Supergirl Pokles kvality, pokles sledovanosti a únik fanoušků: S čím vším se potýká závěrečná řada?

Pokles kvality, pokles sledovanosti a únik fanoušků: S čím vším se potýká závěrečná řada?

Pokles kvality, pokles sledovanosti a únik fanoušků: S čím vším se potýká závěrečná řada?

Máme za sebou jarní finále poslední řady, která asi podle většiny není taková, jakou by si seriál zasloužil. Dech došel snad na všech frontách, což se bohužel ukazuje na všech frontách. A seriál se navíc vrátí až po letních prázdninách, kdy na něj bohužel již většina zapomene.

7 1
2.6.2021

Vzpomínáte na ty časy, kdy stanice CBS vydala poměrně sympatický seriál Supergirl, který si následně pod svá křídla vzala stanice CW s výbornou druhou řadu? To opravdu stálo za to a byla radost seriál sledovat. Od poloviny třetí řady jde ovšem kvalita neskutečně dolů a nyní je to v podstatě již čekání na konec, který je nevyhnutelný, ale už velice nutný.

Je nutné si ovšem položit otázku – co se tak v průběhu třetí řady pokazilo, že seriál šel tak kvalitou dolů? Odpověď je možná trochu složitější, ale rozhodně se dobereme konce a výsledku. Jednak to je smutná skutečnost, která potkává snad všechny CW seriály současnosti – tvůrci se bojí zabít své postavy, a tak herci musí udělat rozhodnutí za ně a opouští seriál jeden za druhým, protože zkrátka všichni vědí, že takovéto seriály je nikam v herecké kariéře neposunou. Nebojíme se označit, že pro některé herce už bylo zkrátka utrpení v rolích posledních pár let být.


Nejchytřejší asi byla Calista Flockhart, která seriál opustila hned po první řadě, protože nechtěla natáčet v kanadském Vancouveru. Následně se přidal Chris Wood či Jeremy Jordan. Odchod herců by nebyl tak velkým problémem, kdyby seriál dokázal najít nové a sympatické postavy, které by je důstojně nahradily. Jenže to se v tomto případě nepovedlo a troufáme si tvrdit, že už ani nepovede.

(Herci nemají co hrát, už to ale ani neskrývají. Foto: CW)

Nia Nal může být místy fajn, ale zkrátka není to někdo, kvůli komu budete sledovat seriál. A kromě nových postav tady máme těch pár starých, kdy už tvůrci zkrátka tahají za kratší konec, neví, co by si s postavami počali, znásilňují jejich komiksové předlohy a dávají jim do úst naprosto nesmyslné dialogy, u kterých se divák chytá za hlavu.

Ze sympaťáka J'onna J'onzze je tak úplně šedá a nezajímavá postava, z Alex Danvers se stala ubrečená paní s nominací na nejhorší původní komiksový kostým současnosti. A tak by šlo pokračovat snad se všemi postavami. Připočtěte k tomu stále se opakující se hudbu, monotónní výpravu a naprosto šíleně vypadají CGI. Máme snad pocit, že efekty na začátku seriálu byly o chlup lepší než teď.

Ano, rozpočet na digitální efekty se snížil, protože stále větší kus pro sebe získávají zkušení herci. Někdy je ale vyloženě ostuda, s čím tvůrčí tým dokáže přijít a nebojí se s tím prezentovat v televizi v roce 2021. Některé digitální triky snad nemohou myslet ani vážně. Vždyť ty triky jsou na úrovni sitcomové The Big Bang Theory, kde se sem tam Sheldon taky proběhl jako Flash a kvalita byla velice podobná. Zatímco ale v sitcomovém seriálu jde pouze o vtipnou jednu scénu, kdy smyslem seriálu je úplně něco jiného, Supergirl se stále tváří naprosto vážně.

A samozřejmě stanice CW za svou originalitu, původní scénář a výpravu oprávněně sklízí zkažené ovoce. Zahraniční redaktoři se o seriál přestali zajímat a velké weby již o seriálu prakticky nepíšou. Pokles zájmu fanoušků nemusíme sledovat jen na zahraničních webech, ale stačí se podívat zde na hodnocení a na počet hodnocení u nás na Edně. No a v neposlední řadě je tu sledovanost, která se již dlouhodobě plácá pod půl milionem diváků.

(Kostýmy, výprava a kulisy – jedna velká ostuda stanice. Foto: CW)

A věřte, dámy a pánové, že bude ještě hůř. Seriál se vrátí na televizní obrazovky až na konci srpna, což je úplný skalpel pro závěrečnou řadu. Spousta lidí se k seriálu již ani nevrátí, ba ani nebude vědět, zda se jedná o novou řadu či stále pokračuje ta rozjetá z letošního jara. Sledovanost půjde dolů na nějakých 300 tisíc diváků, ne-li víc. Seriál by si zřejmě takový konec nezasloužil, ale dostali jsme sem z dlouhodobé neschopnosti tvůrců, kteří neustále museli řešit aktuální politická témata, nemohli napsat lepší scénář a nemohli přijít s jednodušší zápletkou, která by nevyžadovala tolik CGI.

Stanice CW si zkrátka chtěla získat větší kus koláče pro sebe, ale již dlouhodobě dokazuje, že na to nemá – a nejde jen o finance, příjemný příběh dokáže napsat i začínající, ale talentovaný scenárista. Kdyby stanice nedržela teplá místečka svým tvůrcům, kteří dlouhodobě selhávají, mohlo vše vypadat jinak. Jenže tady jsme nyní a jiné to nebude. Arrow-verse je před rozkladem již dlouho, a jelikož nikoho v průběhu procesu nenapadlo, že je něco špatně, je naprosto správně, že si to nyní stanice celé vyžere.

Jaký máte názor na Arrow-verse vy? Sledujete ještě nějaké CW komiksové seriály? Pokud ano, jak je to tam s kvalitou?

Diskuze /11

Lex Luthor

Amen naprosto souhlasím s tímto článkem akorát pro mě se to začalo horšit už po tom, co byl poražen Kadmus.

2.6.2021 | 18:40:35
František Lukeš

Tomu seriálu by možná prospěla trochu temna nebo dospělosti jako u Supermana… Vzpomínám na první řadu Arrowa. Naprosto famozní…pak to šlo z kopce a měl jsem se problémy na to občas koukat,ale přesto jsem viděl všechny díly. Stejný problém má i Flash. Musí z něj udělat hrdinu,na kterém to všechno stojí a pak obstojí..

2.6.2021 | 19:34:03
22Strophe22

Ja vám to poviem takto, keď Arrow stále frčal, tak som čakal, sledoval, každý deň, kedy čo sa bude vysielať. Dokonca Swamp Thing, ktorý bol zrušený, viac sa mi to páčilo ako Supergirl, Legends Of Tomorrow. Mno ale od kedy skončil Arrow, teraz mi to len v počítačí zaberá miesto, čakám kedy skončí celá séria, aby som to pozrel raz dva. Nejak ma to netaha, aby som si našiel čas a pozeral to v daný deň. týka sa to Supergirl, BlackLightning. Legends ani nepozerám absolútne od druhej série, lebo to isté, čo bolo v Arrow. Tí istý zaporáci. Nebudem kukať zas dej o tom istom hercovi. Flash ešte jak tak pozerám, presne v den vysielania. Ale už to ide z kopca hlavne, ked odchádza Cisco zo seriálu. Kedze mi prirástol k srdcu za tých 7 rokov. Teraz bude fuč? To mohli nejak inak zrealizovať, ukončiť to všetko s veľkým crossoverom.

Maximálne jedine čo teraz ma z tých všetkých borcov teší, je len StarGirl :D mno vážne ludkovia. Superman & Lois, uvidíme aká bude druhá séria.

Ked si vezmeme Marvel, väčšina seriálov bude končiť prvou sériou. Nebudu to naťahovať do Aleluja. Agents of Shield pecka, Cloak and Dagger nechápacka, V Poslednom rade Wanda and Vision iba jedna séria tak isto ako Falcon. Teraz nas čaká Loki. Som zvedavý ako dlho to plánujú vysielať.

#5 Lex Luthor
2.6.2021 | 19:35:35
choudys

Za Supergirl jsem byl zpočátku rád, po třetí řadě se to dostalo do stavu řešícího politiku, a další hovadiny. Zahlédl jsem také v TV Arrowa,Flashe, no co mám povídat, „Velebnosti to je ale HNUS!!“. Legendy aspoň něco představují, protože mi to připomíná parodii všech DC seriálů. Neutkvělo NIC. Podtrženě! CW stanice je poslední dobou v pr**li, ale zaslouženě. Nejsou schopni snad dát víc než tři ucházející řady. Hau.

2.6.2021 | 19:36:26
Lex Luthor

#3 22Strophe22: BlackLightning už skončil jestli chceš můžeš si v pustit poslední sérii jestli tedy budeš mít sílu se tím prokousat. V závěrečné řadě mě akorát zajímali Tobias a jeho parta a Painkiller.

2.6.2021 | 21:47:47
Nechana

CW je pořádnej zabiják komiksovejch předloh (a nejen CW). Ale můžou si za to sami tou do očí bijící snahou o korektnost , neutralitu a hraní na city, lidi už jsou z toho zhnusený a působí to naprosto opačně než si myslí.

#7 Basim
2.6.2021 | 23:26:06
Basim

#6 Nechana: Takhle zkazili i seriál Arrow že tam pořád cpali tu Felicity, která lezla člověku na nervy a také už i Flashe takže jsme neviděli žádný epický souboj, ale jenom otravné promlouvání do duše. Jim bylo ukradený že kvůli nim zemřelo tolik lidí, jenom jim prostě promluví do duše a bude klid. Už vidím i osmou řadu Flashe, jak na konci dílu ukecají hlavního záporáka. :D

3.6.2021 | 8:30:23
Basim

Jako Legends of tomorrow a The Flash i Batwoman také hrozí konec další rok to ukážou.

3.6.2021 | 8:34:50
Monoceros

Prvni serie byla nejlepší a doteď ji mám strašně rád. Potom prisla druhá serie. Opravdu si me tahle řada neziskala, pořád se řešil jenom Mon-El a lezlo mi to krkem. Dalsi série mi jenom potvrdily že to bude horší a horší. Bohužel. Prvni série naprosto fantastická. Určitě dokoukam i poslední sérii ale uz jenom ze zvědavosti jak to ukončí.

3.6.2021 | 12:57:47
myroslav

celý arrowverse by už mohol skončiť, všetky seriály už melú z posledného. Aj ten veľký crossover bol celkom sklamanie a čo sa týka efektov tak väčšina seriálov sa za 5–7 rokov nikam nepohla. A to je v porovnaní s komiksovými seriálmi na ostatných staniciach dosť poznať. Posledná séria Supergirl ma nijak nezaujala, díval som sa len preto, lebo nič iné nešlo (a nechcel som začínať s novým seriálom)

13.7.2021 | 6:56:39
filozof

Nesouhlasím, ten seriál byl vždycky špatný.

25.7.2021 | 21:07:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S06E07: Fear Knot

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @antty, @dannymoro58, @AdriB, @KAITLYNN2812 a @„Tomaseqq“, @Azur58
Přečas: @CZEMarkus

Aktualizace postav

V průběhu celé čtvrté a páté sezóny budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte všechny ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Nicole Maines: Pokusím se svými čarovnými pohyby nekopírovat Scarlet Witch z WandaVision

Nicole Maines: Pokusím se svými čarovnými pohyby nekopírovat Scarlet Witch z WandaVision

Jelikož Melissa Benoist plní mateřské povinnosti, pozornost se upíná na postavy a herce, kteří se v minulosti z tak velkého zájmu radovat nemohli. Jednou z nich je například Nicole Maines, kterou v šesté řadě čekají velké věci. Herečka sledovala seriál WandaVision a všimla si něčeho zajímavého.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny