Stranger Things To nejlepší z letošního Comic-Conu

To nejlepší z letošního Comic-Conu

To nejlepší z letošního Comic-Conu

V sobotu se tvůrci a herci sešli v San Diegu, kde se během zábavné panelové diskuze podělili s diváky o řadu zajímavostí. Připravili jsme pro vás shrnutí toho nejdůležitějšího.


17 1
25.7.2017

Panelovou diskuzi Stranger Things na letošnímu Comic-Conu moderoval komik Patton Oswalt (Agents of S.H.I.E.L.D.), který se v poslední době skamarádil s hvězdou seriálu Davidem Harbourem (Jim Hopper) a na Twitteru Oswalta a Harboura můžete pravidelně sledovat jejich zábavné slovní výměny. Ostatně jejich přivítání v úvodu bylo více než vřelé a Patton neopomněl zmínit ani Davidovu očekávanou filmovou roli Hellboye. I když hláškou „Hellboy s pupkem“ Davida příliš nepotěšil.

Oswalt si celkově s chutí dobíral zúčastněné herce. Nejvíce to odnesl chudák Finn Wolfhard, z jehož příjmení si Patton neustále utahoval. Wolfhard prý zní jako jméno pro porno herce. Finnova reakce však byla k nezaplacení: „Tak to ti díky. Tím je má budoucnost zpečetěna.“ V průběhu jejich malého „sporu“ nakonec Oswalta vyzval k rvačce, na což komik odvětil: „Hlavně ne do obličeje, tím si vydělávám na živobytí.“ O postavě Mikea řekl Finn víceméně jen to, že si neuvědomuje, jak chytrý je.


Představitel Willa Noah Schnapp měl problémy, aby nevyzradil nic zásadního z druhé série, a významné pohledy všech tří tvůrců ho přiměly si pořádně rozmyslet, co řekne. Museli jsme se tedy spokojit jen s tím, že se dozvíme, co se Willovi ve světě Vzhůru nohama stalo a jak ho to ovlivnilo. Můžeme také očekávat, že bude mnohem statečnější.

Na Comic-Conu samozřejmě nechyběli ani tvůrci, dvojčata Matt a Ross Dufferovi, a také režisér a producent Shawn Levy. Bratři Dufferovi se rozpovídali o tom, že se rozhodli pro televizní projekt díky seriálům True Detective a The Knick. Chtěli vytvořit opravdu dlouhý „film“, který by byl jako vystřižený z knihy Stephena Kinga a natočený tak, jako by ho režíroval Steven Spielberg. Pro název Stranger Things se rozhodli, protože vypadal dobře psaný stylem písma používaným u Kingových knih.

Ale zpět k hercům. Další obětí Oswaltových žertíků se stal Matthew Modine, který prý vypadá jako skejťák, co celý den prodává extázi. Je pravda, že Modine nebyl zrovna moc soustředěný a vypáčit z něj kloudnou větu byl trochu problém. Nakonec jsme se aspoň dozvěděli, že postavu Dr. Brennera dokázal tak dobře zahrát díky tomu, že ho to naučili na herecké škole.

Nejzábavnější ze všech byl podle předpokladů David Harbour, jehož průpovídky zpestřovaly celou diskuzi. Na chvíli ale dokázal odhodit vtípky stranou a říct nám více o šerifovi, který se bude ve druhé řadě vypořádávat s tím, co se v té první stalo. Zejména pak půjde o jeho trauma týkající se vlastní dcery, které významně ovlivní jeho vztah k Eleven. Osobně je spokojený s vývojem jeho postavy od nesympatického otravy v klasického hrdinu. Nakonec se však opět vrátil ke svým klasickým žertům. Netflixu údajně přišel naštvaný e-mail se stížností na jeho scény, kde je do půl těla svlečený. Nikdo prý na ten jeho pupek není zvědavý. Harbour ale slíbil, že se od Jima dočkáme ve druhé řadě pár sexy scén.

Podívejte se na celý diskuzní panel Stranger Things 

Thumbnail Play icon

Největší divácké ovace samozřejmě sklidila Millie Bobby Brown, představitelka Eleven, která měla během natáčení problém si zachovat vážnou tvář, protože kluci si nikdy neodpustili nějaký ten vtípek. Ale dodala, že je profesionálka. Třináctiletá herečka, čerstvě nominovaná na Emmy, poté vysvětlila, jak složité bylo ztvárnit postavu, která téměř nemluví a vše musí vyjádřit pomocí mimiky. Když se ovšem herec s postavou sžije, je to pak mnohem snazší. Největší problémy jí dělaly scény, kdy měla plakat. Považuje se totiž za šťastného člověka, takže jí trvá zhruba pět minut, než se pro účely takové scény rozbrečí.

Caleb McLaughlin (Lucas) prozradil, že nejdřív neuměl střílet z praku a musel to pilovat, Gaten Matarazzo (Dustin) nám toho kromě ustavičných průpovídek moc zajímavého nepověděl, stejně jako Natalia Dyer (Nancy), která se držela stranou a raději nechala mluvit svého seriálového přítele Joea Keeryho. Ačkoli se mu postava Stevea zprvu zdála plochá, zkrátka takový ten hajzlík, nakonec si prošel vývojem a projevila se i jeho lidská stránka. Právě Kerry se nakonec ujal představení nových herců, kteří se objeví ve druhé sérii.

Jako první byl představen Baker Montgomery, který si prý ztvárnění „lidského záporáka“ Billyho pořádně užíval. Sadie Sink, jež ztvární dívku s přezdívkou Mad Max, o ní řekla pouze to, že se do Hawkinsu přestěhovala z Kalifornie. Sadie byla velkým fanouškem první řady, takže ji velmi potěšilo, když byla obsazena do role Max. Posledním nováčkem, který se nám na Comic-Conu představil, byl Paul Reiser. Ten by měl být v podstatě nástupcem Dr. Brennera, po kterém má uklidit v laboratořích v Hawkinsu všechen ten nepořádek.

Překvapivá účast Shannon Purser

Thumbnail Play icon

Během panelu byl také puštěn trailer ke druhé řadě, ze kterého byl moderátor Patton Oswalt tak nadšený, že se neustále domáhal jeho opětovného puštění, což se také na konci diskuze stalo. Ale ještě před jejím koncem došlo na dotazy publika a hned ten první vyvolal pořádné pozdvižení. Položila ho totiž Shannon Purser, představitelka Barbary. Její dotaz byl prostý: „Objeví se Barb ve druhé sérii?“ Po dotazu se přesunula na pódium, kde se jí dostalo strohé odpovědi „Ne“ z úst Davida Harboura. Ten ale dodal, že Barb bude pomstěna.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Recenze

Stranger Things očima redaktorů Edny

Stranger Things očima redaktorů Edny

Všichni milují Stranger Things. Ale proč tomu tak je? Čím nás tohle největší seriálové překvapení posledních let tolik nadchlo a proč nám zalezlo pod kůži? To se dozvíte v naší redakční recenzi.

Reklama

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Nepřehlédněte

Devatenáct nominací na Emmy pro Stranger Things

Devatenáct nominací na Emmy pro Stranger Things

Hit loňského léta potvrzuje, že je oblíbený nejen u fanoušků, ale i u odborné veřejnosti. Do letošního boje o nejprestižnější televizní ceny vstupuje s devatenácti nominacemi.

Nejoblíbenější postavy

Trailer k první sérii

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás