Supergirl To nejlepší a nejhorší na druhé řadě Supergirl

To nejlepší a nejhorší na druhé řadě Supergirl

To nejlepší a nejhorší na druhé řadě Supergirl

Druhá série seriálu Supergirl je za námi. Čekaní na další řadu bude dlouhé, proto nebude na škodu zhodnotit, co se nám líbilo v druhé sezóně nejvíce a co naopak nejméně. V komentářích se nám určitě ozvěte, zda s naším hodnocením souhlasíte, nebo máte zcela odlišný názor.


15 1
18.6.2017

1. Nejlepší epizoda – Nevertheless She Persisted 

Finále mělo opravdu grády a představilo nám jednu z vůbec nejlepších epizod celého seriálu. Dočkali jsme se vysněného souboje mezi Supergirl a Supermanem, Země byla pod palbou Daxamiťanů a téměř všichni známí mimozemšťani na Zemi se spojili (J'onn J'onzz, Mon-El, M'gann M'orzz, Bílí marťani), aby svou domovskou planetu zachránili. Nechyběla ani skvělá Cat Grant, která dala Kaře spoustu rad do života. Navíc posledních pár minut bylo velice emotivních, kdy nás (alespoň na nějaký čas) opouští postava, kterou si nejeden z nás oblíbil.

Další kandidáti: Distant Sun, Resist, Survivors


2. Nejhorší epizoda – Supergirl Lives 

Původně se mělo jednat o podzimní finále, nakonec tomu tak nebylo. A upřímně buďme rádi. Tato epizoda vytvořila jakýsi neviditelný most mezi výborným začátkem druhé řady a druhou polovinou druhé řady, která už nedokázala tu první dohonit. Supergirl Lives je určitě jednou z nejhorších epizod v historii seriálu. Zhostil se jí komiksový nadšenec Kevin Smith. Možná jste si všimli, že vždy je kolem jeho epizod velký humburk. Sice stále nechápeme proč, protože Kevin je naprosto podprůměrný režisér a zatím se mu nepovedlo natočit žádnou pořádnou epizodu.

Další kandidáti: The Martian Chronicles, Alex, City of Lost Children

(Dočkali jsme se i rodinného dramatu z vesmíru. Foto: CW)

3. Nejlepší vývoj postavy – Lena Luthor

Pokud nám druhá řada představila nějakou výraznou postavu, je to určitě Lena Luthor. Zpočátku jsme ji měli za dámu, která bude tahat za nitky všech událostí v National City. Následně se ale stala kamarádkou Kary, prozradila nám své rodinné drama, dopadla svou vlastní matku Lillian. V samotném závěru ještě přišla o přítele, spolupracovala s Rheou a následně pochybovala o Kaře. Lena byla největším překvapením sezóny, vždy nás scény s ní bavily. Navíc Katie McGrath se role zhostila velice dobře.

Další kandidáti: Mon-El, James Olsen, Kara Danvers

4. Nejhorší vývoj postavy – J'onn J'onzz 

J'onn J'onzz je sám o sobě skvělou postavou, nesmíme ale zapomínat, že se stále jedná o Martiana Manhuntera, velice populární postavou, a pakliže se zamyslíme nad jeho potenciálem, tak ten zůstává v seriálu značně nevyužit. Vždyť má CW k dispozici postavu z Justice League, ale vůbec s ní neumí pracovat. V první řadě měl J'onn poměrně zajímavý příběh, ale ve druhé byl totálně v ústraní. Vlastně je úplně jedno, jestli je to Manhunter nebo Hank Henshaw, oba se chovají stejně. Kromě pár světlých scén s M'gann M'orzz na začátku série se jedná o velice zbytečnou postavu v seriálu.

Další kandidáti: Alex Danvers, Jeremiah Danvers, Clark Kent

(Cat Grant se alespoň na chvilku vrátila do seriálu. Foto: CW)

5. Největší zvrat – Hank Henshaw žije

Hanka Henshawa jsme měli za mrtvého. Když jsme tušili, že Jeremiah Danvers je stále naživu a přidal se na stranu Cadmusu, předpokládali jsme, že on se stane Cyborg Supermanem (zvlášť k minulosti herce Deana Caina, který si Supermana už jednou zahrál). K našemu velkému překvapení jsme zjistili, že Hank je stále naživu, stále nesnáší mimozemšťany a už se stal Cyborg Supermanem. Jen je škoda, že jsme ho neviděli ve více epizodách.

Další kandidáti: Jeremiah je záporák, Alex je lesba, Superman proti Supergirl ve finále

6. Nejvíce promarněná příležitost – Crossover

Tak ten se opravdu nepovedl. I když bylo předem oznámeno, že hlavní část crossoveru bude v seriálech Arrow, Flash a Legends of Tomorrow, stále se počítalo, že Supergirl nějak do příběhu zapadne. Těsně před crossoverem bylo oznámeno, že Supergirl nás uvede do příběhu a bude jakousi rozehřívačkou, ve které děj začne. Bohužel jsem se dočkali pouze jedné crossoverové scény v závěru epizody Medusa, kterou jsme následně viděli i ve Flashovi. Takhle přece stanice nemůže všude propagovat, že se jedná o crossover.

Další kandidáti: Absence Cat Grant a Maxwella Lorda, nedořešené zápletky z první řady, Superman jako nástroj Rhei

(James nebyl ve druhé sezóně tak výraznou postavou jako v té první. Foto: CW)

7. To nejlepší na druhé řadě – Začátek

Rozhodně u diváků panovaly obavy, co se stane se seriálem po přesunu na CW. Stanice se ale zhostila Supergirl s velikou parádou. Představila nám Supermana, neoblíbeného Jamese Olsena posunula do ústraní, představila skvělé nové postavy. Začátek řady byl zkrátka parádní. Ubylo epizodních záporáků a řešil se prakticky jen hlavní děj. Počáteční chemie mezi Karou a Mon-Elem byla vynikající, Lena oslnila fanoušky, objevovalo se více mimozemšťanů. Pakliže má seriál nějaké (zatím) své nejlepší období, je to rozhodně prvních pár epizod druhé řady.

Další kandidáti: chemie mezi Karou a Mon-Elem, mimozemský bar, James jako Guardian

8. To nejhorší na druhé řadě – Herci ze starších komiksových seriálů 

Stanice CW má oblibu obsazovat herce z původních DC komiksových seriálů a filmů. A bohužel tato obsazení se příliš nepovedla, protože herci jsou ve svých rolích mdlí, nezajímaví a prkenní. Jakoby tenkrát před lety bylo herectví na úplně jiné úrovni a herci se za tu dobu neposunuly nikam dopředu. Tak na nás působilo vystupování Lyndy Carter (Olivia Marsdin), Teri Hatcher (Rhea), Helen Slater (Eliza Taylor) a dalších. Jejich herecké výkony jsou naprosto otřesné a při jejich scénách jsme měli pocit, jako bychom sledovali nějaký rychlo-film s amatéry. Snad CW bude mít příští rok šťastnější ruku.

Další kandidáti: Crossover, DEO, prezidentka USA

Diskuze /20

Stardos

Nevím, ale Alex a kandidátka na nejhorší vývoj? :D No, osobně bych zrovna Alex tady vůbec nečekal

#4 tom99
18.6.2017 | 18:02:06
Lex Luthor

Jo prvních osm epizod bylo super, pak byl seriál na houpačce chvíli dobbré epizody, chvíli špatné, souhlasím s bodem 4 Martian Manhunter je dokonce ve starších komiksech zakladatel Justice League a úplně ho odsunuli do ústraní, doufejme, že to neudělali kvůli tomu, že si práva na něj v příštích letech přivlastní DCEU, souhlasím s bodem 6 a 3 nejlepší novou postavou pro mě je Lena Luthor

18.6.2017 | 18:58:18
Billy the Kid

tak celkově se mi sezona líbila, více bylo lepších epizod, a hodnocení tak 85% až 90%

18.6.2017 | 19:25:19
tom99

#1 Stardos: V článku jsem nehodnotil, jak moc se změnila, ale jakým směrem. A dle mého názoru k horšímu. V první řadě byla víc od rány, akčnější, drsnější, randila s Maxwellem a navíc jí to ještě víc slušelo ( :-) ), takže já měl radši Alex z první série :-)

webmaster
18.6.2017 | 21:31:13
Lex Luthor

Souhlasím s body 6, 7 a 8 jsem rád, že do druhé série zavítal Superman

18.6.2017 | 22:04:26
totti

Po prečítaní neviem či sme vôbec sledovali rovnaký seriál. To najhoršie na celom seriáli je ako zo Supermana robia slabocha.

18.6.2017 | 22:41:22
tominotomino

Moc nechápu to zklamání s tím crossoverem. Oni totiž docela s předstihem oznámili, že v Supergirl bude pouze jedna scéna, která má navnadit na ten další díl crossoveru. Takže pro mě to zklamání nebylo, protože přesně to jsem čekal. A nesouhlasím s Jamesem jako kandidátem na nejlepší vývoj, s Alex na nejhorší. A epizoda Supergirl Lives mi nepřišla až tak špatná.

webmaster
19.6.2017 | 1:23:32
Adulina

Já nemám druhou sérii ještě ani nekoukanou a nejsem si jistá jestli se mi to někdy povede, protože celkový vývoj postav v druhé pulce (do části kterou jsem ještě viděla) se mi vůbec nelíbil, přišlo mi že je málo akce a mnohem víc rádoby dojemných scén, nebo aspoň provedených tam, že mě absolutně nudili a nic víc mi to neřeklo.

19.6.2017 | 6:53:35
Lex Luthor

CW komiksové seriály dělají jednu chybu zaměřují se na emoční scény a rozhovory, přitom to jsou seriály podle komiksu a aspon já očekávám od komiksových seriálů trochu víc akce a soubojů

#16 Quinzel
19.6.2017 | 9:07:06
antty

Nechápu v tom crossoveru, proč tak složitě vymýšleli něco proti Dominátorům, když by nejlepší bylo použít Medusu ze SupG a tak by ten crossover byl celkem plnohodnotný.

19.6.2017 | 10:02:48
antty

co se týče marťana – žádný vývoj, je lepší než špatný vývoj, takže tam za mě rozhodně Alex. V první řadě se mi líbila také mnohem víc.

19.6.2017 | 10:03:54
Rubi

Nejhorší vývoj postavy oproti první řadě jednoznačně Alex, oproti tomu Jon se posunul, jeho nenávist vůči Bílým Martanům se mění, začíná chápat že ne všechno je vždycky černobílý. Celkově to nehorší na celé sérii jsou jednoznačně vztahy. A nepřítomnost Cat Grant. Ono jde do tuhýho je nějaká akce a Alex místo toho aby to řešila se svým týmem, volá policajtce … ale vzhledem k tomu že tam zase tolik akce nebylo, protože se řešily vztahy, tak je to jedno.

19.6.2017 | 17:01:36
anndy

no nevím, s něčím souhlasím s něčím ne, asi je to hodně subjektivní. za mě je asi nejhorší vývoj postavy – Mon El, měl velký potenciál, začátek super a pak stagnoval, poslouchal Karu jak pejsek, sice konec byl pěkný, ale škoda ho, mohli z toho vymáčknout víc

19.6.2017 | 19:06:30
Goldensmile

V čísle 8. si opravte jmeno postavy u Helen Slater, nie Eliza Taylor ale Eliza Danvers, a link Elizy Taylor mne hodi na serial Numb3rs :-)

20.6.2017 | 0:16:15
JirkaKo1961

Z celé 2. řady se mi líbily zhruba tak 4 epizody, rozhodně nesouhlasím s tím, že by byl James odsunut do pozadí, naopak byla značná tendence cpát ho do popředí, takže v konečném výsledku ubíral dost citelně minuty Kaře, o silně podprůměrném hereckém výkonu jeho představitele nemluvě. Nekonečný proud slátanin jsem pak jen sledoval se zatnutými zuby, nejhorším možným počinem byla trapná lesbická love story Alex, která seriálu rozhodně nic nepřinesla. Na 3. řadu se už dívat nehodlám. Je to velké zklamání, po skvělé 1. řadě jsem byl hodně natěšený, ale bohužel to totálně zabili.

20.6.2017 | 9:28:39
Quinzel

#9 Lex Luthor: Jsem rád že nejsem jediný co si to myslí. Kdyby to bylo pár dílů 2–3, tak nad tím člověk mávne rukou, ale tady se každý druhý díl řeší vztahy jak v nějaké telenovele.

21.6.2017 | 8:19:34
Quinzel

Nejlepší a nejhorší epizody jsi omylem prohodil ne? Sexistické a rasistické narážky a kecy o tom kdo je nebo není demokrat či republikán podle mě do komiksového seriálu nepatří, ale každý to vidíme zřejmě jinak.

#18 Rubi
21.6.2017 | 8:26:45
Rubi

#17 Quinzel: sexistický narážky? těch jsem si teda nevšimla vůbec a tyhle vtipné řeči hlavně od Cat Grant tam jsou příjemným zpestřením … jako třeba to když tam říkala že ji pozval na rande Harrison Ford a že se ženáči nerandí :D to bylo v první sérii, nebo narážka na CW kam se potom SG stejně přesunula, prostě tohle tam podle mě prostě sedne jak zadek na hrnec, dávají tam i aktuální věci ze skutečného světa a pak to vyjde fakt vtipně … oproti jiným zcela zbytečným scénám … takže za mě určitě nejlepší epizoda byla ta finální, v tomto bodě určitě souhlas

#19 antty
21.6.2017 | 10:47:01
antty

#18 Rubi: Joo! :) Ta zmínka o CW byla, když se na E38 omylem proběhl Flash. Cat mám strašně rád, na druhou stranu je pravda, že její objevení ve finále bylo velmi náhlé, umělé, prostě nevím, jak to popsat. Každopádně její hláška o ET a trávových koláčcích si mě hned usmířila. :) Pro ty co tu vidí nějaký sexismus, tak řešení citů a sexismus není totéž.

21.6.2017 | 13:39:09
Baltik

Zase ta Stargate…

21.6.2017 | 21:46:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E06: Midvale

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002, @matrix17

Titulky sedí na verzi:

…HDTV.x264-SVA

Hledáme korektora na časování titulků

Aktuálně titulky pro seriál Supergirl překládá @Tomass2002, ale uvítali bychom pomoc. Především hledáme korektora, který by mu pomohl s časováním titulků. Pokud máte zkušenosti a chtěli byste se na titulkách podílet, ozvěte se @Tomass2002 či @tom99 do vzkazíku.

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Zajímavosti

V dohledné době se zřejmě Lena Luthor nedozví, kdo ve skutečnosti Kara je

V dohledné době se zřejmě Lena Luthor nedozví, kdo ve skutečnosti Kara je

V seriálu prakticky už není žádná hlavní postava, která by nevěděla o tom, že Kara je Supergirl. Poslední, kdo o tom ještě neví, je chytrá Lena Luthor. A podle herečky Katie McGrath se nová ředitelka CatCo v dohledné době nedozví o tajné identitě dívky z oceli. Je to dobře?

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny