Suits (Kravaťáci)
95/100 - 314×

Suits(Kravaťáci)

Dva právníci, jeden diplom. Geniální ztroskotanec, který se protlouká životem, se stane právníkem ve špičkové firmě.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
7 sezón | USA Network | 43 minut
hrají
Gina Torres (Jessica Pearson), David Costabile (Daniel Hardman),


Harvey vs. Mike: Oblíbené duo rozděleno

Harvey vs. Mike: Oblíbené duo rozděleno

Nová epizoda se bude vysílat s týdenním zpožděním, pojďme tedy společně rozebrat dosavadní vztah dvou hlavních postav seriálu.


1 0
3.7.2014

Celé tři série jsme mohli sledovat budování velice komplikovaného vztahu hlavních aktérů seriálu, Harveyho a Mika.

Harvey Specter, známý jako nejlepší právník v New Yorku, se za každé situace snažil dostát své reputaci. O Harveyho minulosti toho ze seriálu krom pár flashbacků nevíme, dojem z jeho postavy ale plynul takový, že se jedná o vlka samotáře. Má znalosti, má důvtip, je neoblomný, vždy vyhrává a nepotřebuje se o výsluní s nikým dělit. V momentě, kdy mu je přikázáno mít za patami vlastního zelenáče, není vůbec nadšený. S Mikeovým příchodem do firmy se Harveyho přístup nijak nezmění, od Mika se spíše distancuje a zadává mu práci, kterou se sám zabývat nechce. Postupně celá situace dolehne i na samotného Harveyho a on si začíná uvědomovat Mikův potenciál, i přestože mu neustále vytýká, že práce a osobní pocity nejdou dohromady. Jak to nakonec bývá, postupně přicházíme na to, že i Harvey má svědomí a to přivede na povrch díky svému postoji právě Mike.


Kvůli svému dětství a zázemí byly pro Mika Rosse případy o něčím víc, než jen o výhře. Vždy se dokázal na případ podívat z více úhlů a zohlednit právě tu lidskou stránku, kterou Harvey mnohokrát opomínal. Za to, že byl přijat do firmy, vděčí právě Harveyemu a plně si uvědomuje fakt, že tahle šance je vstupenka do nového života. Každý nový případ je pro něj osobní záležitostí. Při práci se snaží prosadit to, co je podle něj správné a v mnohých ohledech zohledňuje prosté občany, vůči korporacím a firmám. Jeho postoj je dán tím, že v minulosti jeho rodina o hodně přišla právě kvůli nekalým praktikám práva. I když je nezkušený, jeho talent a důvtip vždy dokáže soupeřit s Harveyho letitými zkušenostmi a tak se mu stává silnou oporou.

Nejspíše právě tento kontrast obou hlavních aktérů a jejich neustálé oťukávání a utváření charakteru toho druhého je přesně to, co si mnoho z diváků zamilovalo. Jak se říká, protiklady se přitahují, a i když každý měl jiného favorita, nikdo na tyhle dva velikány nedal dopustit a s nadšením sledoval, jak se ze dvou kolegů stávají dva dobří přátelé a zároveň nezdolný tým. I přes své rozdíly mají něco společného. Jsou oba výjimeční, mají touhu vyhrávat a sdílí velké tajemství.

V dosavadních událostech čtvrté série jsme se mnohdy nestačili divit. Tihle dva, jejichž vztah už pomalu připomínal bromance, si najednou jdou po krku. Ačkoliv se na to každý bude dívat trochu jinak a souvislosti si spojí po svém, za sebe bych se přiklonil k názoru, že celý rozpor zavinil spíše Harvey a celému tomu mohl předejít, kdyby najednou nezapomněl, že to byl Mike, kdo se chtěl obětovat a jít právě za něj do vězení.

Na druhou stranu si to později uvědomil a snažil se to urovnat. Zde ale přichází další obrat. Z postavy, jejíž morálku jsem pouze obdivoval, se najednou stává pomstychtivec, který za každou cenu musí mít poslední slovo a nedokáže ustát, když mu někdo sáhne na hračku. Nakonec celý spor udělá osobní vendetou tím, že sebere hračku tomu druhému. I když se zdá, že otřesy ustály, zatím není nic definitivní a nevíme, co Kravaťáci dále přinesou.

I když jsem se na každou epizodu těšil a místy si i jejich škádlení užíval, docela mě mrzí fakt, že tvůrci kvůli zápletce obětovali část hlavních tahounů seriálu. Zde proto vyvstává otázka pro vás: Co na to říkáte vy? Funguje pro vás firma bez Mika a jeho dosavadní vztah s Harveyem?

Thumbnail Play icon

Diskuze /5

ScaryX

Safra… já si ráno říkal, proč nemůžu nikde najít novou epizodu Suits ;-)

webmaster
3.7.2014 | 21:47:06
ZuziJ

Mike mi ve firmě prostě chybí, ale každopádně si nemyslím, že se Mike v dohledné době do Pearson&Specter vrátí, Gabriel Macht to i zmiňoval na twitteru, že to by Jessica nedopustila. Tak třeba bude další sezóna o tom, jak se Mike do firmy „proprávničí“ tím starým dobrým Harveyovským způsobem…? :)

6.7.2014 | 17:33:17
dadino8

Podla mna je to super tak ako to je…mne sa paci ze sa uz aj Mike moze prezentovat nezavisle…moze si budovat svoje meno a prave hned na zaciatok stoji proti Harveymu od ktoreho sa vela naucil…je to zaujimave…ale dufam ze si nikdy nepojde nejako extremne po krku…ze to zostane len vramci prace :)

#4 Davos
10.7.2014 | 18:40:10
Davos

#3 dadino8: Přesně, kdyby zůstal ve firmě, bylo by to pořád o tom samém, takhle má ta jeho postava mnohem větší prostor pro růst…navíc, na základě 4. epizody bych řekl, že si ti dva jdou po krku jen v práci, ale tak nějak už chápou, že práce a osobní vztahy jsu dvě věci, jediný, kdo to nechápe, je Luis. Každopádně od té doby, co je Mike z firmy, se mi seriál líbí víc.

#5 dadino8
11.7.2014 | 12:39:18
dadino8

#4 Davos: presne tak…az teraz som videl stvrtu epizodu…cim dalej tym viac zacinam byt znova zavisly od nejaekho serialu…Suits patril vzdy medzi moje Top 5 ale teraz uz je asi aj v Top 2…od tej poslednej casti tretej serie to islo podla mna neskutocne hore

12.7.2014 | 17:12:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Titulky

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!