Supergirl Král a královna Daxamu dorazili na Zem

Král a královna Daxamu dorazili na Zem

Král a královna Daxamu dorazili na Zem

Rhea a Lar Gand procestovali vesmír, aby našli svého syna Mon-Ela, a následně ho přivedli domů. K jejich překvapivému zjištění už ovšem bývalý princ není mužem, jakým kdysi býval. Mon-El odhaluje svůj útěk z Daxamu, ale není jedinou postavou, která v seriálu tajila svou minulost.


15 0
26.3.2017

V dřívějších postřezích jsme řešili, zda agenti DEO vědí, kdo ve skutečnosti Kara Danvers je. Jelikož Kara utajuje svou identitu před cizími lidmi, nabízelo se, že to nikdo neví. I při průběhu misí ji všichni, kteří jsou obeznámeni s její identitou, oslovují Supergirl. V předchozích dílech to ovšem porušil Mon-El a spousta náhodných návštěvníků v DEO. Nyní Karu v DEO oslovila přímo Lar Gand, takže všem agentům musí být jasné, že Kara je Supergirl.

Kupodivu král Rhea a královna Lar Gand z Daxamu, kteří si na Zem přišli pro svého syna Mon-Ela, nedostali v epizodě tolik prostoru, jak se původně očekávalo. Zatím to ani podle hlavní synopse a traileru nevypadá, že by se to pro dvojici mělo v příští epizodě Distant Sun změnit. Nicméně na krále a královnu se můžeme těšit ještě nejméně dvakrát (v případě Teri Hatcher snad i třikrát).


(Král a královna svého syna nepoznávají. Foto: CW)

Na začátku druhé řady jsme měli skrze Mon-Elův flashback možnost vidět, jak uprchl z planety Daxam. V původním flashbacku byl ovšem hrdinou a strážcem prince, který se choval odvážně. Nyní jsme konečně měli možnost odhalit, jak to ve skutečnosti bylo. Mon-El byl namyšlený princ, který se nezajímal o své poddané a z planety chtěl uprchnout, aniž by mu záleželo na osudu svých lidí. Takového Mon-Ela si prakticky pamatujeme ze začátku série, ovšem za těch šestnáct epizod udělal velký pokrok.

Nejvíce času v epizodě kupodivu dostal Winn Schott se svou mimozemskou přítelkyní Lyrou Strayd. Z té se totiž vyklubala zlodějka a to jsme zrovna nedávno spekulovali, zda by se nemohla stát hrdinkou a obléknout kostým. Po očištění jména Lyry a jejího bratra se ale zdá, že dvojice ze seriálu na chvíli zmizí. Po nedávném odchodu M'gann M'orzz je to tak další smutný odchod pro pány v seriálu. Winn Schott si s J'onnem J'onzzem zkrátka pro letošní sezónu vytáhli černého Petra.

(Konec dalšího vztahu v seriálu? Foto: CW)

K Winnovi a Lyře se ještě na chvilku vrátíme. Ještě než Lyra ukradne obraz v galerii, zničí bezpečnostní opatření budovy. Winn ji řekne, že je jako She-Hulk. She-Hulk je klasická postava z Marvel komiksů, která už má dle názvu hodně společného s mnohem známější postavou doktorem Brucem Bannerem alias Hulkem, She-Hulk je ve skutečnosti Jennifer Walters, úspěšná právnička. Proč je ale v DC seriálu odkaz na postavu z Marvel světa? Nebo nám něco uniklo a označení She-Hulk zde znamená něco jiného? Určitě se nám ozvěte v komentářích.

Posledních pár minut v epizodě je věnováno Music Meisterovi, který je přiveden jako vězeň do DEO. Záhadně uspí Karu a sám se vydá na Zemi-1 za Barrym Allenem. Pokračování této dějové zápletky nás ovšem nečeká příští týden, ale můžete ho zhlédnout v sedmnácté epizodě Flashe s názvem Duet. Pokud se na seriál o šarlatovém rychlíkovi nedíváte, na konci týdne vám v dalším článku shrneme, co důležitého se v muzikálové epizodě stalo.

Postřehy k epizodě 2×15 – Exodus
Postřehy k epizodě 2×14 – Homecoming
Postřehy k epizodě 2×13 – Mr. & Mrs. Mxyzptlk
Postřehy k epizodě 2×12 – Luthors
Postřehy k epizodě 2×11 – The Martian Chronicles
Postřehy k epizodě 2×10 – We Can Be Heroes
Postřehy k epizodě 2×09 – Supergirl Lives
Postřehy k epizodě 2×08 – Medusa
Postřehy k epizodě 2×07 – The Darkest Place
Postřehy k epizodě 2×06 – Changing
Postřehy k epizodě 2×05 – Crossfire
Postřehy k epizodě 2×04 – Survivors
Postřehy k epizodě 2×03 – Welcome to Earth
Postřehy k epizodě 2×02 – The Last Children of Krypton
Postřehy k epizodě 2×01 – The Adventures of Supergirl

Diskuze /3

Lex Luthor

V DC světě se asi vysílají Marvel Filmy, taky mě překvapilo, jak málo prostoru dostali král s královnou, měli to být hlavní záporáci po porážce Cadmusu, chudák Winn.

#2 ShadowKittyGirl
26.3.2017 | 16:53:51
ShadowKittyGirl

#1 Lex Luthor: Však ono to ještě přijde a spíš jsou záporáky pro Karamel, než pro celý seriál :-)

26.3.2017 | 17:57:19
CoRnDuCK

V tomto díle jsem si Lyru hodně zprotivil. Kráva jedna.

26.3.2017 | 18:06:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Co nás čeká ve třetí řadě?

Supergirl se na stanici CW daří, a tak se vrátí na podzim 2017 i se svou třetí řadou. Tentokrát bude Kara Danvers čelit záporákovi z Kryptonu, který je předurčen vládnout lidstvu na Zemi. Poradí si Supergirl i s touto hrozbou?

Trailer ke třetí řadě dorazil!
Matku Kary bude hrát někdo jiný
První fotky ze třetí řady
Více Green Arrowa v Supergirl?
Maggie se už moc nedočkáme
Záporákem bude Reign
Mon-Elův osud je zpečetěn
Kdo bude trápit Karu v další sezóně?

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání druhé řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Více spolupráce Supergirl a Green Arrowa? Amell by si to přál

Více spolupráce Supergirl a Green Arrowa? Amell by si to přál

Green Arrow a Flash jsou alfou a omegou komiksové divize na stanice CW. Stephen Amell by si přál, aby se to změnilo. Jeho vytouženém přáním je, aby se ve více epizodách objevil po boku Kary Danvers. Líbilo by se vám spojení právě těchto dvou zcela odlišných hrdinů?

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny