Supergirl Postřehy: Cadmus vyložil karty na stůl

Postřehy: Cadmus vyložil karty na stůl

Postřehy: Cadmus vyložil karty na stůl

V epizodě Crossfire jsme se opět setkali s organizací Cadmus. Kromě jejich motivů byla odhalena identita i záhadné ženy, která organizaci vede. James Olsen se definitivně rozhodl vydat se do ulic bojovat se zločinem. Co dalšího epizoda odhalila?


15 0
10.11.2016

Po dvou dílech, které byly zaměřené na jiné záporné postavy, se do hlavního dění dostává opět organizace Cadmus, která stále vězní Jeremiaha Danverse. O tom jsme se sice v epizodě Crossfire nic nedozvěděli, ale organizace alespoň odhalila svůj hlavní motiv, o kterém jsme mohli tušit v již předchozích epizodách.

Cadmus chce v Americe šířit strach a poštvat lidi proti mimozemšťanům, kterých v poslední době na Zemi přibývá. Organizace ozbrojuje extrémisty vylepšenými zbraněmi, aby v ulicích šířili strach. Něco podobného můžeme vnímat i v dnešním světě, ale abychom se nepouštěli do současných politických her, necháme radši toto téma u ledu.


(O humor se v epizodě postaral Mon-El. Foto: CW)

Mnohem zajímavější by bylo odhalení, jestli mezi sebou má nějaké pouto organizace Cadmus s prezidentkou Spojených Statů, která byla v epizodě Welcome to Earth odhalena jako mimozemšťan. Prezidentka sice usiluje o to, aby se mimozemšťani nemuseli skrývat. Nyní se to zdá jako úplný protipól toho, čeho chce dosáhnout Cadmus.

Prezidentčiny motivy nebyly ale zatím odhaleny a veškeré její politické dění může být pouze hrou, jak docílit určitého cíle, kterého chce dosáhnout i Cadmus. Další zajímavou informací, kterou jsme se v epizodě dozvěděli, je odhalení tajemné postavy ve vedení Cadmusu. Jde o matku Lexe Luthora a Leny Luthor!

Jméno matky Lexe a Leny nebylo v epizodě odhaleno, ale v komiksech se jejich matka jmenuje Letitia. Stejně jako Lex nenávidí mimozemšťany a vypadá to, že chce docílit stejného cíle jako Lex, který je aktuálně ve vězení. Lena se zatím zdá úplným opakem své matky a bratra, ale až čas ukáže, zda to není pouze přetvářka a nestojí po boku své matky.

(Jamese už nebaví být pouhým pomocníkem. Foto: CW)

Lena v epizodě pozvala Karu na akci, kterou pořádala. Možná Lena skutečně bere Karu jako kamarádku, nebo si zkrátka chtěle jen ověřit to, co může tušit – že je Kara Supergirl. Lutherovi zkrátka mají čuch na odhalování superhrdinů a a pozvání Kary a Supergirl na akci byla pouze záminka, aby si Lena ověřila svou teorii.

V epizodě dostal prostor i James Olsen, kterému se ve druhé řadě příliš nedaří. Karu, o kterou usiloval v minulé řadě, ztratil, a nyní přišel i o otcův fotoaparát, ke kterému měl zvláštní vztah. A to ještě svou chybou, když se pustil do rvačky, do které nemusel. James se tedy rozhodl uspokojit své touhy jiným směrem a rozhodl se vydat do ulic. Škoda jen, že hned s Winnem začali přemýšlet o obleku, který bude Olsen nosit, a nezamysleli se, zda by James nepotřeboval trénink v nějakém bojovém umění.

Myslíte si, že Lena Luthor ví, kdo je Supergirl? Spolupracuje Lena se svou matkou? A jakou roli ve všem hraje prezidentka Spojených států?

Postřehy k epizodě 2×04 – Survivors
Postřehy k epizodě 2×03 – Welcome to Earth
Postřehy k epizodě 2×02 – The Last Children of Krypton
Postřehy k epizodě 2×01 – The Adventures of Supergirl

Diskuze /5

Piere

Tak James má černej pásek. Alespoň si myslím, že to v epizodě zaznělo.

#2 tom99 #3 Stardos
10.11.2016 | 17:44:50
tom99

#1 Piere: A černej pásek dělá z každého hned superhrdinu? :-)

webmaster
10.11.2016 | 18:02:18
Stardos

#1 Piere: Moc mi to tak nepřišlo :D

10.11.2016 | 18:35:37
Baltik

Karu, o kterou usiloval v minulé řadě, ztratil, a nyní přišel i otcův fotoaparát

To mi připomíná scénu ze Sám doma → https://www.youtube.com/watch?…

10.11.2016 | 19:11:50
Innominateus

Co mi to připomíná … Člen super-hrdinského týmu, původně support postava a (občasný) love interest hlavní hrdiny (v tomto případě hrdinky), znenadání dostává své vlastní kódové jméno a jako bonus obleček. Ne … není možné, aby to byla mužská verze Felicity! To by přece CW nemohlo :-)

10.11.2016 | 22:09:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E06: Midvale

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002, @matrix17

Titulky sedí na verzi:

…HDTV.x264-SVA

Hledáme korektora na časování titulků

Aktuálně titulky pro seriál Supergirl překládá @Tomass2002, ale uvítali bychom pomoc. Především hledáme korektora, který by mu pomohl s časováním titulků. Pokud máte zkušenosti a chtěli byste se na titulkách podílet, ozvěte se @Tomass2002 či @tom99 do vzkazíku.

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Zajímavosti

V dohledné době se zřejmě Lena Luthor nedozví, kdo ve skutečnosti Kara je

V dohledné době se zřejmě Lena Luthor nedozví, kdo ve skutečnosti Kara je

V seriálu prakticky už není žádná hlavní postava, která by nevěděla o tom, že Kara je Supergirl. Poslední, kdo o tom ještě neví, je chytrá Lena Luthor. A podle herečky Katie McGrath se nová ředitelka CatCo v dohledné době nedozví o tajné identitě dívky z oceli. Je to dobře?

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny