Supernatural (Lovci duchů) Co můžeme očekávat od finále dvanácté řady?

Co můžeme očekávat od finále dvanácté řady?

Co můžeme očekávat od finále dvanácté řady?

Supernatural zakončí dvanáctou sérii dvouhodinovým finále dnes 18. května (u nás 19. května ráno), aka datum narození Lucifera Jr. Stanice CW již odhalila oficiální popisy finálových epizod a je nám tedy jasné, že Winchesterovi budou bojovat proti dvěma různým nepřátelům na dvou různých frontách.


16 0
18.5.2017

V prvním díle s názvem Who We Are, se spolu po celé řadě konečně utkají američtí lovci a britští Strážci slova. Zdá se, že konflikt by se mohl uzavřít již během první hodiny, ale může dojít ke ztrátám na obou stranách.

Díky poslednímu odvysílanému dílu There's Something About Mary víme, že „Sam a Dean se v těžké situaci mohou spolehnout jen sami na sebe“ díky tomu, že Mary není na jejich straně. Během posledního setkání s lady Toni Bevell jí byl vymyt mozek a nemá problém zaútočit na vlastní syny. Bude Mary právě ta, která nás na konci řady opustí během závěrečné konfrontace?


(Mary je nyní plně na straně britských Strážců slova. Foto: CW)

Druhý díl s názvem All Along the Watchtower pouze krátký a nejednoznačný popis, jak tomu u finálních epizod bývá: Lucifer bojuje se Samem, Deanem a Castielem o „opatrovnictví“ svého nenarozeného dítěte.

Název All Along the Watchtower nese velkou váhu, jak ve spojitosti s písní Boba Dylana, tak ve spojitosti s televizí. Píseň je pravděpodobně nejvíce známá díky seriálu Battlestar Galactica ale byla využita v září minulého roku v seriálu Lucifer, kde ji zpíval sám Tom Ellis. Můžete to tedy pokládat za zábavnou náhodu nebo jako vnitřní vtípek autorů seriálu.

(Z oficiálních fotografií můžeme odhadnout, že Mary bude již v pořádku a pomůže ostatním během porodu Kellyina dítěte. Foto: CW)

Závěrečné epizody

Pokud můžeme počítat s určitým vzorcem, který nám seriál za léta poskytnul, něco velkého a děsivého bude vypuštěno na planetu Zemi – nejpravděpodobněji Luciferovo dítě. V závěrečných epizodách lichých sérií se nachází jeden z bratrů (nebo oba) v ohrožení života, ale sudé řady končí vždy vypuštěním něčeho zlého:

 • 1. série: Sam, Dean a John mají autonehodu
 • 2. série: Otevření Pekelné brány
 • 3. série: Dean skončí v Pekle
 • 4. série: Je osvobozen Lucifer
 • 5. série: Sam skočí do Klece
 • 6. série: Cas se stane Bohem
 • 7. série: Dean a Cas skončí v Očistci
 • 8. série: Andělé padnou na Zem
 • 9. série: Dean se stane démonem
 • 10. série: Temnota je vypuštěna
 • 11. série: Sam je postřelen a unesen

Z následujícího vzorce tedy vyplývá, že ve finále 12. série můžeme čekat něco velkého a mocného.

Jak to všechno skončí pro ostatní?

Podle upoutávky od Shaving People Punting Things (video níže) jsou v sázce životy všech. Zatímco budeme očekávat Crowleyho velký vzestup, Castiel bude odříznut nečekaným (a neviděným) útočníkem, Winchesterovi se budou muset probojovat z bunkru ven a všichni budou muset čelit Maryiině budoucnosti jakožto vraždícího služebníka Strážců slova. A také je tu ten menší problém s Luciferem a jeho nenarozeným dítětem.

Thumbnail Play icon

Co tedy očekáváte vy od finále dvanácté řady? Myslíte si, že někdo zemře? A co podle vás bude klasickým cliffhangerem pro třináctou řadu?

Diskuze /9

Impala'67

Už se moc těším!!!

18.5.2017 | 16:32:17
atack

ti strážci slova jsou velice jeblí příběh

19.5.2017 | 3:44:02
atack

proč jsou vůbec dve epizody zaráz ?

20.5.2017 | 23:49:43
I Like Al Sah-Him

Bude aj 13. séria? :D Nejako som to tu dlhšie nesledoval, len dnes som dopozeral zo 10 častí do konca série :D

#5 Impala'67
21.5.2017 | 22:15:27
Impala'67

#4 I Like Al Sah-Him: Jojo, 13. řada byla oznámená a teoreticky bude poslední.

22.5.2017 | 18:56:24
lilith23

pochybujem o tom že bude 13-ta posledná. Seriál má stále úspech a fanúšikovia ho milujú. Ja to vidím ešte minimálne na dve série.

#7 Impala'67
24.5.2017 | 17:43:07
Impala'67

#6 lilith23: No nedivil bych se, kdyby byla poslední. Seriál už celkem očividně pár let přetahuje tachometr. Navíc s těma úmrtíma 12. řady to spíš vypadá, že to tvůrci chtějí co nejvíc uzavřít a zabalit.

24.5.2017 | 20:01:12
AmaraWinchester

Vážení, 13. řada poslední rozhodně nebude. Je víceméně potvrzená i 14, kterou to chtějí ukončit, ale to je zatím jen přeběžné tvrzení, jelikož JJ potvrdili, že dokud budou fanoušci chtít, seriál se neukončí. Nápadů prý mají tvůrci na roky dopředu, takže smolík, ale konec SPN je v nedohledu. ;-) Navíc fanoušků stále přibývá a s těmi všemi charitami a dalšími věcmi okolo by byla škoda to utnout. Tohle už není jen „tv seriál“ ..

#9 tigy
26.5.2017 | 20:32:48
tigy

#8 AmaraWinchester: Tak v to pevne verím, ja som jeden z tých nových fanúšikov (stále nechápem ako je možné, že som SPN objavila len teraz) a neplánujem ním byť len tak krátko :)

1.6.2017 | 22:54:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás