Supergirl Vykrádá Supergirl Muže z oceli?

Vykrádá Supergirl Muže z oceli?

Vykrádá Supergirl Muže z oceli?

Před námi už jsou jen poslední dvě epizody druhé řady a závěr dvacáté epizody naznačil, v jakém duchu se oba díly ponesou. Dějová linka na první dobrou ale náramně připomíná události, které se staly ve filmu Muž z oceli. Vypůjčila si Supergirl tuto dějovou linku?


17 0
15.5.2017

Na konci epizody City of Lost Children královna Rhea společně s Lenou Luthor otevřeli portál, pomocí kterého se na Zem dostali mimozemští nepřátelé. Rhea jasně řekla, že ze Země chce udělat nový Daxam. A že je načase začít. Nepřipomíná vám tato dějová zápletka něco náramně podobného?

(Čeká nás něco podobného? Foto: Warner Brothers.)


Samozřejmě tuto podobnou zápletku můžeme najít i na stránkách komiksů, ale většině fanoušků tato dějová linka bude přípomínat události, které se staly ve filmu Zacka Snydera Muže z oceli z roku 2013. Tam se generál Zod rozhodl přetvořit Zemi na nový Krypton. Zřejmě něčeho podobného se dočkáme ve finále nové řady. Jediný rozdíl bude v tom, že místo nového Kryptonu, se bude tvořit nový Daxam.

V samotném finále se navíc má objevit generál Zod v podání Marka Gibbona, což nás jen přesvědčuje, že nás čeká přesně taková dějová linka, kterou popisujeme. U vytváření nového světa pochopitelně nemůže chybět Superman. Do finále se podívají i staří známí – především Cat Grant, Lillian Luthor a Cyborg Superman. Boj o Zemi brzy začne.

Myslíte si, že finále druhé řady Supergirl bude dost podobné scénám, které jsme viděli v Muži z oceli? A je to dobře či špatně?

Diskuze /13

Lex Luthor

Mě osobně to ani nevadí tohle navíc není jediný seriál, který začal čerpat děj z filmů totéž se děje i u seriálu Gotham

15.5.2017 | 21:25:43
Billy the Kid

tak a co třeba smallville, tam nic takového nebylo????, a to bylo ještě před mužem z oceli, takže klídek ;) :) , a i tak je mi to jedno :)

#3 Lex Luthor
15.5.2017 | 22:20:28
Lex Luthor

#2 Billy the Kid: Zod tot tam zkusil dokonce dvakrát.

16.5.2017 | 9:03:50
červený gumáky

nevim jak vy, ale ja neznam moc filmu a serialu s mimozemstanama, ve kterych by se nesnazili podmanit si Zemi jiní mimozemstane, takze me to vubec netrapi (dokonce i Transformeri co maji ted vyjít, tak je hlavni zapletka o podmaneni sveta „mimozemstanama“ a pretvoreni ho podle obrazu sveho :D ). Proste je to tedka v „módě“.

Dokud to bude epicke tak mi to vubec nevadi :D (a tohle vypada jednoznacne epicky). Jak sám rekl Gugenheim (nevim jak se pise jeho jmeno :D ), setrili hodne penez v prubehu cele serie, aby bylo finale nadupané.

#9 scottt1
16.5.2017 | 11:07:34
JirkaKo1961

Vzhledem k žalostné invenci scénáristů během celé druhé, ve druhé polovině zcela zpackané série by mě vykrádání jiných nápadů a námětů vůbec nepřekvapilo, viz epizoda Alex versus film Cela. Počkám v intencích Járy Cimrmana na finále 2. sezóny čistě jen ze zvědavosti, zda finále bude stejně slabé jako předcházejících zhruba 10 epizod, a tím pro mne celý seriál bude odbytou veličinou. Třetí sezónu bych už asi nevydýchal. Velká škoda promarněného potenciálu.

16.5.2017 | 13:19:17
antty

mě štve akorát nezvládnutý přechod z první do druhé série (změna DEO, původně mimozemšťani jen z Fort Rozz, teď jich je plné město, zmizení vojenské složky, zmizení Maxe Lorda,…), ale jinak se mi seriál celou dobu líbí.

16.5.2017 | 13:49:44
JanCh23

Celá 2 serie je fakt strašně moc super,už se těším na 3 serii a nevím a nechápu proč někdo proti tomu něco má proti zbytku 2 serie a mě se taky strašně moc líbí taky celou dobu a já si myslím že Lena Luthor plně nahradila Maxe Lorda

#8 antty
16.5.2017 | 14:39:46
antty

#7 JanCh23: to spíš ne, protože Lena a Max jsou úplně jiné osobnosti. Jejich postavení ve společnosti (bohatí vědci) je podle mě to jediné, co mají společné. Proti Leně nic nemám, ale Maxe bych tam chtěl taky. A to, že se tam ani během finále neobjeví generál Lane je do očí bijící, co jako dělá armáda, když probíhá invaze?

16.5.2017 | 14:44:40
scottt1

#4 červený gumáky: Arrival, District 9, E.T., Paul, Avatar :D je ich mnoho.

#11 červený gumáky
16.5.2017 | 16:37:21
league

Doufám že Supergirl supermana zabije za zradu! Protože by to zkazilo celý seriál. Jestli ne!

#12 Koprik
17.5.2017 | 10:21:36
červený gumáky

#9 scottt1: ani jednoho neznam :D akorat avatara :D … a tam jsme si (lidé) chteli podmanit planetu Avataru :D takze tam to je taky :D (jestli si to teda pamatuju dobre)

#13 scottt1
17.5.2017 | 15:17:22
Koprik

#10 league: Ty jsi takovej troll že na to ani není stupnice podle které by to šlo hodnotit..

18.5.2017 | 17:28:47
scottt1

#11 červený gumáky: Treba si to pozriet. Su to dobre filmy.

20.5.2017 | 12:28:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E07: Wake Up

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002, @matrix17

Titulky sedí na verzi:

…HDTV.x264-SVA

Hledáme korektora na časování titulků

Aktuálně titulky pro seriál Supergirl překládá @Tomass2002, ale uvítali bychom pomoc. Především hledáme korektora, který by mu pomohl s časováním titulků. Pokud máte zkušenosti a chtěli byste se na titulkách podílet, ozvěte se @Tomass2002 či @tom99 do vzkazíku.

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Zajímavosti

Winnovou matkou bude Mary Cooper z The Big Bang Theory

Winnovou matkou bude Mary Cooper z The Big Bang Theory

V průběhu třetí série se dočkáme epizody, kdy dostane pořádný prostor i Winn Schott. Kromě nakouknutí do jeho minulosti se setkáme i s jeho matkou. Zároveň se také můžeme těšit na Lyru Strayd, bláznivou bývalou přítelkyni Winna, která ho dostala do několika problémů.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny