Supergirl Edňáci hodnotí druhou řadu Supergirl

Edňáci hodnotí druhou řadu Supergirl

Edňáci hodnotí druhou řadu Supergirl

Druhá řada seriálu Supergirl je za námi. Dokud jsou naše pocity čerstvé, tak vám přinášíme náš názor z redakce, jak se podle nás povedla druhá sezóna. Předčila dívka z oceli své první dobrodružství, nebo naopak za ním velice zaostává? Vše podstatné se dozvíte očima několika redaktorů.


17 1
11.6.2017

@tom99

Druhá řada skvěle začala a jakoby přes léto naslouchala tajným přáním fanoušků. James Olsen, který nebyl oblíbenou postavou, odešel úplně do ústraní. Ubylo epizodních a leckdy zbytečných záporáků, naopak přibylo velice zajímavých mimozemšťanů. Absence Cat Grant byla zpočátku znát, ale seriál jí dokázal poměrně důstojně nahradit zajímavými charaktery, především Lenou Luthor, Mon-Elem a také Maggie Sawyer, která byla výtečná zvlášť v prvních pár epizodách.

Především první polovina druhé řady dobře šlapala. V každé epizodě se něco dělo, bavilo mě prozkoumávat vztah Kary a Mon-Ela, uvítal jsem i vnitřní souboj Alex, která hledala, kdo vlastně je. Po velice nepovedeném crossoveru přišla epizoda Kevina Smithe a od té doby seriál trošku ztratil tempo. Druhý dech chytl až v samotném závěru. Finále se nicméně velice povedlo, a proto hodnotím celou řadu velice kladně. Nemůžu říct, která sezóna byla lepší. Každá měla své vlastní kouzlo. To důležité ale je, že show má stále co nabídnout.


Hodnocení: 70%

(Superman se nakonec objevil ve čtyřech dílech. Foto: CW

@Yoshiko

Na konci posledního dílu první série nás tvůrci nalákali na další sérii příletem neznámého mimozemšťana. Bylo velmi milé zjištění, jak pro Karu, tak i pro mě, že je to přeživší z Daxamu. I když začátky nebyli lehké, Mon-El si našel místo v srdci u mě a věřím, že i u ostatních lidí. Rozhodně mi celou sérii chyběla přítomnost Cat Grant. Patřila do seriálu celou první sérii a snad každé její slovo mi přišlo vtipné a o jejím chování ani nemluvně.

Strašně moc mě potěšilo, že se herečka Calista Flockhart vrátila na poslední dva díly. Jen doufám, že ve třetí sérii se s ní budeme potkávat mnohem častěji. Uvítala jsem i přítomnost Supermana. Jsem ráda, že se tvůrci rozhodli pro herce Tylera Hoechlina. Konečně jsme tak mohli vidět Supermana v celé jeho kráse a ne jenom jeho zprávy s Karou nebo v lepším případě, jak tomu říkám já, osoby bez tváře.

V první polovině série se mi líbil i rozvoj Alex. Její vztah s policistkou Maggie bylo pěkné zpříjemnění děje, ale po nějaké době mi to přišlo velice otravné a Alex do děje kromě pár dílu skoro vůbec nezasáhla. I když mám Alex Danvers velice ráda, tak v této sérii mi přišla skoro zbytečná. Hned v prvním díle se nám představil Cadmus. Odpůrci mimozemšťanů a hlavně Supergirl. S Lilian Luthor v jejich čele doprovázená Cyborg Supermanem a s otcem Alex a Kary.

(Vztah Kary a Alex prošel ve druhé sezóně další zkouškou. Foto: CW)

Celkem škoda, že se Jeremaiha neukázal ve více dílech a to samé platí i pro Cadmus. Jsem ráda, že se s Lillian a Cadmusem budeme setkávat i příští sezónu. Největší překvapení této série byli pro mě král a královna z Daxamu. Rozhodně jsem to nečekala, že přežili a královna Rhea mě překvapila jejím zlým chováním. Pro syna byla schopná zabít jak svého manžela, tak snad všechny na zemi. I když to mělo úplně jiný efekt na Mon-Ela, tak na mě rozhodně ne. Líbilo se mi její šílenství a její nenávist ke Kaře.

Nejhorší vývoj pro mě měl James Olsen. Měl zůstat schovaný za foťákem nebo v kanceláři. Místo toho se tvůrci rozhodli z něho udělat hrdinu a James se pro mě tímto tahem stal ještě otravnějším, než v minulé sezóně. Winn jako zaměstnanec DEO měl pár krát svoje momenty a svůj šmrc naštěstí neztratil. Celou sérii celkové hodnotím velice kladně. Byla jsem naprosto unešená z finále druhé řady a já jen tiše doufám, že ve třetí sérii zůstane Kara zlomená jako v posledním díle.

Hodnocení: 90%

@Trifi

Supergirl letos z mého pohledu vypálila rybník všem dalším z tohoto universa (ne že by to měla zase tak těžké, když Flash nedokázal „temného Barryho“ vůbec prodat a logika v Legendách si místy nezadá s Ohnivým kuřetem). Celá sezona se obešla bez hluchých míst a dostali jsme když ne velkolepé, tak určitě uspokojivé finále. To se sice v pár bodech nevyhnulo až trapné zkratkovitosti (tím myslím hlavně vyřešení daxamské invaze), ale nabídlo slušnou akci a koňskou dávku uvěřitelných emocí a to se počítá.

Melissa Benoist byla prostě castingová trefa a jestli někdy vznikne filmová Supergirl, bude to mít snad ještě těžší než Flash. Kromě ní zazářila hlavně Teri Hatcher, která si roli královny očividně užívala a Katie McGrath, která dává zapomenout na Morganu a je správně nejednoznačná a nepředvídatelná. Jako jediné mínus musím zmínit to, jak tvůrci nakládají s postavou Supermana (až se člověk diví, že to DC schvaluje…), ale snad se Muž z oceli bude mít šanci vytáhnout ve třetí řadě.

Hodnocení: 90%

(Mon-El byl jednou z nejzajímavějších postav druhé sezóny. Foto: CW)

@Vojtislav

Supergirl jsem začal sledovat jen kvůli crossoveru s Flashem, ale tak se mi zalíbila, že jsem se podíval i na druhou řadu. Těšil jsem se na záhadnou postavu, která přiletěla na konci první řady na Zemi. Když jsme pak poznali Mon-Ela, okamžitě se zařadil mezi mé oblíbené postavy. Doufám že se objeví i ve třetí řadě. Rovněž jsem byl zvědavý na Supermana, jenže jsem se bál výběru herce, který se však ukázal jako skvělá volba.

Co mě na druhé řadě hodně mrzelo, byla absence Cat Grant. Cat se v první řadě ukázala jako skvělá postava a to že musela odejít jen kvůli herečce, která nechtěla natáčet ve Vancouveru, je škoda. Ze dvou hlavních záporáků se mi rozhodně víc líbila Rhea, ale stejně si myslím že největší nedostatek série jsou záporné postavy. Tohle se snad v příští řadě zlepší. Celkově se mi však druhá řada velmi líbila.

Hodnocení: 90%

Diskuze /14

Billy the Kid

taky jsem za 90% tato sezoná měla hodně dobrých stabilních dílu, oproti první sezoně tam byli díly lepší i horší :)

11.6.2017 | 19:10:28
Lex Luthor

Jo první polovina druhé série super hlavní záporák organizace Cadmus děj navazoval a dobře se nato dívalo, ale po epizodě Medusa to trochu ztratilo latku nakonec to zachránila invaze Daxamů a návrat Supermana. Nejlepší komiksový seriál z CW i když je fakt, že moc dobrých soupeřů neměl, temný flash byl spíše ufňukánek, sebelítostivý Oliver doufal jsem, že s tím přestanou, Legendy jsou hned za Supergirl.

11.6.2017 | 20:05:02
Rubi

Trošku mě zaráží to, že v Supergirl je opěvován vztah s tím hezounkem ale v jiných seriálech jsou vztahy trnem v oku a přitom se to neliší vůbec ničím … „Ty jsi mi lhal“ kdepak jsme to jenom už slyšeli? :D

#4 červený gumáky #12 Nilly
11.6.2017 | 22:07:33
červený gumáky

#3 Rubi: ne vsem vadi vztahy v serialech, napr. me je to uplne sumafuk, ale byl bych velice nerad, kdyby Karamel skoncil (a pak se mi jeste libil vztah Barry a Patty ve Flashovi, ale to bylo spis proto, ze Patty je moc pekna zenska :D ) a jinak vztahy neresim :)

11.6.2017 | 23:22:11
Ingimir

no pre Karu to naozaj nebolo milé zistenie ked zistila že Mon-El je z Daxamu, veď krypton sa s daxamom nemusel

#6 HellTsuku
11.6.2017 | 23:59:40
HellTsuku

#5 Ingimir: Akorát s toho nedělali ubrečené drama na půlku série o tom, že jí lhal, což dělala ráda Felicity (třeba to děcko Olivera)

#7 Rubi #11 Ingimir
12.6.2017 | 10:00:24
Rubi

#6 HellTsuku: kdo ví jak by to dopadlo kdyby neudělali tu muzikálovou epizodu

12.6.2017 | 10:44:03
ShadowKittyGirl

Naprosto souhlasím s hodnocením většiny tady, protože první série byla i přes absenci Cat skvělá a Chris spolu s Teri byli také super, nemluvě o Leně. Takže i když měl seriál ve druhé polovině hodně mínusů a rozhodně má ještě rezervy těch 90% je odpovídajících. :-)

12.6.2017 | 10:52:59
antty

obě řady byly super, je moc nesouhlasím s tím, jak to prý vše dobře navazovalo – já si dost všímám detailů a říkám, že to hodně nenavazovalo. Odchod Cat zvládli dobře, ale toť vše – náhlý přechod DEO do jiné budovy, najednou město plné hodných mimozemšťanů (první řada ukazovala jen samé zlé), Cadmus byl v první řadě nastíněn jako vojenská organizace, kam zmizela armáda?, kde je Max Lord? atd. atd. Doufám, že ve třetí řadě si na všechny tyto nedodělky vzpomenou.

12.6.2017 | 12:03:23
anndy

souhlasím s hodnocením, najdou se mouchy, ale zatím super seriál, moc se mi líbí jak „recyklují“ herce, na kterých jsme vyrostli (teda spíš my starší :-) – Lois, Superman, Herkules, Ally McBealová, Kara.....je fajn vidět známé tváře. Nováčci jim ale slušně šlapou na paty. Po dvou sériích nemám k žádné postavě vyslovenou averzi a to je co říct :-D

12.6.2017 | 12:17:09
Ingimir

#6 HellTsuku: ja som narážal na recenziu od Yoshiko, kde píše že pre Karu bolo milé zistenie že Mon-El bol z Daxamu :)

12.6.2017 | 15:03:07
Nilly

#3 Rubi:Já myslím, že se to trochu liší. Přece jen v ostatních seriálech jsou většinou hlavní postavou muži, kteří si vyberou svůj do té doby normální protějšek. Potom se tvůrci snaží nějak ten vztah rozhodit, aby okořenili seriál, a udělají z těch slečen ublížené fňukny, kterých se všechno až moc dotýká a nic jiného neřeší. Přesně tím se stanou u diváků neoblíbenými. A právě v tomto seriálu je hlavní postava ženská, která je sice taky sem tam ublížená, ale aspoň se to neřeší celou sérii, protože je to ona, co téměř v každém díle vymýšlí jak zachránit svět. Nebo aspoň tak mi to přijde :D

#13 Rubi
12.6.2017 | 15:10:23
Rubi

#12 Nilly: To víš že je to tím, že je to holka. Chlap hrdina musí být drsňák, který udělá ženský dítě a pak po nocích morduje protivníky :D ale druhá série SG byla opravdu převztahovaná a to že to říkám zrovna já je už co říct, mě nikdy vztahy v seriálu nevadily, ale tady toho bylo nějak moc i na mě :D ale za známé herce a návrat Ally jim to i odpustím :)

12.6.2017 | 17:47:21
JirkaKo1961

Celá 2. série byla natolik zoufale špatná, že další díly už sledovat nebudu. 4 koukatelné epizody z 22 je opravdu ubohost. Je mi líto celé řady herců, kteří se na tomhle děsu podíleli, a doufám, že je ještě někdy uvidím v něčem podstatně lepším.

20.6.2017 | 18:01:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E07: Wake Up

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002, @matrix17

Titulky sedí na verzi:

…HDTV.x264-SVA

Hledáme korektora na časování titulků

Aktuálně titulky pro seriál Supergirl překládá @Tomass2002, ale uvítali bychom pomoc. Především hledáme korektora, který by mu pomohl s časováním titulků. Pokud máte zkušenosti a chtěli byste se na titulkách podílet, ozvěte se @Tomass2002 či @tom99 do vzkazíku.

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Zajímavosti

Zrod Reign: Jak se vám líbil vzestup záporáka třetí řady?

Zrod Reign: Jak se vám líbil vzestup záporáka třetí řady?

Samantha Arias se sice objevuje v seriálu již od začátku třetí řady, ale zatím jsme ji poznali jako starostlivou matku, která by neublížila ani mouše. To vše se změnilo na konci epizody Wake Up. A na zrod padoucha jsme čekali opravdu dlouho. A my se ptáme – jak moc se vám přerod líbil?

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny