Supergirl Hlavním tématem nové řady bude zneužívání moci silnými jedinci

Hlavním tématem nové řady bude zneužívání moci silnými jedinci

Hlavním tématem nové řady bude zneužívání moci silnými jedinci

Zatímco první tři řady se soustředily na komiksové příběhy, od řady čtvrté se tvůrci rozhodli k seriálu přistupovat odlišně. Usilovali o to, aby se seriál zabýval aktuálními politickými a společenskými tématy. A jinak tomu nebude ani u závěrečné řady. Co si pro nás tvůrci vymysleli tentokrát?

5 7
26.3.2021

Zatímco čtvrtá řada řešila nenávist lidí k mimozemšťanům a společenské postavení některých politiků, pátá sezóna se zabývala moderními technologiemi a jejich vlivem na náš život. Asi není žádným tajemstvím, že tato témata nebyla vybrána náhodně. Svým způsobem odráží aktuální dění ve světě, především tedy v USA.

Když tvůrci vymýšleli hlavní téma pro závěrečnou řadu, nebylo to příliš těžké. Většina světa stále přežívá pod stínem koronavirové pandemie. A zatímco bohatí bohatnou, chudí chudnou. Právě v pandemii lidé zjistili, jakou moc nad nimi mají politici a jiní státníci. A samozřejmě zneužívání moci a svých pravomocí je aktuální téma, které hýbe světem. A právě o toto téma se otře i Supergirl.


(Přijde Kara o své schopnosti? Foto: CW)

Hlavním motivem tak bude zneužívání moci. Nejen ale u záporáků, kde je to poměrně jasné a již stokrát na plátně viděné, ale také přímo u našich hrdinů. V seriálu má hned několik postav (Kara Danvers, J'onn J'onzz, Nia Nal a další) nadpřirozené schopnosti, které většinou využívají ke konání dobra. S velkou mocí ale přichází i velká zodpovědnost. A sem tam můžou i tyto jinak kladné postavy své schopnosti zneužít pro svůj vlastní prospěch.

Jedním z dalších zajímavých témat bude to, jak mocní lidé mohou pomoci těm slabým. Aktuálně máme ve společnosti určité skupiny, na které koronavirová pandemie dopadla velice tvrdě. Dá se těmto lidem pomoci? A pokud ano, mohou to udělat právě ti mocní? Ve druhé části šesté řady tak budeme prozkoumávat, jak lidé se schopnostmi mohou pomoci těm slabším, kteří se dostali do poměrně bezvýchodné situace.

V neposlední řadě se bude vše točit okolo Kary Danvers. Ta se údajně obětuje nejen pro své přátele, ale také pro lidstvo samotné. Supergirl se vystaví takovému nebezpečí, že její život a schopnosti budou ohroženy. Dopad na postavu to bude mít enormní. To vše se stane v prvních sedmi epizodách. Nesmíme zapomínat, že herečka Melissa Benoist nebude v šesté řadě pravidelně. Kvůli těhotenství a porodu nemohla po určitý čas natáčet.

Přijde vám nové téma jako trefně zvolené pro závěrečnou sérii?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /5

palo123

A prave koli tomu odklonu a potrebe riesit politicke a spolocenske veci som sa na serial nakoniec vykaslal.Vidim,ze sa nic moc nezmenilo.

26.3.2021 | 18:05:30
Lex Luthor

Ano díky tomuto odklonu to šlo do kytek a je to s prominutím čím dál tím horší pár světlých momentek tu je, ale těch je opravdu jen minimum. Od sledování aktuálního dění ve světě tu jsou zprávy. Tohle je komiks vy šéfové od CW když se na seriál díváme chceme vypnout a odpočinout si od všedních starostí, ale vy nám je násilně cpete pod nos. V komiksu má být akce a napětí a ne rodinná dramata od toho tu jsou ještě telenovely.

26.3.2021 | 18:37:24
Stardos

Čtvrtá série mi přijde nejlepší z celého seriálu. Ta pátá je taková už ehm – u té to už docela pokazili. Za mě témata ze skutečného světa nejsou špatná, ale musí se povést. Zrovna téma zneužívání moci je hodně vidět u The Boys – takže to, že by tohle nemohlo být využito není vůbec pravda.

#5 DC Expert
26.3.2021 | 19:46:13
Svjatogor

Kvůli tomuto aktivismu – kokotismu jsem postupně změnil názor na programové schema Prima COOL a neustálé opakování klasik odpočinkových slaďáren (příkladem StarGate SG-1, Futurama nebo The Simpsons do cca 18. řady). Teď mají u mě jedno veliké plus. Chci se bavit, nechci být svědkem 3865. zamaskovaného okopávání paty Donalda Trumpa. Chjo a cancelled. :-\

26.3.2021 | 21:45:12
DC Expert

Takže chápu to dobře že to bude hlavně o coroně a Coronavirus bude řádit.
#3 Stardos: Jinak The Boys je nejlepší seriál a CW může závidět, protože nic tak dobrého nikdy neudělají!

29.3.2021 | 12:16:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S06E04: Lost Souls

cz1%

Překlad: @antty, @dannymoro58, @AdriB, @KAITLYNN2812 a @„Tomaseqq“, @Azur58
Přečas: @CZEMarkus

Aktualizace postav

V průběhu celé čtvrté a páté sezóny budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte všechny ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Nicole Maines: Pokusím se svými čarovnými pohyby nekopírovat Scarlet Witch z WandaVision

Nicole Maines: Pokusím se svými čarovnými pohyby nekopírovat Scarlet Witch z WandaVision

Jelikož Melissa Benoist plní mateřské povinnosti, pozornost se upíná na postavy a herce, kteří se v minulosti z tak velkého zájmu radovat nemohli. Jednou z nich je například Nicole Maines, kterou v šesté řadě čekají velké věci. Herečka sledovala seriál WandaVision a všimla si něčeho zajímavého.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny