžitě rozdělí na dva nesmiřitelné tábory: jedni slaví grandiózní finále, druzí mluví o totální frašce. Ale komunita kolem Stranger Things? Ta to posunula na úplně jiný level.
Internetem teď hýbe masivní konspirace s názvem Conformity Gate. Podle téhle teorie byla osmá epizoda jen jeden velký mindfuck. Fanoušci věří, že Vecna ve skutečnosti vyhrál a celá parta z Hawkins je teď uvězněná v kolektivní halucinaci, zatímco se záporák směje ve stínech.
Dočkáme se deváté epizody? Foto: Netflix
Mnoho lidí nemůže zkousnout, jak hladce všechno proběhlo. Diskuzní fóra se plní hláškami: „Bylo to až moc easy a všichni přežili? To smrdí.“ Olej do ohně přilil i starý únik seznamu epizod, kde figurovala tajemná devátá kapitola. I když ji tvůrci nikdy nepotvrdili, naděje umírá poslední.
Všichni se s velkou nadějí upírají k 7. lednu. Sedmička byla totiž pro finálovou řadu dost důležitým číslem. Pokud jsme ve finálové řadě viděli hodiny, tak na nich bylo většinou 7:00. Kromě toho během jedné scény bylo na tabuli napsáno datum 7. ledna. Na základě toho si fanoušci vyvozují, že právě 7. ledna vyjde finálová devátá epizoda.
Všichni teď refreshují Netflix a čekají, jestli se odnikud nevynoří skutečné finále, které nám vytře zrak.
Netflix i bratři Dufferovi zatím drží pokerovou tvář. Tvrdí, že osmá epizoda byla definitivní tečkou a příběh je uzavřený. Je to pravda, nebo nás jen nechávají dusit ve vlastní šťávě?
Jaký tábor jste vy? Chtěli byste další epizodu Stranger Things?
Foto: Netflix
Během dnešní premiéry druhé části čtvrté řady streamovací platforma Netflix spadla. Díky natěšeným divákům seriálu Stranger Things stránky spadly, ale po několika hodinách to vyřešili.
Diskuze /25
PecaCZE
Jasně, jedna epizoda zachrání zmrvenou 5. sérii :D Kromě první série jsem ten seriál nežral. Viděl jsem ho najednou, když začínala ta čtvrtá. Scénář jako kdyby se psal vždy jen na jednu sérii a dál se nemyslelo. Spousta věcí co absolutně nedávala smysl. Zvykl jsem si, že u toho prostě nemůžu přemýšlet, ale co předváděli v poslední sérii, už jsem nedával. Pořád někam spěchaj a měli by se zajímat jak se někam dostat, ale ne, pojďme se sbližovat a řešit vztahy. Dlouhý proslov o tom jak je důležitý, když všichni vědí co tě vzrušuje. Will může být silný a ovládat svoje schopnosti až potom co ukončí několikaminutový monolog o tom, že je na kluky. Parta děcek proti armádě, kterou nezajímá co se děje kolem, jen musí vyvíjet zbraně.
#10 JKAlespoň jsem viděl ten pokus na konci o dojemný konec, takže nevidím důvod ho zahodit a pokračovat.
Jacob17
Tohle banda vypatlancu.Chudacci se nemůžou smířit s tím ,že ST skoncil,nebo,že to neskončilo tak,jak si oni přáli a budou si vymyslet tyhle píčoviny. Zkrátka to skoncilo,tak se s tím smiřte
Ted12
Bylo by to výjimečné a posunulo by to tenhle klenot ještě výš. Ale naštěstí se tak nestalo a bláznivá teorie se nepotvrdila. On totiž jájismus vládne dnešní době. Já to chtěl tak a když to není tak, jako já chtěl, tak chci ještě jeden díl. Uff..... Naštěstí nám však autoři dávají ještě jednu šanci k návratu do Hawkinsu a světa ST a to 12. ledna v dokumentu z natáčení. Takže, kdo má chuť, tak je možnost se ještě na chvilku vrátit :-)
Evan
Tak nic, no :-D a jen proto, ze proste nekdo neunesl, jak to autori ukoncili. Smirte se s tim! Ale ma to dva, mozna i tri, konce. Timpadem si to muzete sami ukoncit, jak chcete ;-) cele to stejne byla jen Majkova kampan v D&D :-D anebo taky ne… je to jedno. Skoncilo to. Finito. Kazdopadne za me super seros o dospivani se skvelymi retro kulisami 80. let. Horkosladky konec presne k tomu sedi ;-) jsem rad, ze zadna „tajna epizoda“ neni a nebude. A tesim se na dokument o vzniku serialu.
lokcky
Představte si, že ten ending je tak hrozný, že si každý myslí, že to není real :D . Možná by si bylo dobré uvědomit, že i ti diváci, kteří se na to koukají od první sezóny vyrostli, a že to nejsou loupáci po lobotomii, kterým stačí naservírovat nesmyslný ending celý ÚPLNĚ CELÝ plotholes.
#6 PecaCZE #7 1Bobesh1PecaCZE
#5 lokcky: Nenapsal bych to lépe :D Palec nahoře
1Bobesh1 admin
#5 lokcky: Definuj plotholes. To me zajima :)
#13 lokckyPunisher bude trestať
Willův coming out považuju za vrchol série, minimálně já jsem při té scéně vrcholu dosáhl, a ne jen jednou. Už jen to, jak se scenáristé rozhodli skrz vývoj jeho postavy prezentovat poselství, že přiznáním své sexuality získá sílu na poražení nepřítele. Jedno ale scenáristům neodpustím, s odhalením měl Will získat nějaké GAY schopnosti. Měl na Vecnu střílet nějaké gay paprsky, které by mu ubližovaly. Nakonec by při finálním aktu Will z análu vypustil interdimenzionální duhový paprsek, který by protrhl bariéru mezi světy. A všichni by si začali odpouštět a objímat se, protože láska a porozumění je to, na čem záleží.
#9 SerenitkaSerenitka
#8 Punisher bude trestať: Špatný seriál, to si pusť The boys :) A k tématu.. mě osobně je to celkem fuk, jsem fanoušek seriálu, ale ta polední série mě taky moc nebavila.. ale jako jo, pořád to nějak šlo, jen tam bylo víc scén typu wtf.. kecání, vyznání v nevhodnou dobu atd.. a konec? No nebyl nejlepší, ale ani nejhorší.. to už tak u delších seriálů bývá, že není lehké je nějak rozumně ukončit a vybrat si, kterou část fanoušků potěšíš a kterou naštveš.
JK
#1 PecaCZE: https://www.youtube.com/watch?… pusť si jejich rozhovor fakt dementi Duffer vůbec netušily u 5 sérky můžou si podat ruce s poslední serkou GoT při každým konci série psali scénář k další ???? a bude ten spin off o tom šutru v kufříku a jediná MIley Brown zná pravej konec jí jediný to řekli ????hodně tam mluví že mají v plánu ještě pár projektu ale nesmí nic říct !! hodně tam toho řeknou a machrujou že dali lotr v délce toho epilogu i hodinama že mají 11h tady ta série a lotr všechny díly extended dohromady taky
JK
https://cosmopolitan.cz/…de-spin-off/
Zilwicky
Prvá seria super, pri ostatných vypnúť mozog a brat to ako taký jednoduchší „popcorn“ serial plných všetkých klasických aj novodobejších klišé. Jediná vec co ma trosku sere je fakt ze ten koniec bol ale ze úplne „safe“. Safe pre kazdú jednu postavu :D
Dokonca ani Lindu Hamilton neodpravili, defacto hlavného ľudského záporáka série.
Čo bolo tiez vtipné, že očividne celá armáda si po tom všetkom proste povedala – no… a ide sa domov.
Ono tých plotholes tam bolo fakt neúrekom ale to sa dá v takomto seriáli čakať. A väčšinu odfiltrujem uz tak daako podvedome, nazvime ich plotholes úrovne 1, max 2. Ale v tejto sérii by sa našli plotholes úrovne 7 :D
Ale čo, bolo to aspon niečo originálne, to im treba uznať zase :) Zvlášť v dnešnej dobe.
lokcky
#7 1Bobesh1: Třeba jak mohla být El v té kádi v laboratoři upside down, když v předchozích sériích nebyla v UD voda (bazén kam spadla Barb byl prázdný např). Pak finální scéna, kde hrdinové odmaturovali (jak mohla odmaturovat Max, když byla dva roky v komatu). Proslov má Dustin s trikem HellFire club, a na konci má ovaci. Nutno podotknout, že předtím všichni Hellfire club nenáviděli protože je brali jako satanisty? A co teprve morální dilema toho, že Will je gay (což ano, v té době bylo náročné) – ale to, že tam ZABÍJÍ REÁLNÉ LIDI je OK? A pak nakonci, kdy se El obětuje, je armáda pustí, jakože okay guys, sorry, je nám jedno že jste zabili půlku našich, ale běžte domů (y). Pak třeba Hopper – neměl být za prvé pohřešovaný, a za druhé, pořád sakra zabil strašně moc lidí a pak se stane zase šerifem jakože se nic nestalo? :D
V neposlední řadě – k čemu se vyjádřili tvůrci – a) nevíme vlastně proč Henry unesl přesně 12 dětí. b) důvod proč v X nebyli demogorgoni je ten, že Vecna ten útok nečekal a nemohl se připravit. c) ačkoliv je Will navázán na Vecnu, tak při jeho smrti jsme se nechtěli zaměřovat na Willovu bolest. d) ačkoliv Joyce s Hopperem chodili do stejné třídy jako Henry, tak jsme to neměli potřebu ukazovat, páč se o tom bavili off screen.....
Mám pokračovat…? :D
Nejsem zastánce toho, že by tvůrci měli skákat podle toho, co říkají fanoušci. Ale celá tahle teorie je prostě jen důkazem toho, jak jsou neschopní tvůrci.
kenkaku
po tom co ti dva idioti předvedli, tenhle „klenot“ by zachránila jen jedna velká iluze z hlavy „ztracené sestry“ někdy na úrovni konce druhé řady… pak by se ukázalo, že je mentálně zaostalá a seriál by skončil.
Oveckoun
Nebudu hodnotit kvality a nekvality, protože jsem přestal sledovat v průběhu s03, ale co vzniklo okolo Conformity gate jsem zaregistroval a líbí se mi to hodně. Nějaká nespokojenost po konci oblíbeného seriálu je vždy, ovšem některé teorie + hloupý scénář dávají naději, že je to prostě součást plánu. Můžou si za to tak trošku sami. ST byl jeden ze seriálů, kde bylo dřív všechno rozmyšleno a na spoustu věcí bylo ukazováno v náznacích, nebo easter eggech. Nedivím se. Kdyby se nakonec opravdu ukázalo, že finále je přelud, byla by to asi jedna z nejvíc ohromujících věcí, které jsem na seriálové scéně kdy zažil a celý seriál by to posunulo na popkulturní zážitek.
No a potom jsou tu ty reálné věci. Stávka scénáristů, vaření z vody, únava materiálu a za mě hlavně i to, že seriál se změnil z "Když se malý chlapec ztratí, jeho matka, přátelé a místní policie musí čelit děsivým, nadpřirozeným silám, aby ho získali zpět.'' na "Zachraňujeme svět, kosíme vojáky po desítkách a bojujeme s obřím monstrem jako Avengers: Endgame, protože většina diváků je hloupá a nesmíme jim zavařit mozek tím, že budou muset přemýšlet.''
Vida, už je devátého a nic. Škoda. No, vždy zbývá spinoff.
#18 Jack1947 #19 PecaCZEMartrix
Z celé té kauzy je především vidět, jak moc jsou tvůrci přeceňovaní. Dost by mě zajímalo, jak jim asi bylo, když se sneslo tolik důvodů, proč někteří fandové považují finále jejich seriálu za fake. Možná by mohli vyhledat terapeuta, kterého před pár lety využili tvůrci GoT. Nejdřív vynášení do nebes a pak fucking… .
Jack1947
Oznámí možná SPINOFF to je tak všechno, už další 2hodiny a hodinu nudy z toho ne prosím.
Jack1947
#15 Oveckoun: Tak Avengers Endgame to byla pěkná blbost! navíc zbytečná páč většina herců beztak skončila a nic se nestalo, jen to stálo více takovouhle kravinu v Stranger THings nikdo nechce
PecaCZE
#15 Oveckoun: Tak to tě nechápu. Přestal jsi seriál sledovat během s03, ale strašně by se ti líbilo, kdyby konec byl přelud a bude pokračování ? Co to kurva… Jak říkáš… seriál byl horší a horší a když udělaj celou s05 jako totální sračku a finále je otřesný, tak pokud natočej novej konec, tak to bude ze zoufalství ! Hej sorry, byla to sračka, jste nespokojení, takže jsme to přepsali a tady je novej konec. Nový konec nemůže smazat to co jsem viděl.
#20 Oveckoun #22 Jack1947Oveckoun
#19 PecaCZE: Musíš to číst pořádně. Já psal, že i když jsem už nesledoval seriál, celé dění okolo conformity gate jsem zaregistroval, sleduju a líbí se mi to z potencionálního tvůrčího a marketingového hlediska. Jsem už starý kokot a zklamání z neuspokojivých konců seriálů mám mnohem, mnohem víc, než těch uspokojivých. Mluvím o tom, že kdyby se opravdu natočil falešný konec s tím, že hromada věcí nedává smysl, lidem to vrtá v hlavě a pak se fakt ukáže, že to bylo celou dobu v plánu, bylo by to opravdu vyjímečný počin a já bych pěl chválu.
#21 PecaCZE #23 Jack1947PecaCZE
#20 Oveckoun: Chápu tě. Já jsem ani neznal výraz conformity gate. Seriál jsem viděl celý a říkám, že nějaký další konec by nic nevykoupil ba naopak. To mám jako být spokojený, že jsem musel koukat hodiny na takový nesmysly, abych se pak dopracoval ke skutečnému konci ? Nic co říkám nemyslím proti tvé osobě, tvá myšlenka, že by to bylo super zní fajn. Ale pokud jsi to neviděl, tak se o tom nemůžeme bavit. Už naposledy… neodpustím takovou frašku jen, abych nakonec zjistil, že to byla jen iluze. Když mi číšník přinese 3 chody hovno s kečupem, tak mu nedám dýško, že mi přinesl nakonec steak.
Jack1947
#19 PecaCZE: To mi připomělo tu snovou komiksovou Extended cut MAss effect 3 a všichni víme že to vůbec ale vůbec nezafungovalo XD
#24 klokinJack1947
#20 Oveckoun: chápu ale spíše to je pak zbytečnej názor tak trochu, proč si to přestal sledovat po s03?
klokin
#22 Jack1947: Jo to byla perla. Možná to vymejšleli s orosenými čely celý týdny, spíš to ale hodili někomu na krk aby to nějak uplácal místo přestávky na svačinu… a von to dal. Přesto že měl hlad, žízeň a chtělo se mu čůrat…
Venca80
Ta nucená lgbt masírka je k zblití.