Supernatural (Lovci duchů) 20 nejlepších hudebních scén

20 nejlepších hudebních scén

20 nejlepších hudebních scén

Každý fanoušek Supernatural jistě ví, že seriál je neodmyslitelně spjat s hudbou a to zejména díky Deanovu hudebnímu vkusu. Pojďme si připomenout 20 nejlepších hudebních scén za uplynulých osm sérií, jak šly po sobě.


4 0
11.2.2014

20. “Highway To Hell” od AC/DC (1.1, “Pilot”)

Na konci prvního dílu Sam zachrání Dean, když Impalou vjede do domu. Jakmile se Dean ujistí, že Sam je v pořádku, začne se strachovat o svoje „baby“ a vyhrožuje Samovi smrtí, pokud se jí něco stalo. V následující scéně jede Impala s rozbitým světlem nocí a z reproduktorů slyšíme „Highway To Hell“.

19. “Don’t Fear The Reaper” od Blue Oyster Cult (1.12, “Faith”) 

V tomto díle se poprvé objeví situace, kdy jeden z Winchesterů umírá a ten druhý udělá co může pro to, aby ho zachránil. Sam tedy dotáhne k léčiteli, který zneužívá moci Smrťáka a mění životy jedněch za jiné. Což kluci zjistí až poté, co je Dean vyléčen. Skladba „Don't Fear The Reaper“ začne hrát v momentě, kdy Smrťák pronásleduje mladou běžkyni, zatímco léčitel pokládá ruce na hlavu starého muže. Při refrénu žena umírá a starý muž vstává z kolečkového křesla.


18. “Bad Moon Rising” od Creedence Clearwater Revival (1.22, “Devil’s Trap”) 

Dean, Sam a John se spojí, aby konečně dostali společně žlutookého démona a nedopadne to dobře. Dean je zbitý téměř do bezvědomí a John byl dočasně posednutý a také je zraněný. Sam je tedy naloží do Impaly a vyráží do nemocnice. Na cestě se ale zničeho nic objeví kamión řízený démonem a smete Winchesterovi ze silnice. Všichni tří jsou celý zakrvácení a v bezvědomí. „Bad Moon Rising“ hraje v pozadí.

17. “Back In Black” od AC/DC (2.3, “Bloodlust”)

Po událostech ze začátku 2. série je Dean naprosto zničen. Jeho otec je mrtvý, je auto je jen kus šrotu a užírá ho myšlenka, že by někdy v budoucnu měl zabít Sammyho. Dean nakonec zázrakem dokáže spravit Impalu a po dlouhé době vypadá bezstarostně, když vytáhne svoje baby zpět na silnici za zvuků „Back In Black“.

16. “Renegade” od Styx (2.12, “Nightshifter”)

Sam a Dean pracují na případě, kde musí dostat Měňavce během bankovní loupeže a zároveň jsou na mušce FBI a SWAT týmů. Nakonec spoutají dva muže ze SWAT týmu a ukradnou jim oblečení, v kterém se bez problémů dostanou z banky zpátky k autu. Píseň „Renegade“ začíná. Když Dean a Sam usednou do Impaly a Dean prohlásí „Jsme pěkně v háji“, píseň ještě zesílí.

15. “Heat of the Moment” od Asia (3.11, “Mystery Spot”) 

Jeden z nejoblíbenějších dílů především díky postavě Trickestera a nezapomenutelný song od Asia. Sam a Dean vyšetřují případ v Mystery Spot, kde první den (úterý) Sama vzbudí zvuk písničky „Heat of the Moment“ a Deanovo zvolání „Vstávat a cvičit, Sammy!“. Bohužel Sam se ocitne v časové smyčce, kdy Dean každý den umře nějakou násilnou a mnohdy i vtipnou smrtí a Sam je nucen se probudit každý den za zvuků této skladby. Snad ani není nutno zmiňovat, že tenhle song se určitě neodstal mezi Samovi nejoblíbenější.

Thumbnail Play icon

14. “It’s My Party” od Leslie Gore (3.13, “Ghostfacers”) 

Než bude Dean odtažen do Pekla, vydají se Samem do Mortonova domu- místa, kde nikdo nepřežil noc. Sam je unesen duchem Freemana Daggetta- muže, který krade mrtvoly (případně vraždí) a pak je připravuje tak, aby se mohli zúčastnit jako hosté na jeho oslavě. Pěkně s kloboučky a frkačkami. „It's My Party“ potichu hraje v pozadí, když se Sam probudí a snaží se duchovi z jeho párty utéct.

13. “Wanted Dead Or Alive” od Bon Jovi (3.16, “No Rest For The Wicked”) 

Pro Deana to opět nevypadá dobře. Bude roztrhán pekelnými psy a odtažen do Pekla a už to vypadá, že není úniku. Sam je z toho samozřejmě taky na dně a chce poslední rozhovor od srdce. Ale Dean nechci, aby vypadali jako holky mluvící o svých pocitech, a tak zapne Bon Joviho a jeho „Wanted Dead or Alive“ a začne zpívat. Po chvíli si Sam nemůže pomoct začne se smát a přidá se ke zpěvu.

12. “Eye Of The Tiger” od Survivor (4.6, “Yellow Fever”) 

Další z velmi oblíbených dílů je ten, kdy Dean chytne nemoc ducha. Symptomy jsou úzkost a takový strach, až se člověku z toho zastaví srdce. Když čeká v autě na Sama (protože s ebojí jít do hotelového pokoje, který je až ve třetím patře), v rádiu poslouchá „Eye Of the Tiger“. Tuto scénu zná jistě každý. Po závěrečných titulcích si ale můžete pustit Jensena Acklese, jak to pořádně rozbalí.

Thumbnail Play icon

11. “A Well Respected Man” od The Kinks (4.17, “It’s A Terrible Life”) 

Jednoho dne se Dean probudí v krásném drahém nablýskaném bytě a Sam není nikde poblíž. Dean jezdí v sedanu a nemá rád klasický rock. Je to totiž Dean Smith, ředitel prodeje a marketingu. A ke všemu tomu hraje „A Well Respected Man“.

10. “Do You Love Me?” od The Contours (5.4, “The End”) 

Zachariáš posílí Deana do budoucnosti, kde nepomohl andělů. Dean se tak probudí ve liduprázdném a zpustošeném městě a jak se toulá kolem, najednou je obklíčen lidmi nakaženými virem Croatan. V tom se za blokádou objeví vojáci a začnou pálit za zvuků „Do You Love Me“ z reproduktorů.

9. “O Death” od Jen Titus (5.21, “Two Minutes To Midnight”) 

Jedna z nejsilnějších scén. V Chicagu se schyluje k velké bouři, při níž má zemřít 3 milióny lidí a Bílý jezdec přijíždí do města. A to vše za zvuků skvělé písně „O Death“.
Thumbnail Play icon

8. “Rock Of Ages” od Def Leppard (5.22, “Swan Song”) 

Schyluje se k závěrečné bitvě mezi Luciferem (Sam) a Michaelem (Adam), která má zároveň začít Apokalypsu. Castiel sice Deana varuje, že už pro Sama nemůže nic udělat, ale Dean odpoví, že nenechá Sama umřít samotného. A tak se vydává na bojiště v jeho vlastním stylu- Impalou a repráky pěkně nahlas, odkud se line „Rock Of Ages“.

7. “Smoke On The Water” od Deep Purple (6.2, “Two And A Half Men”) 

Po událostech dílu Swang Song se Dean vrátí k Lise, aby spolu začali poklidný život a Impala je schovaná pod plachtou v garáži. Ale když se Dean dozví, že je Sam naživu, sklouzne opět k životu lovce. Lisa mu řekne ať tedy jde, že na něj počká. „Smoke On The Water“ začne hrát, když Dean zamíři do garáže vzbudit svoje baby.

6. “One Way Or Another” od Blondie (6.17, “My Heart Will Go On”) 

Balthazar změnil minulost a nedovolil, aby byl Titanic potopen, čímž změnil současnost. Když Osud začne zabíjet všechny potomky lidí, kteří měli zemřít na Titanicu, Dean a Sam vstupují do děje, aby Osud zastavili. Osud je ale docela těžko porazitelná osoba a tak se Dean a Sam snaží chovat jakoby se nic nedělo. Samozřejmě se jedná o vtipné situace, při kterých by mohli oba zemřít a do toho příhodně hraje píseň „One Way Or Another“.

5. “You Shook Me All Night Long” od AC/DC (7.14, “The Slice Girls”) 

Dean a Sam přijíždí do města vyšetřit záhadné úmrtí čtyř mužů. Jelikož nemají žádné vodítko, Dean vyráží do baru, kde potkává Lydii. „You Shook Me All Night Long“ začíná v momentě, kdy ho Lydie odvádí k sobě domů.

4. “Turn Into Earth” od The Yardbirds (7.17, “The Born-Again Identity”) 

Když Sam umírá v nemocnici následkem prolomené zdi v jeho mysli, Dean přivádí Castiela, který si nic nepamatuje a myslí si, že se jmenuje Emanuel. Meg mu ale prozradí, že je anděl a že jsou s Deanem nejlepší kámoši. Castiel jí uvěří a rozhodne se projít kolem démonů hlídající nemocnici. Jakmile se k vydá odstranit démony, „Turn Into Earth“ spustí. Castiel nakonec složí každého z nich a zároveň si začíná vybavovat na jeho minulost.

3. “Born To Be Wild” od Steppenwolf (7.23, “Survival of the Fittest”) 

Na konci sedmé série se spojí Dean, Sam, Castiel a Meg vyadjí zničit vůdce leviathanů Dicka Romana. První část plánu je rozptýlení, o které se postará Meg, které Impalou projede barikádami a projede cedulí SuperCorpu za zvuků „Born To Be Wild.“

Když Castiel plní Metatronovi „andělské zkoušky“, část z nich spočívá v získání Amorova luku. Dean a Cass tedy čekají v baru, kde by se měl Amorek objevit. Nakonec jediná žena v baru se dotkne dvou mužů, kteří si pohlédnou do očí a jeden druhého pozve na drink.

1. “Carry On Wayward Son” od Kansas (Série 1–8, finální epizody) 

Nesmí chybět samozřejmě „Carry On Wayward Son“, která by se dala nazvat hymnou všech fanoušků Supernatural. Je extrémně chytlavá a každý si jistě brouká alespoň refrén při každém finále řady.

Thumbnail Play icon

Článek je převzat z WhatACulture­.com. Osobně bych pár momentů vyškrtla (14.,4. a 2.), ale nenapadá mě jediný, který bych přidala.

A co vy, jaké jsou vaše oblíbené hudební momenty ze Supernatural?

Diskuze /8

anushka

„O Death“ je pro mě nejlepší hudební scéna ze Supernatural. Vždy, když ji vidím, tak mi běhá mráz po zádech.

#3 dandaska
webmaster
11.2.2014 | 23:01:32
raul77

Tá 14 mi nevadí a ani 2 ale 4 je na p*d :) Všetky ostatné sú potom super ale proste 1 a 20 naj. Ako píše anushka O Death je super scéna… Fakt silná pasáž :) Na 12 Dean dáva parádne :D Super seriál a ďakujem za preklad resp za príspevok ktorý by som si bez Vás ani nevšimol :)

12.2.2014 | 10:39:48
dandaska

#1 anushka: přesně…

12.2.2014 | 15:52:12
Kokosak

Ta poslední je prostě boží :)

12.2.2014 | 16:49:51
Kokosak

Ta poslední je prostě boží :)

12.2.2014 | 16:49:51
Kasangra

O Death – ta je fakt nejlepší, už je to takovu dobu co jsem jí viděla, a mohu říct, že si ji přesto jen při pouhé zmínce vybavím skoro do detailů. A pak poslední (1) ta je prostě..... wou.

14.2.2014 | 19:04:29
Michajel

Asi bych to seřadila úplně jinak. Jen s Carry On Wayward Son souhlasím :)

#8 jajush
27.5.2014 | 4:23:15
jajush

#7 Michajel: Seřazený jsou jen jak šly po sobě v seriálu, ne podle oblíbenosti :-)

webmaster
31.7.2014 | 21:58:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

The Rising Son

The Rising Son

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás