Supergirl V nové epizodě se nečekaně objevil Lex Luthor

V nové epizodě se nečekaně objevil Lex Luthor

V nové epizodě se nečekaně objevil Lex Luthor

Lex Luthor je jedním z nejikoničtějších záporáků Supermana. Naposledy jsme se ho ve hrané podobě dočkali ve filmu Batman v Superman: Dawn of Justice v podání Jesseho Eisenberga. Nyní Lex Luthor zavítal i do seriálu Supergirl. Dočkáme se někdy i dospělé verze Lexe?


19 1
16.2.2017

Co by to bylo za za epizodu s názvem Luthors, kdyby se v ní neobjevil ten nejhlavnější. Překvapivě jsme si tak na jednu scénu vychutnali mladého Lexe Luthora, ještě s vlasy a zatím bez božských komplexů. Lexe asi jen tak v přítomnosti neuvidíme, protože to by studio Warner Bros. nedovolilo, ale není problém, aby se stanice CW vytasila s mladší verzí, která mimochodem připomínala Bruce Waynea ze seriálu Gotham. Koneckonců když studio minulý rok nemohlo použít dospělého Clarka Kenta, sáhlo rovněž po jeho mladší verzi.

Kromě poměrně důležitých informací, že Lex a Clark byli v mládí přáteli, se nám prohloubil vztah mezi Lenou a Karou. Dopadne jejich vztah podobně jako v případě Lexe a Clarka? Začnou se nenávidět a půjdou si navzájem po krku? Lena už v epizodě Medusa málem sklouzla k temné straně, i v nejnovější epizodě k tomu měla blízko, ale nakonec je to stále kladná postava. Jak dlouho jí ale bude, když v komiksu se jedná o záporný charakter? Převezme nakonec po své matce Cadmus? Místo hlavního padoucha série je stále volné.


(Manželé Luthorovi. Foto: CW)

Možná nás celou dobu seriál tahal za nos, že Lena je pouze cizí osoba, která s rodinou Luthorů nemá nic společného. Epizoda Luhors ale odhalila úplný opak. Lena je mnohem větší Luthor než třeba Lillian. Jejím pravým otcem je Lionel Luthor (otec Lexe), který ji měl v seriálu zatím s neznámou ženou, která umřela. Lena tak není adoptivní dcerou, jak jsme si mylně mysleli. Okolnosti smrti Leniny pravé matky jsou zatím neznámé. Mohla v ní mít prsty třeba Lillian? Nebo sám Lionel?

Před epizodou jsme také spekulovali o tom, že by se mohl objevit Maxwell Lord, který se ještě ve druhé řadě neukázal. Bohužel tomu tak nebylo, ale šachům, jakožto případného odkazu na Maxwella, byla věnována poměrně veliká pozornost. Už v " traileru":http://www.edna.cz/…ha-z-vezeni/ jsme si šachů všimli a usuzovali jsme, že by se mohlo jednat o organizaci Checkmate, které Maxwell Lord po nějaký čas i šéfoval. Tohoto vedlejšího komanda Suicide Squad se zatím asi nedočkáme, ale naděje umírá poslední. Je náhoda, že šestnáctá epizoda Arrowa se jmenuje zrovna Checkmate?

V epizodě jsme se rozloučili s Johnem Corbenem, který se celkem objevil ve třech epizodách. Jeden z nejčastějších záporáků této série ovšem řekl své sbohem, když jeho srdce explodovalo. Když jeden odejde, druhý přijde. Hned o pár minut později jsme se seznámili s panem Mxyzptlkem, jazykolamem asi pro nás pro všechny. Hopkajícího skřeta hraje Peter Gadiot (Once Upon a Time). Pan Mxyzpltk byl naposledy ztvárněn ve čtvrté řadě seriálu Smallville.

(Na okamžik se objevil i skutečný Hank Henshaw. Foto: CW)

Pokud čekáte, že příští týden se dočkáme vážné epizody, jste na omylu. Pan Mxypltk je veselá kopa. Skáče, hopsá, naráží do stěn a také vyznává lásku. I když Valentýn byl 14. února, v seriálu se bude slavit až příští týden. Kromě vyznání lásky Kaře, se můžeme těšit na společné scény Alex Danvers a Maggie Sawyer. Všimli jste si, že Maggie si nakráčela do DEO, tajné vládní budovy, jako do nějakého bistra?

Postřehy k epizodě 2×11 – The Martian Chronicles
Postřehy k epizodě 2×10 – We Can Be Heroes
Postřehy k epizodě 2×09 – Supergirl Lives
Postřehy k epizodě 2×08 – Medusa
Postřehy k epizodě 2×07 – The Darkest Place
Postřehy k epizodě 2×06 – Changing
Postřehy k epizodě 2×05 – Crossfire
Postřehy k epizodě 2×04 – Survivors
Postřehy k epizodě 2×03 – Welcome to Earth
Postřehy k epizodě 2×02 – The Last Children of Krypton
Postřehy k epizodě 2×01 – The Adventures of Supergirl

Diskuze /16

Billy the Kid

tak stejně nejlepší lex byl ve Smallville, a byla tam i tess maserová (dcera lionela luthora, nevlastní sestra lexe) tak proč ne tady :) organizace šach mat tam byla taky a vedla ji, ta co vedla v druhe řadě v serialu arrow argus – jo amanda waller, Hodně moc mi příjde že tento serial čerpá hodně ze Smallville, ale to arrow čerpá ze smallvile stejně, takže je to takový bratr svých mladších sourozenců, Škoda že tu nevidáme i Toma vellinga :)

#14 -Skinner-
16.2.2017 | 19:28:31
Lex Luthor

Jo mladší Lex mi taky připomínal Bruce Waynea, škoda, že Lionela nehrál John Glover, taky myslím, že Supergirl čerpá hodně ze Smallville zvlášt když Jimmy teda James mluvil o přátelství Lexe a Clarka, Lex byl ve Smallville do čtvrté série kladnou postavou, pak až v páté sérii se z něj stal záporák. Copak byla asi zač ta krychle, kterou Lilian vzala na konci ve filmu Batman a Superman podobná krychle stvořila Cyborga, ale bohužel toho se v seriálu asi taky nedočkáme, holt filmová práva.

16.2.2017 | 19:52:02
comiccrazy

Doufám že když už uvidíme v budoucnu dospělého Lexe Luthora tak si ho zahraje Michael Rosenbaum :3 to by bylo vážně úžasné :) Jinak by se k Supergirl mohl připojit nějaký známější superhrdina (Jako tomu bylo ve smallville s Green Arrowem) třeba co takový Green Lantern nebo dokonce Superman.. pochybuji že by to WB dovolilo ale posunulo by to seriál o několik úrovní nahoru :)

#5 Billy the Kid #11 Dragon94
16.2.2017 | 20:01:42
Lex Luthor

Vedlejší postavy mají asi povolený vstup do budovy DEO a mají něco jako přístupové karty, ovšem pokud se DEO nestala veřejnou organizací a mrakodrap ve městě není otevřený deně aby si lidé mohli prohlédnout práci agentů.

16.2.2017 | 20:02:49
Billy the Kid

#3 comiccrazy: ve smallville to bylo i přes arrowa pořád hlavně o Supermanovi/Clar­kovi, ale bojím se aby Karu někdo nezastínil, je to jen první ženská hlavní postava po dlouhé době, všichni jsou zvyklí na opačné pohlaví, a superman je nejoblibenější spolu s batmanem. A toho se obavám. Za chvíli tu máme třeba wonder woman a pak capitan marvel a uvidíme jak si povedou :)

#6 Billy the Kid #10 comiccrazy #11 Dragon94
16.2.2017 | 20:07:40
Billy the Kid

#5 Billy the Kid: jo a jessica jones taky nebyla špatná :)

16.2.2017 | 20:08:40
Lex Luthor

Jessica je od Marvelu, Kara od DC

#8 Vojtislav #9 Vojtislav #12 Billy the Kid
16.2.2017 | 20:28:29
Vojtislav

#7 Lex Luthor: No a? Je to ženské hrdinka? Je..

redaktor
16.2.2017 | 20:33:54
Vojtislav

#7 Lex Luthor: No a? Je to ženské hrdinka? Je..

redaktor
16.2.2017 | 20:34:02
comiccrazy

#5 Billy the Kid: To je taky pravda :) to já když si vzpomenu na atmosféru jakou měl smallville… kéž by tu samou atmosféru nějakým způsobem získala i Supergirl :)

#12 Billy the Kid
16.2.2017 | 22:22:05
Dragon94

#3 comiccrazy: Vždyť tam má Martiana Manhuntera! :D Co víc by sis přál? :D

#5 Billy the Kid:

#12 Billy the Kid
16.2.2017 | 22:32:08
Billy the Kid

#11 Dragon94: ho měl i clark

#7 Lex Luthor: o to nejde, jde o to že je žena hlavní postava :)

#10 comiccrazy: tak svých času to byl jeden z nejvíce sledovaných serialu na světě, to víš že bych to přál i supergirl

#14 -Skinner-
16.2.2017 | 23:11:58
Lex Luthor

ok jde jen o to, že Jesica patří do jiného komiksu, ale jinak jsou oba seriály dobré

17.2.2017 | 9:26:09
-Skinner-

#1 Billy the Kid: Obidva seriály sú vytvorené podľa komiksov takže podobnosti sú nevyhnutné.

#12 Billy the Kid: Smallville mal úspech ale k najviac sledovaným nikdy nepatril.

#16 ShadowKittyGirl
17.2.2017 | 16:35:01
ksanzi10

ktorý je podla vás lepší Green Arrow zo Smallivilu alebo terajší Arrow?

#16 ShadowKittyGirl
20.2.2017 | 13:16:49
ShadowKittyGirl

#14 -Skinner-: vzhledem ke konkurenci co tehdy měl, určitě k nejsledovanějším patril alespoň v rámci své stanice tedy určitě v tom si ti dovolím odporovat ale tehdy se ještě nezveřejňovala sledovanost jednotlivých epizod jako dnes a ani se na ně nedalo dívat online takže na to nekoukal celý svět hned po odvysílání což se do tabulek samozřejmě nepočítá ale možná by někdy mělo protože co se líbí nám nemusí se nutně líbit jim a naopak

#15 ksanzi10: hm já bych řekla že každý je svým způsobem dobrý ale z jiného úhlu ta samá postava vyobrazena jinak a s jinými životními zkušenostmi a rodinným zázemím asi bych je neporovnávala protože oba dva jsou dobří v tom svem serialu a kdyby si prohodili místa nezapadalí by

20.2.2017 | 16:35:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E07: Wake Up

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002, @matrix17

Titulky sedí na verzi:

…HDTV.x264-SVA

Hledáme korektora na časování titulků

Aktuálně titulky pro seriál Supergirl překládá @Tomass2002, ale uvítali bychom pomoc. Především hledáme korektora, který by mu pomohl s časováním titulků. Pokud máte zkušenosti a chtěli byste se na titulkách podílet, ozvěte se @Tomass2002 či @tom99 do vzkazíku.

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Zajímavosti

Zrod Reign: Jak se vám líbil vzestup záporáka třetí řady?

Zrod Reign: Jak se vám líbil vzestup záporáka třetí řady?

Samantha Arias se sice objevuje v seriálu již od začátku třetí řady, ale zatím jsme ji poznali jako starostlivou matku, která by neublížila ani mouše. To vše se změnilo na konci epizody Wake Up. A na zrod padoucha jsme čekali opravdu dlouho. A my se ptáme – jak moc se vám přerod líbil?

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny