Supergirl Dominators, Roulette a pokukování po Legion of Superheroes v epizodě Kevina Smithe

Dominators, Roulette a pokukování po Legion of Superheroes v epizodě Kevina Smithe

Dominators, Roulette a pokukování po Legion of Superheroes v epizodě Kevina Smithe

Seriál Supergirl se po zimní pauze konečně vrátil na televizní obrazovky. Kromě staronového záporáka jsme se mohli těšit na návštěvu nové planety, rudého slunce a také jednoho druhu nám dobře známé mimozemské rasy. Co vše důležitého se stalo v epizodě Supergirl Lives?


17 0
26.1.2017

První lednovou epizodu Supergirl Lives natočil komiksový fanoušek Kevin Smith. Kolem jeho epizod většinou bývá povyk, takže očekávání byla velká. Původně se počítalo s tím, že díl Supergirl Lives bude odvysílán jako podzimní finále, ale nakonec se tvůrci rozhodli změnit plán. A možná to bylo ku prospěchu věci. Tento díl byl o něco pomalejší než například Medusa, kde se toho dělo o něco víc.

Název epizody Supergirl Lives je odvozený od komiksu Superman Lives, ale taktéž od filmu, který nikdy nevznikl. Snímek Superman Lives měl pojednávat o smrti a následném zmrtvýchvstání Supermana, kdy se Clark měl utkat s Doomsdayem a Brainiacem. V hlavní roli se měl představit jako Superman Nicholas Cage, Chris Rock měl hrát Jamese Olsena a Cameron Diaz pak Lois Lane. Scénář k filmu psal právě Kevin Smith.


(Alex nyní v seriálu prožívá pěkné chvíle s Maggie Sawyer. Foto: CW)

V epizodě jsme se setkali i s dcerou Kevina Smithe, Harley Quinn, která je pojmenovaná po komiksové postavě ze světa Batmana, kterou všichni dobře známe. Harley Quinn není herečka, i když se nejedná o její první roli před kamerou. Její otec ji obsadil i do svého filmu Yoga Hosers, který nesklidil příliš dobré ovace. Harley si ve filmu zahrála jednu z hlavních rolí. Filmování ji baví a je ráda, že k ní otec na place přistupuje jako ke kterémukoliv jinému herci.

Objevila se i Roulette, která vedla klub rváčů v National City v díle Survivors. Nyní pomohla rozšířit otrokářství na otrokářském světě Maaldoria, ale její postava se bohužel do popředí příběhu příliš nedostala. Roulette nebyla jediná staronová postava, znovu jsme narazili na mimozemskou rasu Dominatorů, které jsme sice přímo v Supergirl neviděli, ale diváci ostatních komiksových seriálů na stanici CW je znají z crossoveru.

Výskytem Dominatorů jsme si tak potvrdili, že i když se příběh Supergirl odehrává na jiné Zemi, tak oni žijí i v této alternativní realitě. Dle slov výkonného producenta seriálu Andrewa Kreisberga to nebylo naposledy, co jsme tuto mimozemskou rasu viděli. Na Dominatory se ještě můžeme těšit ve druhé polovině druhé řady. Asi nejzajímavější na epizodě bylo, když Dominator nechtěl zaútočit na Mon-Ela.

(Kevin Smith s Melissou Benoist. Foto: CW)

Důvod nám zatím zůstává neznámý, ale Mon-El bude ještě důležitou postavou. Možná se na Daxamu zapletl do něčeho nekalého a nyní ho hledá celá galaxie. Mon-El je navíc tak trochu rebel a jeho superhrdinská dráha nepůjde až tak po másle, jak si Kara na první pohled myslí. Dle Kevina Smithe se také brzy dočkáme Legion of superheroes. Sice to nebylo oficiálně potvrzené, ale Kevin si tím je (skoro) jistý. Kevin už v minulosti správně tipoval, co by se mohlo v seriálu stát.

Smith se svěřil, že CBS by se nikdy neodvážila k tak velkému kroku jako vytvoření mimozemského baru. Nápad byl navrhnut až v rámci přechodu seriálu na stanici CW. To vše jsou podle Kevina malé krůčky, jak nám v budoucnu představit Legion of Superheroes, hrdiny pocházející z vesmíru. Smith také prozradil, že důležitým elementem seriálu byla výprava mimo Zemi, která nyní otevřela celé show dveře do širšího světa.

Jak se vám líbila epizoda Supergirl Lives? Co říkáte na mladou Harley Quinn v seriálu? A jste rádi, že se Dominatoři ještě objeví?

Postřehy k epizodě 2×08 – Medusa
Postřehy k epizodě 2×07 – The Darkest Place
Postřehy k epizodě 2×06 – Changing
Postřehy k epizodě 2×05 – Crossfire
Postřehy k epizodě 2×04 – Survivors
Postřehy k epizodě 2×03 – Welcome to Earth
Postřehy k epizodě 2×02 – The Last Children of Krypton
Postřehy k epizodě 2×01 – The Adventures of Supergirl

Diskuze /9

Lex Luthor

Ano taky jsem tipoval, že Kara povede mimozemský tým hrdinů. Potenciální členové mohou být Martian Manhunter, Miss Martian a Mon-El, škoda, že Supermana se v druhé řadě už asi nedočkáme.

26.1.2017 | 18:17:53
Billy the Kid

tak harley queen smith byla dobrá a hlavně pěkná :) a epizoda jako taková se mi líbila dost, a ten pohled kary jak viděla dominatora- krása, a ten Mon-el no uvidíme ale aby třeba nebyl něco jako přibuzný mafiana a dominatoři se ho bojí .)

26.1.2017 | 18:30:29
Simir

Tak Mon-El rikal ze na Daxenu bylo otrokarstvi a ze prave s tyhle planety brali otroky… trebe jednoduse vedeli ke komu patri (i kdyz on sam neni clen kralovsky rodiny, ale slouzil jim). Nebo Daxeny proste nezabijeji :D

26.1.2017 | 18:55:25
CoRnDuCK

Legion of Superheroes? Vysvětlíte mi to, o tom jsem nikdy neslyšel :O

26.1.2017 | 19:05:10
Stardos

Mon-El je princ z Dexamu, není to bodyguard jak o sobě tvrdí. Narážek právě na tphle je tam už dost, to že se mu Dominator klaněl mi to jen povrzuje.

#9 uisaL
26.1.2017 | 19:28:38
raftak007

Chtěl bych se zeptat, kde je to „pokukování po Legion of Doom“?? Nějak jsem ho tady ani v díle nepostřehl. Díky moc :)

#7 Lex Luthor
26.1.2017 | 21:25:35
Lex Luthor

#6 raftak007: Už to opravili ted je tu po legion of superheroes taky mi to přišlo divný

27.1.2017 | 18:39:12
Lex Luthor

Mon-El by měl být Daxomský princ, jdou po něm tajemní mimozemšťany, kteří mají nejspíš v galaxii velký vliv a vyslali zprávu nezabíjet Mon-Ela. Dominátoři s nimi nejspíše pracují.

#9 uisaL
27.1.2017 | 18:40:31
uisaL

#5 Stardos: #8 Lex Luthor: taky si myslím, že je to princ… už si s tou myšlenkou pohrávám delší dobu a pokud je správná, tak se moc ale moc těším na reakce Kary :D ta určitě bude vyvádět, že jí lhal atd… A už jen fakt, že se Dominátor poklonil, mi tu myšlenku ještě víc potvrzuje ;) :) tak snad je správná :D

30.1.2017 | 17:49:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E06: Midvale

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002, @matrix17

Titulky sedí na verzi:

…HDTV.x264-SVA

Hledáme korektora na časování titulků

Aktuálně titulky pro seriál Supergirl překládá @Tomass2002, ale uvítali bychom pomoc. Především hledáme korektora, který by mu pomohl s časováním titulků. Pokud máte zkušenosti a chtěli byste se na titulkách podílet, ozvěte se @Tomass2002 či @tom99 do vzkazíku.

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Zajímavosti

V dohledné době se zřejmě Lena Luthor nedozví, kdo ve skutečnosti Kara je

V dohledné době se zřejmě Lena Luthor nedozví, kdo ve skutečnosti Kara je

V seriálu prakticky už není žádná hlavní postava, která by nevěděla o tom, že Kara je Supergirl. Poslední, kdo o tom ještě neví, je chytrá Lena Luthor. A podle herečky Katie McGrath se nová ředitelka CatCo v dohledné době nedozví o tajné identitě dívky z oceli. Je to dobře?

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny