Supergirl Co se stane s J'onnem, když mu nyní M'Gann neochotně pomohla?

Co se stane s J'onnem, když mu nyní M'Gann neochotně pomohla?

Co se stane s J'onnem, když mu nyní M'Gann neochotně pomohla?

Nová epizoda Changing nám představila Parazita, silného jedince, který ohrozil život J'onna J'onzze. Na scénu musela přijít M'gann, která darovala J'onnovi svou krev. Co se ale stane, když White Martian daruje krev? Čím se J'onn stane? A jak bude reagovat na původ M'gann?


17 0
20.11.2016

Šestá epizoda druhé řady nese název Changing a že těch proměn jsme si na jeden díl užili až až. Název epizody tak částečně odkazuje na uvědomění si Alex Danvers, že je lesba či bisexuálka, z Jamese Olsena prochází proměnou v Guardiana, Mon-El bojuje sám ze sebou a neví, zda se stát hrdinou, a především nás čeká proměna vědce Ethana Roma v Parazita.

O něm by měla být celá epizoda, ale jelikož se v díle řeší důležitější vedlejší linky, nakonec na něj nezbylo moc prostoru. Seriál si tak po Metallovi, který nám byl představen v úvodních dvou epizodách se Supermanem, znovu půjčuje záporáka, který v komiksech je především protivníkem muže z oceli. Záporák je znám pod jménem Parazit a vysává životní sílu ze svých obětí.


(Guardian zažil těžkou premiéru v obleku. Foto: CW)

Znalci komiksů vědí, že Parazit má za sebou bohatou historii. V komiksech Parazitem byl Raymond Maxwell Jensen, Alex a Alexandra Allstonovi a především Rudy Jones, kterého nám představil i seriál. V komiksech byl Rudy Jones pouhým vrátníkem laboratoře Star Labs, v seriálu byl jeho původ, jak už bývá zvykem, upraven. Parazit se poprvé objevil v komiksech v srpnu 1996.

Obecně všemi nenáviděný James Olsen už si to u diváků nemůže moc pokazit, a tak se z něj tvůrci rozhodli udělat superhrdinu Guardiana. Co se také přeci může pokazit, že. V komiksech je Guardian James Jacob „Jim“ Harper a historie postavy sahá až do roku 1942. Častokrát je označovaný za Captaina Americu komiksového vydavatelství DC (ten vznikl o rok dříve v roce 1941).

Jima Harpera ale zřejmě trio tvůrců Kreisberg, Gugenheim a Berlanti nemají moc v lásce, protože se již před dvěma lety diskutovalo, že Guardianem bude John Diggle ze seriálu Arrow. Nakonec k tomu nedošlo a Diggle se stal Spartanem. Obě postavy jsou si celkem podobné. Guardian se drží komiksové předlohy a má svůj pověstný štít. Pouze vynechal svou typickou žlutomodrou barvu kostýmu.

(Rudy Jones je klasickým záporákem Supermana. Foto: CW)

Mon-El celou dobu v epizodě bojoval sám se sebou, zda má na to stát se superhrdinou, jak mu všichni okolo něj říkají. Mon-El má ale svou vlastní hlavu a jak jsme si mohli v seriálu již několikrát všimnout, rád si ulehčuje práci (v CatCo se ji rychle naučil delegovat, nyní se živil jak vymahač). Uvidíme, jak dlouho mu vydrží oslňovat Karu, a zda nesklouzne na cestu temna a nakonec z něj nebude záporná postava. Také bude zajímavé, co s ním provede Cadmus.

Opravdovým otazníkem epizody je ale to, co se stane v příštích dílech s J'onnem J'onzzem. Parazit mu dal pěkně zabrat a M'gann musela J'onnovi dát transfuzi, aby přežil. M'gann se ale zatím úspěšně před J'onnem daří tajit, že je White Martianem. Nyní, když J'onnovi koluje v krvi její krev, přijde na to? A co se vůbec stane s J'onnem?

White Martiani jsou obecně považováni za ty zlé, proto bude v seriálu zajímavé sledovat, co to udělá s dobrákem J'onzzem. V příští epizodě se má na scéně objevit Cyborg Superman a zatím stále nevíme, kdo jím bude. Je možné, že se z J'onna J'onzze stane Cyborg Superman? V komiksech se Cyborg Supermanem stal právě Hank Henshaw, za kterého se J'onzz v první sérii vydával. Určitě nám v komentářích dejte vědět, co si o tom myslíte.

Postřehy k epizodě 2×05 – Crossfire
Postřehy k epizodě 2×04 – Survivors
Postřehy k epizodě 2×03 – Welcome to Earth
Postřehy k epizodě 2×02 – The Last Children of Krypton
Postřehy k epizodě 2×01 – The Adventures of Supergirl

Diskuze /7

Venous4

no bylo by zajimave kdyby byl Cybork Superman J´onn J´onzz ale chtelo by to udelat nechtene padoucha treba i Winna

20.11.2016 | 19:19:37
Baltik

Pěkná nostalgie skrývající se za odkazem Ethana Roma. Tenkrát mi naháněl hrůzu, vlastně to každý z druhých, když šeptali z poza křovin :)

#3 Billy the Kid
20.11.2016 | 20:23:55
Billy the Kid

#2 Baltik: jj, lost :)

20.11.2016 | 22:15:35
Simir

Tak zatim se M'gann vuci jejimu puvodu jevi jako kladna postava, tak snad to tak i zustane. Nikdo se preci nestane zim od koho ma krev (alespon v realite ne).

Btw. komix jsem necetla, tak ctenari pls nespoilerovat :)

21.11.2016 | 19:22:41
zv

Kdy se Metal projevila jako Bílý Marťan? Asi jsem to nějak prosvihla, můžete me nekdo zasvětit?

#6 zv
21.11.2016 | 23:06:26
zv

#5 zv: myslim Megan (M'gann)

#7 infame
21.11.2016 | 23:07:19
infame

#6 zv: …ahoj…v předchozích epizodách se na konci dílu ve svém bytě přeměnila a ukázala pravou podobu.....ale dle mého názoru by ta krev neměla nic udělat…podle komiksů marťanská proměna není jen vzhledová…oni dokáží upravovat sebe sama na buněčné úrovni…ona dokáže ze svou krev proměnit v krev Zeleného marťana a naopak…dokonce díky ní je v komiksu ,,Mladí titáni,, chlapec přezdívaný BeastBoy…je to malej kluk kterému M´ghan zachránila život tím, že svou krev změnila v co nejvíce podobnou té jeho…ale nevěděla co to udělá s člověkem…ten kluk se umí měnit v jakékoli zvíře ktere vidí a je zelený (protože mu tu krev dala ve své zelené podobě) …

22.11.2016 | 1:18:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E06: Midvale

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002

Titulky sedí na verzi:

…HDTV.x264-SVA

Hledáme korektora na časování titulků

Aktuálně titulky pro seriál Supergirl překládá @Tomass2002, ale uvítali bychom pomoc. Především hledáme korektora, který by mu pomohl s časováním titulků. Pokud máte zkušenosti a chtěli byste se na titulkách podílet, ozvěte se @Tomass2002 či @tom99 do vzkazíku.

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Zajímavosti

V dohledné době se zřejmě Lena Luthor nedozví, kdo ve skutečnosti Kara je

V dohledné době se zřejmě Lena Luthor nedozví, kdo ve skutečnosti Kara je

V seriálu prakticky už není žádná hlavní postava, která by nevěděla o tom, že Kara je Supergirl. Poslední, kdo o tom ještě neví, je chytrá Lena Luthor. A podle herečky Katie McGrath se nová ředitelka CatCo v dohledné době nedozví o tajné identitě dívky z oceli. Je to dobře?

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny