Supergirl Rekapitulace první řady a synopse druhé řady

Rekapitulace první řady a synopse druhé řady

Rekapitulace první řady a synopse druhé řady

Stanice CW vydala oficiální synopsi ke druhé řadě a při té příležitosti zrekapitulovala tu první. Pokud jste tedy něco zapomněli z první série, nebo si chcete osvěžit vzpomínky na prvních dvacet epizod, můžete si o všem důležitém přečíst uvnitř článku.


18 1
15.8.2016

Oficiální synopse druhé řady

Když bylo Kaře Zor-El 12 let, byla nucena opustit planetu Krypton. Byla svými rodiči poslána na Zem, kde ji začali vychovávat Jeremiah a Eliza Danversovi, kteří už měli jednu dceru Alex. Kara disponuje se stejnými schopnostmi jako Superman, ale narozdíl od něj se rozhodla své nadání před světem utajit.

O pár let později Kara začala žít zcela normální život v National City, kde pracovala jako asistentka Cat Grantové v novinářství CatCo. V práci si našla přátele – nejdříve Winna Schotta, později fotografa Jamese Olsena, kterého si Cat najala ze slavného novinářství Daily Planet z Metropolis. Když byl život Alex ohrožen pádem letadla, Kara ji zachránila a odhalila tak své schopnosti světu.


(Plakát k první sérii. Foto: CBS)

Když Kara zjistila, jaký poprask způsobila ve městě, rozhodla se stát Supergirl. Kara tak stále přeskakovala z jedné práce do druhé, musela vybalancovat svůj život jako asistentka v CatCo a jako agent pracující pro tajnou organizaci DEO, vládní zařízení, kde pracuje i Kařina nevlastní sestra Alex. Hank Henshaw Karu přesvědčil, ať pracuje pro DEO, později vyšlo najevo, že Hank je už dávno mrtvý a pouze se za něj vydává mimozemšťan J'onn J'onzz.

J'onn J'onnz, nebo-li Martian Manhunter, slíbil Jeremiahu Danversovi, že se postará o obě jeho dcery, proto je chtěl mít J'onn obě nablízku. Později vyjde najevo, že Jeremiah nezemřel během mise v Peru, ale je držen z neznámého důvodu tajnou organizací Cadmus. Kara v průběhu první sezóny bojovala s celou řadou zločinců, nejvíce ovšem soupeřila se svou tetou Astrou a jejím manželem Nonem, kteří se pokoušeli zničit Zemi.

Ve druhé sezóně už Kara není asistentkou Cat Grantové a je pouze na ní, aby zjistila, co od života očekává. Supergirl dále pracuje pro DEO a ochraňuje obyvatele National City, dále hledá svého nevlastního otce Jeremiaha a společnost Cadmus. Ve druhé řadě se Supergirl spojí se svým bratrancem Supermanem, budou spolu bojovat s novými protivníky. Kara navíc bude často soupeřit sama se sebou – mezi svým osobním životem a životem superhrdinky.

Diskuze /2

Baltik

Už první blbost byla, že své schopnosti skrývala tak dlouho. Já bych nevydržel ani týden si někam zaletět.

#2 tom99
15.8.2016 | 20:24:01
tom99

#1 Baltik: Tak měla k tomu dobrý důvod. Jako malá blbla se svou sestrou a hned jim zaklepalo u dveří DEO a odvedlo jim otce, který se už nikdy nevrátil. To si pak rozmyslíš, jestli používat schopnosti či ne :-)

webmaster
15.8.2016 | 21:29:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E07: Wake Up

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002, @matrix17

Titulky sedí na verzi:

…HDTV.x264-SVA

Hledáme korektora na časování titulků

Aktuálně titulky pro seriál Supergirl překládá @Tomass2002, ale uvítali bychom pomoc. Především hledáme korektora, který by mu pomohl s časováním titulků. Pokud máte zkušenosti a chtěli byste se na titulkách podílet, ozvěte se @Tomass2002 či @tom99 do vzkazíku.

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Zajímavosti

Winnovou matkou bude Mary Cooper z The Big Bang Theory

Winnovou matkou bude Mary Cooper z The Big Bang Theory

V průběhu třetí série se dočkáme epizody, kdy dostane pořádný prostor i Winn Schott. Kromě nakouknutí do jeho minulosti se setkáme i s jeho matkou. Zároveň se také můžeme těšit na Lyru Strayd, bláznivou bývalou přítelkyni Winna, která ho dostala do několika problémů.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny