Supergirl Odhalení osudu J'onna, Jeremiaha a Hanka v jedné epizodě

Odhalení osudu J'onna, Jeremiaha a Hanka v jedné epizodě

Odhalení osudu J'onna, Jeremiaha a Hanka v jedné epizodě

Máme za sebou sedmou epizodu s názvem The Darkest Place, která nám odhalila spoustu záhad, které nás trápily několik epizod. Jednak jsme se dozvěděli, co se stane s J'onnem, který přijal neochotně přijal transfúzi od M'gann. Také konečně víme, co se stalo s Jeremiah Danversem.


14 0
24.11.2016

Epizoda The Darkest Place byla jednou z těch epizod, která toho hodně odhalila – dozvěděli jsme se o osudu J'onna J'onzze a o stavu Jeremiaha Danverse a Hanka Henshawa. Už od minulé epizody jsme věděli, že se v epizodě objeví Cyborg Superman, ale do této epizody jsme nevěděli, kdo jím bude.

Nedávno jsme si i zatipovali v anketě, kdo by jím skutečně mohl být a většina z vás odpověděla, že Cyborg Supermanem bude Hank Henshaw. To je také správná odpověď. Hank tedy přežil misi v Peru (epizoda Manhunter) stejně jako Jeremiah a oba padli do ruku Cadmusu, který je už vězní přes patnáct let. Zatím to tak vypadá, že oba u Cadmusu zůstávají z nějakého důvodu.


Zatímco Jeremiahův důvod je zatím zcela nepochopitelný, ten Hankův dává perfektní smysl. Když byl Hank ředitelem DEO, chytal jednoho mimozemšťana za druhým. Poté, co mu J'onn ukradl identitu, nemohl si do DEO jen tak nakráčet, a tak se radši přidal na stranu organizace Cadmus, která tak ve své činnosti nahradila původní a zlé DEO.

(Poprvé máme ve druhé řadě možnost vidět Kelexe. Foto: CW)

I když i nyní chová Hank nenávist k mimozemšťanům, sám se tak napůl stal jedním z nich. Jeho původ jsme rozebírali v předchozích článcích a stejně jako v komiksech se stal Cyborg Supermanem. Jeremiah zatím nevypadá, že by byl zlý, ale vše se může v průběhu řady změnit. Zatím se tak zdá, že Cyborg Superman a Lillian Luthor budou hlavními záporáky druhé řady.

Pomocí krve Kary se Cyborg Superman dostal do Pevnosti, kde se chce dozvědět o projektu Medusa, který nám bude zcela odhalen v příští epizodě, která bude zároveň první epizodou čtyřdílného crossoveru. Zatím víme, že se v ní mají objevit Barry Allen a Cisco Ramon ze seriálu Flash.

V epizodě bylo také odhaleno, odkud se vzal název organizace Cadmus. V češtině je Kadmos (latinsky Cadmus) postavou z řecké mytologie. Byl synem krále Agénóra a jeho manželky Teléfassy. Kadmos stál za založením Théb a stal se jejich prvním králem. Kadma v řecké mytologii ale nepotkal pěkný osud. Při pátrání po své sestře Európy, kterou unesl samotný Zeus, se Kadmos se svými druhy vydal na nebezpečnou výpravu, na jejímž konci měl sestru najít.

(Jeremiah zatím překvapivě žije a nezdá se, že by ztratil rozum. Foto: CW)

Během pátrání Kadmos narazil na ledacos, ale do paměti se mu vryl obrovitý had, kterého sice Kadmos zabil, ale až později zjistil, že byl miláčkem boha války Área. Zeus ovšem nebyl jediný bůh, který kdy něco Kadmovi provedl. Afrodita zase zabila Kadmovi jeho vnuka Aktaióna. Poté si Kadmos přál, aby se raději proměnil ve velkého hada, kterého zabil, než dál zažívat tolik utrpení od bohů. A ono ejhle – přání se mu vyplnilo a Kadmos se stal hadem. Zatím těžko můžeme hledat podobnou paralelu na organizaci Cadmus, kterou známe ze seriálu.

V minulých postřezích jsme také spekulovali, co by se mohlo stát J'onnovi, když mu koluje v krvi krev White Martiana. Odpověď je zcela jednoduchá – stane se White Martianem. To nás ale spíš jen seriál straší, neboť Martian Manhunter je ikonickou postavou DC světa a určitě se nestane White Martianem nadobro. Spíš je to výmluva pro příští epizodu, kdy J'onnovi nebude moc dobře, a tudíž se nebude moci zúčastnit crossoveru s ostatními hrdiny z jiných seriálů, když Dominators dorazí na Zemi.

Kara také v epizodě zmínila, že její bratranec Superman kdysi spolupracoval se samozvaným strážcem. Každého zřejmě asi napadlo, zda Kara myslí právě Batmana, na kterého by seděl Kařin popis. Už v první epizodě The Adventures of Supergirl jsme si mohli všimnout krátkého odkazu na Gotham, kdy jedna rodina prohlásila, že se tam stěhuje zpět. Tohle mohl být druhý odkaz na netopýřího strážce.

Postřehy k epizodě 2×06 – Changing
Postřehy k epizodě 2×05 – Crossfire
Postřehy k epizodě 2×04 – Survivors
Postřehy k epizodě 2×03 – Welcome to Earth
Postřehy k epizodě 2×02 – The Last Children of Krypton
Postřehy k epizodě 2×01 – The Adventures of Supergirl

Diskuze /7

Kathryn01

Pýcha, pytel, pysk, netopýr, slepýš, pyl… :D

24.11.2016 | 18:35:30
dbar

V epizodě Manhunter vysíláné v březnu roku 2016 je flashback 10 let zpátky, kdy probíhá mise v Peru. Takže podle mě Cadmus Henka a Jeremiaha „vězní“ od roku 2006. Na Supergirl wiki dokonce uvádí rok 1996. Mají v tom zmatek…

#4 tom99
24.11.2016 | 21:34:16
Innominateus

Hlavně že dorazil Nigguardian.

24.11.2016 | 22:00:30
tom99

#2 dbar: Teď jsem si to ověřil a máš pravdu. Ty jo, taková hloupá chyba. To si mohli pohlídat…

webmaster
24.11.2016 | 22:03:34
Billy the Kid

tak hank hanshaw tam zůstat asi musel, jinak by ho nedali ani do kupy po takovém pádu- tím padem ho možná ovladají. a Jeremiah D. tam asi zůstat chce

25.11.2016 | 16:05:39
Fryderyk

Ještě co Mon-EL tají Kaře ohledně Daxamu, to by mě taky zajímalo, co jí v tý cele chtěl říct..

#7 matrix17
26.11.2016 | 15:54:02
matrix17

Byl to dobrej díl ale místy neuvěřitelně hloupej. Robot „Karu“ nepozná ale díky tomu, že by vykrvácela na hlavní panel ji pozná? Takhle idiotský zabezpeční by snad nevymyslela ani naše „zaostalá“ civilizace natož ta kryptonská. :D

Btw. taky se vám v bočním „menu“ narozeniny zobrazuje dvakrát David Harewood? :D
#6 Fryderyk: Podle mě to bude něco jako, že se jeho „útěk“ z Daxamu stal jinak a on je zbabělec. Nemyslím, že to bude jakkoliv zajímavý. Spíš taková vata aby měli o čem mluvit a přitom nic neudělali.

redaktor
26.11.2016 | 20:43:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E02: Triggers

cz1%

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002

Titulky sedí na verzi:

…HDTV.x264-LOL

Hledáme překladatele

Baví tě seriál Supergirl a troufáš si na titulky? Aktuálně hledáme překladatele, který by se zhostil překladu epizod. Pokud máte zájem, ozvěte se uživateli @tom99 do vzkazíku. Budeme se těšit.

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání druhé řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

3. řada

Nejoblíbenější postavy

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Zajímavosti

Co důležitého vědět před startem třetí sezóny?

Co důležitého vědět před startem třetí sezóny?

Třetí řada seriálu Supergirl se přiřítí už zítra, proto si pojďme stručně shrnout, co vše o nové řadě víme a nevíme. Pokud jste se minulých pár měsíců vyhýbali našemu webu, tak je tento článek stvořen přesně pro vás, který vám jasně, přehledně a uceleně řekne, co se v uplynulých měsících stalo.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny