Supergirl Postřehy: Kdo přiletěl v kosmické lodi na Zem?

Postřehy: Kdo přiletěl v kosmické lodi na Zem?

Postřehy: Kdo přiletěl v kosmické lodi na Zem?

Finále první řady máme za sebou a je potřeba ho pořádně rozebrat. Přes léto nás bude nejvíce trápit otázka, kdo přiletěl na Zem z Kryptonu? Úplně nová postava, nebo naopak někdo, koho již známe?


18 0
25.4.2016

Natvrdlá Cat

Cat Grant se vždy jevila jako chytrá žena. Dokonce patřila v seriálu jako jedna k málo postavám, která si dokázala dát dohromady, že Kara je Supergirl. I když o tom byla přesvědčená, J'onn J'onzz jí přesvědčil o opaku, když se vydával za Supergirl a před Cat tak stála v jedné místnosti jak Supergirl, tak i Kara.

V epizodě Better Angels jen málo lidí pracuje na zastavení projektu Myriad a mezi Karou a Alex je cítit z každé scény znatelné pouto. Navíc se v epizodě vyskytuje i jejich matka v podání Helen Slater. To Cat skutečně nedocvaklo, že její asistentka je Supergirl? Zvlášť ještě po tom, co viděla, že J'onn J'onzz dokáže měnit podoby? A záhadně chyběla v práci při spuštění Myriadu?


(Cat je jedna z mála lidí, která neví, kdo je Supergirl. Foto: CBS)

Fort Rozz

Seriál Flash má své metalidi, Supergirl má uprchlíky z věznice Fort Rozz. U Fort Rozz první série začala a také u ní skončila. Většina série se točila okolo uprchlých vězňů, ale těch pochopitelně nemůže být taky nekonečno. Kara tak symbolicky vyhodila vězení do vesmíru a tvůrci nám tak možná skrytě naznačili, že od příště nás čekají noví padouši. Pokud bude odsouhlasena druhá řada, rozhodně se v ní s dalšími uprchlíky s největší pravděpodobností setkáme, ale tvůrci budou muset přijít i s jinými zlosyny.

Metalidi ovšem máme i v National City. Poznali jsme Siobhan Smythe coby Silver Banshee a možná v budoucnu poznáme i další. Vracet se do nové série ovšem mohou i padouši, které jsme již poznali. Non zřejmě přežil, stejně nejisté je to i u Indigo, která už jednou přežila smrtelné zranění. Vrátit se pochopitelně může i Livewire a jiní.

(Vězení Fort Rozz už zřejmě neuvidíme. Foto: CBS)

Nový pasažér

Na Zem přiletěl ve vesmírné lodi už Clark Kent a po něm za pár let Kara Denvers. Nyní na Zem dorazil třetí člověk. Kdo to ovšem může být? Z reakce Kary vyplývá, že jde o postavu, kterou zná. Z Kryptonu jsme poznali pouze pár postav, takže automaticky nás napadne její otec či její matka Alura Zor-El, na kterou Kara v průběhu sezóny často měnila názor.

Onou záhadnou postavou ovšem může být i Jeremiah Denvers, o kterém v posledních dílech byla několikrát vedená řeč. Ještě bláznivější teorie jsou takové, že na Zem přiletěla Kara z jiného paralelního vesmíru a Kara se tak setkala se svým (mladším) dvojníkem. Nebo na Zem přiletěl „pravý“ Superman? Či Superboy, na kterého odkazovala jedna ze starších epizod? V komentářích určitě dejte vědět, kdo si myslíte, že byl v lodi.

(Kdo přiletěl na Zem? Foto: CBS)

Supergirl bez Supermana

V poslední epizodě jsme měli poslední šanci vidět Clarka Kenta v dospělé podobě a v pořádném záběru. I když mnohé zprávy naznačovaly, že bychom se toho mohli dočkat, nakonec to pro fanoušky Muže z oceli dobře nedopadlo. Superman se stal obětí plánu Myriad a nemohl tak pomoci své sestřence proti bláznivému Nonovi.

Když Supergirl vyletěla do vesmíru s vězením Fort Rozz, velice se nabízelo, aby svou sestřenku zachránil právě Clark a my se ho tak aspoň na pár minut dočkali. Nakonec jeho roli nahradila Alex, která tak v trošku kýčovité scéně zachránila Karu pomocí vesmírné lodi z Kryptonu.

(Symbol naděje hrál v epizodě podstatnou roli v deaktivování Myriadu. Foto: CBS)

Krátké postřehy

Když Cat Grant povýšila nečekaně Karu, vůbec poprvé jí v seriálu správně oslovila a nezkomolila její jméno. J'onn J'onzz, který v minulé epizodě Myriad utrpěl vážná zranění od Indigo, se kupodivu ze svého špatného stavu dostal a stačil vrátit Indigo nákladačku. I když už i ta zažila perné chvíle, zatím těžko odhadovat, zda přežila přesný J'onnův zásah.

Častokrát je v epizodě odkazováno na Kryptonského boha slunce Raoa, který je zmiňován kvůli posmrtnému životu Kryptoňanů. Název epizody Better Angels se v poslední době stává poměrně rozšířeným v komiksovým světě. V seriálu Agent Carter byla tak pojmenována třetí epizoda druhé řady a u seriálu Walking Dead zase dvanáctá epizoda druhé řady.

(Co nám nabídne Kara v nové řadě? Foto: CBS)

Kdo si myslíte, že přiletěl na Zem? A jak se vám celkově líbilo finále a první řada Supergirl?

Diskuze /12

totti

Teoreticky, Superboy by to nemal byť. Nie je z Kryptonu. Je to len experiment, ktorý vznikol zmiešaním DNA Supermana a Lexa Luthora. Ale tak môžu si to upraviť podľa seba. Ak to spravia podľa komiksu, tak predpokladám, že Luthora nahradia Maxwellom Lordom, ale zase na druhú stranu, kde by sa on dostal k DNA Supermana?

#4 Baltik
25.4.2016 | 17:00:22
monikash

Bacha! Spojler! To přistál Superpes Crypto. ;-)

#3 HellTsuku
překladatel
25.4.2016 | 17:51:33
HellTsuku

#2 monikash: To se také může stát :D ale možná by to mohl být Zor-El

25.4.2016 | 17:58:36
Baltik

#1 totti: Lord bude podle mě maximálně neutrální, ale ne záporný.

25.4.2016 | 18:42:28
Argenium
  1. jak víme určitě že Cat neví že Kara = Supergirl ? dá se dost dobře předpokládat, že to ví a prostě si to jenom nechává pro sebe z nějakýho důvodu (Moira v Arrow ?)
  2. Cat řekla Kary jméno správně víckrát ;)
  3. myslim, že se nedá jen tak odhadnout kdo je v lodi… všechno je buď moc očividný nebo to nedává smysl, takže se rád nechám překvapit

miluju tyhle rozbory, člověk pak vidí věci z jinýho pohledu a hlavně mi občas můžou uniknout detaily, který jsou tady naservírovaný na stříbrném podnose

#8 Es
25.4.2016 | 18:53:24
medvih

skôr to bude Karin časový pozostatok

25.4.2016 | 21:09:30
Billy the Kid

tak J´onn J´onzz- ma schopnost uzdravit se tak asi proto :) a jsem rád že neukazali postavu z lodi, ale asi to bude kryptoňan, protože vesmirnou loď asi nezduplikuješ pokud to není loď od supermana, ja si myslím že to je někdo nový z rodu ELů- třeba od kary otec :)

25.4.2016 | 21:35:25
Es

#5 Argenium: Já si taky myslím, že to Cat ví :-)

25.4.2016 | 22:26:26
Time Remnant

Krypto by to neměl být. Nevím o něm moc, ale podle DCUO je se Supermanem ne? Takže v Supergirl by asi neměl velkej význam a nedali by jeho příjezd do „finále finále“ :D Normálně bych si možná tipnul Aloru Zol-El, ale v 1. epizodě je přímo závěr jak hned po odjezu Kary Krypton vybouchl, takže by to moc nedávalo smysl. Další možnost, že je to Kara z jiného vesmíru. No i to mi připadá docela zbytečný, aby se do něčeho takového reřižéři pouštěli, takže nemám vůbec ponětí, kdo nebo co tam teda bude :D Nechám se překvapit

redaktor
26.4.2016 | 21:25:05
Drakozor

A co takle jeji malej bracha, toho sme videli v epizode kdy byla Kara pod vlivem ty kytky :-)

27.4.2016 | 22:05:10
Baltik

To byl supík.

27.4.2016 | 22:18:02
Jonestagx

Určitě tam bude malá Kara z nějakého paradoxu který nám rádi vysvětlí v prvních pěti minutách prvního dílu druhé serie, jinak nechápal jsem proč karu nezachránil marťan, ale Alex v dost usměvné scéně,

28.4.2016 | 12:35:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E07: Wake Up

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002, @matrix17

Titulky sedí na verzi:

…HDTV.x264-SVA

Hledáme korektora na časování titulků

Aktuálně titulky pro seriál Supergirl překládá @Tomass2002, ale uvítali bychom pomoc. Především hledáme korektora, který by mu pomohl s časováním titulků. Pokud máte zkušenosti a chtěli byste se na titulkách podílet, ozvěte se @Tomass2002 či @tom99 do vzkazíku.

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Zajímavosti

Zrod Reign: Jak se vám líbil vzestup záporáka třetí řady?

Zrod Reign: Jak se vám líbil vzestup záporáka třetí řady?

Samantha Arias se sice objevuje v seriálu již od začátku třetí řady, ale zatím jsme ji poznali jako starostlivou matku, která by neublížila ani mouše. To vše se změnilo na konci epizody Wake Up. A na zrod padoucha jsme čekali opravdu dlouho. A my se ptáme – jak moc se vám přerod líbil?

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny