Supergirl Postřehy: Minulost Mon-Ela a M'gann Morzz

Postřehy: Minulost Mon-Ela a M'gann Morzz

Postřehy: Minulost Mon-Ela a M'gann Morzz

Po odchodu Supermana a Cat Grant se seriál začíná zaměřovat na nové mimozemšťany, kteří si našli cestu do National City. Svou minulost odhalil Mon-El, bývalý strážce královské rodiny na planetě Daxam. Podobně je tomu i u M'gann Morzz, o které jsme se dozvěděli šokující zjištění.


16 0
2.11.2016

Epizoda Survivors byla stejně jako ta minulá zaměřena na mimozemšťany v National City, kteří jsou spíše obětmi než samotnými zločinci. Je to poměrně velká změna oproti první sérii, kde se v podstatě každý mimozemšťan byl úhlavním padouchem epizody. Je dobře, že seriál dokázal najít směr po zločincích z Fort Rozz.

Je to podruhé, co se seriál zaměřuje na padoucha, který nemá žádné superschopnosti. Roulette v podání Dichen Lachman se ještě v seriálu objeví, jak ostatně napověděl závěr epizody. Druhým záporákem, který neměl superschopnosti a objevil se v seriálu, je proslulý otec Winna Schotta, který se specializoval na různé nástrahy a pasti ve formě hraček.


(Noví nejlepší přátelé? Foto: CW)

Epizoda dále prozkoumávala vztah J'onna J'onzze s M'gann M'orzz, kterou J'onzz objevil na konci minulé epizody. Už to, že M'gann nechtěla s J'onnem sdílet svou mysl a pocity, naznačovalo, že M'gann má nějaké kostlivce ve skříni, které chce před J'onnem utajit. Následná účast v bojovém klubu Roulette to pouze potvrdila.

Tvůrci nás ovšem nenechali dlouho tápat ve tmě a místo aby z M'gann udělali ještě nějakou chvíli záhadnou postavu, odhalili nám rovnou, co M'orzz skrývá – ve skutečnosti je White Martianem, stejným stvořením, které jsme poznali v epizodě Strange Visitor From Another Planet. Nyní nastává otázka, zda je M'gann skutečně hodná a pouze se stydí za svůj původ a rasu, nebo nám seriál chce představit nového padoucha.

Věříte jejímu příběhu, který vyprávěla J'onnovi o tom, jak se dostala z Marsu? Nepřivlastnila si jméno M'gann M'orzz od jiného marťana? Čas určitě napoví. Minulost Miss Martian nebyla jediná, která byla odhalena. Více jsme se také dozvěděli o Mon-Elovi, který byl strážcem královské rodiny na planetě Daxam.

(Mezi Maggie a Alex to jiskří. Foto: CW)

Seriál se také poměrně intenzivně začal zaměřovat na Alex Danvers, která se od minulé epizody Welcome to Earth více sblížila s Maggie Sawyer. Už podle pohledů Alex lze usuzovat, že se jí Maggie líbí a Alex o sobě zjišťuje novou věc, kterou zřejmě ani nevěděla. Jejich vztah bude dle synopsí k dalším epizodám pokračovat.

Tentokrát jsme se v epizodě obešli bez Jamese Olsena, ale už od příští epizody by měla přijít jeho velká chvíle, protože postupně se bude stávat Guardianem. Jak se vám zatím seriál líbí bez Cat Grant?

Postřehy k epizodě 2×03 – Welcome to Earth
Postřehy k epizodě 2×02 – The Last Children of Krypton
Postřehy k epizodě 2×01 – The Adventures of Supergirl

Diskuze /11

Billy the Kid

cat mi hodně chybí, ale jsem rád že serial pokračuje, na jiné stanici= v jinem městě a bohužel tam cat nechce dojíždět :)

2.11.2016 | 18:47:49
sylek1

Pro někoho možná šokující odhalení, že M'gann je vlastně White Martian, ale kdo se aspoň trochu orientuje ve světě komiksů, tak v tom žádné překvapení neviděl. Jestli bude „hodná“ nebo „zlá“? Pokud se budou držet komiksové předlohy, tak bude …, jasně, žádný spoiler, ať si to každý vyhledá sám, že.

Maggie Sawyer a lesba? Jaké to ale překvapení. Opět známý fakt z komiksu.

Cat mi sice chybí, ale Snapper je ostřílený žurnalista a svým zvláštním bručounským způsobem bude pro Karu určitě přínosem, takže…Cat sice chybí, ale nervu si kvůli tomu vlasy.

O mně je všeobecně známo, že jsem na Jamese Olsena vysazený. Respektive na jeho představitele. Fakt, že z něho udělají Guardiana mi nahání husí kůži, ale takovou tu nepříjemnou, brrrrr.

#3 tom99
2.11.2016 | 19:39:49
tom99

#2 sylek1: Ale no tak, vždyť všechno už dávno víme. O Maggie Sawyer jsem psal již několikrát (minimálně ve dvou článcích – jeden je například tady), že je známou lesbou, která randila s Batwoman. Tady jsem se spíš zamýšlel nad Alex, ne nad Maggie.

#4 sylek1 #5 sylek1
webmaster
2.11.2016 | 19:56:30
sylek1

#3 tom99: Tak to jsem nečetl. Nečtu úplně všechno. Dalo se čekat, že musí někoho k Maggie najít, tak si vybrali Alex. Tenhle vztah nehodlám nijak komentovat, abych zase někoho náhodou svým postojem neurazil, proto jsem jen konstatoval známý fakt a dál to nerozebíral. Pravda, měl jsem to tam napsat, že lesbické sklony Alex nechci rozebírat. Moje chyba.

Mě hlavně zaujalo v popisu tohoto článku to „šokující odhalení“ o M'gann. Možná to tam chtělo zvolit jiný popis jejího odhalení. Jenže to mluvím za sebe, protože pro mě to nic šokujícího nebylo. Já jen čekal, kdy se ukáže ve své pravé podobě. Myslím tím, jestli ji ukážou co nejdřív nebo jestli budou nějakou dobu čekat. Jak jsme viděli, tak odhalení pravé M'gann neodkládali moc dlouho, což je podle mne dobře.

#6 tom99
2.11.2016 | 20:52:48
sylek1

#3 tom99: Promiň, že tu takhle trolluju, ale s tím šokujícím zjištěním jsi to myslel dobře. Jen by se to třeba více hodilo, až se odhalí třeba před Hankem, ten bude určitě v šoku. Tady se ukázala pouze nám. Na druhou stranu, viděl jsem několik reakcí na YouTube na epizodu a pro některé neznalce to šok opravdu byl a vůbec nechápali, co se to děje.

2.11.2016 | 21:04:35
tom99

#4 sylek1: Jo, tak v něčem máš pravdu. Na druhou stranu, když jsem si projížděl hodnocení epizody, tak tam lidi psali, že to o M'gann netušili a co si budeme říkat, v České republice (celkově v Evropě) není zase až tak známou postavou (možná jsem si tímhle nadběhl, ale stojím si za tím) a ne každý zná její minulost. Já jsem si to přečetl na wikipedii a do žádného článku jsem to nevytáhl, protože podle prvních zpráv se M'gann jevila trošku jinak než tak, jak je v komiksech.

Bylo jasné, že někoho k Maggie dají. Já upřímně jsem rád, že je to Alex a že to není Kara, to bych asi snášel o trošku hůře. Na druhou stranu jiskření mezi Alex a Maxwellem Lordem minulou řadu bylo fajn, ale ten zatím zmizel neznámo kam :-)

#7 sylek1
webmaster
2.11.2016 | 21:24:14
sylek1

#6 tom99: Jasně, Miss Martian není tak známou komiksovou postavou, jako třeba Superman. Určitě už bylo matoucí, že tady je M'gann věkově velmi blízko k Hankovi. Což si CW upravilo tak nějak pro své potřeby. Ona byla ve skutečnosti mladičká a J'onna brala jako strejdu. Tady to zavání úplně něčím jiným, že? ;-)

Kara a lesba? To by snad neudělali. To bych, jak jsi to hezky napsal,…snášel o trošku hůře? Tak já ani to, to bych nepřekousnul. Maggie určitě nepojede po Kaře, ale co taková Lena? Sice to může někomu připadat, že nějaké to jiskření ze strany Leny Luthor vúči Kaře je, ale podle mě to bude spíš „Luthorova“ posedlost. Jak měl Lex čuch na Clarka coby Supermana, tak Lena má určitě nějaké podezření ohledně Kary. To bude úplně jiné jiskření, než lesbické.

#8 Billy the Kid
2.11.2016 | 21:37:56
Billy the Kid

#7 sylek1: musím řict že troluješ dobře :)

2.11.2016 | 21:56:54
Baltik

První závan pochybnosti o M'gann jsmm měl ve chvíli, kdy popisovala utěk z Marsu. Její tón hlasu ani výraz v obličeji nebyl moc důvěřivý.

3.11.2016 | 16:57:35
Innominateus

Diskuze na Edně mě nejspíš nikdy nepřestanou udivovat, ale poslední dobou si tu připadám jak na Novinkách.cz. Přinejmenším styl diskutujících je totožný.

#11 sylek1
4.11.2016 | 12:33:20
sylek1

#10 Innominateus: To jsi mě jako chtěl přirovnat k diskutujícím na Novinkách.cz? Že tys tu toho předvedl.

4.11.2016 | 18:16:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E06: Midvale

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002

Titulky sedí na verzi:

…HDTV.x264-SVA

Hledáme korektora na časování titulků

Aktuálně titulky pro seriál Supergirl překládá @Tomass2002, ale uvítali bychom pomoc. Především hledáme korektora, který by mu pomohl s časováním titulků. Pokud máte zkušenosti a chtěli byste se na titulkách podílet, ozvěte se @Tomass2002 či @tom99 do vzkazíku.

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

V dohledné době se zřejmě Lena Luthor nedozví, kdo ve skutečnosti Kara je

V dohledné době se zřejmě Lena Luthor nedozví, kdo ve skutečnosti Kara je

V seriálu prakticky už není žádná hlavní postava, která by nevěděla o tom, že Kara je Supergirl. Poslední, kdo o tom ještě neví, je chytrá Lena Luthor. A podle herečky Katie McGrath se nová ředitelka CatCo v dohledné době nedozví o tajné identitě dívky z oceli. Je to dobře?

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny