Superman & Lois (Superman a Lois) Co je zač X-Kryptonit?

Co je zač X-Kryptonit?

Co je zač X-Kryptonit?

Na konci čtvrtého dílu narazil Morgan Edge na žílu X-Kryptonitu. I když se sice zmocnil mocné zbraně, diváci možná netuší, co je tento materiál vlastně zač.

9 0
22.3.2021

Morgan Edge ve Smallvillu plánuje skutečně něco nekalého. Poté, co se mu podařilo získat část tamního území, nalezl velké ložisko X-Kryptonitu, o kterém věděl delší dobu a které hodlá využít. Ze samotné scény bohužel nebylo jasné, co je tento materiál zač a co s ním má Edge vlastně v plánu, a proto se na to nyní podíváme blíže.

V komiksech existuje poměrně velké množství druhů kryptonitu. Klasický zelený oslabuje Clarkovy schopnosti, modrý je na čas anuluje a zlatý je anuluje permanentně. Díky seriálu Smallville se poměrně prosadit i červený kryptonit, který prakticky mění všechny Kryptoňany na jejich odvázanější a všeobecně horší protějšky.


(Co Edge vlastně plánuje? Foto: CW)

Dále však existuje i zmiňovaný X-Kryptonit, který se objevil v našem seriálu. Ten prakticky představuje to stejné co modrý kryptonit, akorát má opačné účinky a nepůsobí na Kryptoňany. Jednoduše a prostě řečeno, když se v jeho okolí nacházejí lidé, získávají schopnosti podobné těm, které má například Superman.

Edge se na konci dílu zmiňoval o tom, že s takovým množstvím X-Kryptonitu bude schopen vzkřísit celou armádu. Má snad v plánu vytvoření armády nadlidí? Pár takových jedinců jsme už v seriálu viděli a nemohlo nám uniknout, jak jsou mocní a jaký problém představují pro Supermana.

Diskuze /5

FValek

Myslím, že Edgovy plány jsou dost jasné, spíš by mě zajímalo, co ten fotbalový hráč, co „vibroval“. :O

#4 antty
22.3.2021 | 16:22:37
Stardos

Než se objeví komiksový „znalci“, rád bych uvedl, že X-kryptonit je v DC od roku 1960, a X-Meni v Marvelu se objevili až v 1963 pokud se nemýlím :D

22.3.2021 | 16:56:28
default

To stejné dělal i obyč zelený v seriálu Smallville. Když skoro každou epizodu Clark bojoval s mutanty.

#4 antty #5 FValek
22.3.2021 | 18:31:59
antty

#3 default: Přesně, tahle epizoda měla skoro stejný feeling jako počátky Smallville.

#1 FValek: Myslím, že tam, kde pořádali ten mejdan, bylo také ložisko X-K. Co s ním bude dál, to se uvidí.

webmaster
22.3.2021 | 19:11:17
FValek

#3 default: Kéž by to ale bylo víc jako Smallville v té rozrůzněnosti schopností, pokud budou všichni jen jako Superman, tak to bude nuda :D

22.3.2021 | 20:43:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E05: The Best of Smallville

cz100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu Superman & Lois si můžete pustit na streamovací službě HBO GO, kde si je užijete i s českou podporou.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás