Supergirl Kdo je vlastně Supergirl?

Kdo je vlastně Supergirl?

Kdo je vlastně Supergirl?

Ještě před začátkem samotného seriálu se podíváme, jak se vyvíjel příběh o Supergirl v komiksech. Můžeme čekat přesnou kopii předlohy, nebo odklon od komiksů bude cítit už v prvních dílech?


25 0
25.10.2015

Jako téměř u každé postavy z komiksového nakladatelství DC i Supergirl má více zrodů a různých verzí původu. Dnes se podíváme na jednu z těch novějších a to konkrétně z roku 2004. Časem teprve zjistíme, jak moc se tvůrci seriálu budou lišit od zaběhlých, komiksových kolejí.

Základní informace

Původní jméno: Kara Zor-El
Jméno na Zemi: Kara Denvers
Přezdívka: Supergirl
Rasa: Kryptoňan
Přibližný věk: +/- 20 let
Rodina:
Zor-El – otec
Alura-El – matka
Jor-El – strýc
Lara-El – teta
Kal-El – bratranec


(Supergirl a Superman na společném obrázku. Foto: DC Comics)

Příběh z komiksů

Planeta Krypton byla odsouzena k záhubě a aby Zor-El zachránil svou dceru Karu, sestrojil vesmírnou loď, která by dopravila Karu na bezpečné místo. Jeho bratr Jor-El vysílal taktéž svého syna Kal-Ela (budoucí Superman) na Zemi, která se podle něj zdála být bezpečná. Zor-El se rozhodl, že Karu pošle také ne Zemi.

Na Zemi se Kara měla starat o mladšího bratrance Kal-Ela, jenže její vesmírná loď se obalila částmi mrtvé planety Krypton a cesta se poněkud zkomplikovala. Zatímco Kal-El už dávno dorazil v bezpečí na Zem, Kara byla pomalejší a dorazila na planetu až o několik desetiletí později.

Vesmírná loď ztroskotala v Gothamu, kde ji našel Batman. Kara ovšem vůbec netušila, kde se nachází, a začala kolem sebe vše ničit. Batman, který už byl dávno členem Ligy Spravedlnosti a znal Supermanovy slabiny, použil proti Kaře kryptonit, protože tušil, že pochází právě z Kryptonu. Batman tak dokázal Karu porazit.

Batman vzal Karu do své jeskyně a jelikož Kara měla podobné aspekty jako Superman, zavolal si Muže z oceli na pomoc a chtěl vědět, jak s novou mimozemskou osobou naloží. Kal-El zjistil, že mladá dívka je jeho dávno ztracená sestřenice, o které věřil, že je buď mrtvá, nebo ztroskotala na jiné planetě.

(I bdělý strážce Gothamu se se Supergirl setkal. Foto: DC Comics)

Kara se na nějaký čas zabydlela na ostrově Themyscira. Ostrov bohužel napadl Darkseid a při jeho obléhání je zabita kamarádka Kary Harbinger. Samotná Kara je Darkseidem unesena a mocný zloduch ji vstoupí do mysli a na čas ji bude ovládat. Darkseid využije ovládnutou Karu a poštve ji proti Supermanovi, svému úhlavnímu nepříteli.

V samotném souboji Kara svého bratrance porazí (!) a je ochotna ho zabít. Superman na poslední chvíli proti své sestřenici použije kryptonin, aby Karu oslabil a dostal ji ze zlých spárů Darkseida. Superman tak svou sestřenici zachraňuje a ta se posléze stává hrdinkou v National City.

Seriálová verze

Pokud už jste viděli (uniklou) první epizodu, tak víte, že jistá podobnost s komiksovým příběhem v seriálu je, ale už i teď můžeme hledat pár nesrovnalostí. Zřejmě v seriálu (bohužel) nemůžeme čekat Batmana, město Gotham či samotného bratrance Supermana. Supergirl si zkrátka v první řadě půjde svou vlastní cestou a nepomůže ji ani nikdo ze seriálů Arrow či Flash. Aspoň zatím.

Jak se těšíte na první řadu seriálu a co všechno od něj čekáte?

Diskuze /5

Comicser

Skvělej článek, jenom si dovolím upozornit na několik nepřesností. Krytonské ženy si (i při sňatku) ponechávají celé jméno svého otce (proto se Supergirl jmenuje Kara Zor-El). Její matka se tedy jmenuje Allura In-Ze (http://dc.wikia.com/…Alura_In-Ze_(New_Earth)) a její teta, tedy Supermanova biologická matka, Lara Lor-Van (http://dc.wikia.com/…ara_Lor-Van_(New_Earth)). Ale to je opravdu jenom detail a chápu, že člověk do toho musí být docela magor, aby si toho všiml. Jinak fakt super!

#2 tom99
25.10.2015 | 18:49:19
tom99

#1 Comicser: Díky. Čerpal jsem z více zdrojů a právě mě to dost zmátlo. Někde bylo uváděno třeba Allura in-Ze, jine Allura-El… :-)

webmaster
25.10.2015 | 18:51:56
Bori

Bomba, moc se těšim a rád uvítám všechny novinky :) ať je víc komiksovejch seriálů :)

25.10.2015 | 22:55:57
RedRose

taky vitam spousty komiksovych serialu i presto ze jsem zadny nikdy necetl… jen aby se jim ty vselijake verze moc nepomotaly ;-)

27.10.2015 | 2:19:39
Boylen

Asi by to chtělo sem doplnit Astru Tome :)

9.2.2016 | 19:04:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E02: Triggers

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002

Titulky sedí na verzi:

…HDTV.x264-LOL

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte postavy ohodnotit.

Reklama

3. řada

Nejoblíbenější postavy

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Zajímavosti

Co důležitého vědět před startem třetí sezóny?

Co důležitého vědět před startem třetí sezóny?

Třetí řada seriálu Supergirl se přiřítí už zítra, proto si pojďme stručně shrnout, co vše o nové řadě víme a nevíme. Pokud jste se minulých pár měsíců vyhýbali našemu webu, tak je tento článek stvořen přesně pro vás, který vám jasně, přehledně a uceleně řekne, co se v uplynulých měsících stalo.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny