Supernatural (Lovci duchů) Rekapitulace deváté řady

Rekapitulace deváté řady

Rekapitulace deváté řady

Poslední díl 9.řady je již za dveřmi, proto si pojďme připomenout a zrekapitulovat 4 nejhlavnější linie celé série.

Tento dlouhý a vyčerpávající článek obsahuje popisy minulých epizod.


0 0
19.5.2014

Na konci 8. série se staly dvě zásadní věci, které ovlivnily vývoj celé řady deváté. První z nich- Sam se rozhodl podstoupit tři zkoušky, které zavřou Pekelné brány navždy, ale třetí z nich ho málem připraví o život. Druhá zásadní věc byla zneužití Castiela a jeho grácie Metatronem, aby vyhnal všechny anděly z Nebes.

Sam/ Ezekiel/ Gadreel

Dean dotáhne Sama do nemocnice na pokraji sil a doktoři mu nemohou nijak pomoci. Proto se Dean modlí k andělům a jeden z nich opravdu jeho modlitbu vyslyší- anděl, který tvrdí, že se jmenuje Ezekiel. Bohužel Sam i Ezekiel jsou příliš slabí na vyléčení, proto Ezekiel navrhne léčbu Sama zevnitř pomocí posednutí. Dean tedy využije léčky a v Samově podvědomí ho donutí s plánem souhlasit. Zároveň Dean požádá Ezekiela, aby všechny vzpomínky na posednutí v Samově mysli potlačil. Dean a Sam/Ezekiel tedy pokračují ve vyšetřování případů, občas se ale stane, že Ezekiel se „probudí“ a Sama potlačí (např. v díle S09E04 Slumber Party, kdy zachrání život Charlie Bradbury). Po těchto výpadcích si Sam ale nic nepamatuje a začíná tušit, že se něco děje. Vše se zlomí v díle S09E09 Holy Terror, kdy Sama/Ezekiela vyhledá Metatron odhalujíc fakt, že ví, že Ezekiel není tím za koho se vydává, ale anděl Gadreel, který pustil hada do zahrady Eden). Metatron požádá Gadreela, aby se k němu přidal při budování nového Nebe a očistil tak svou pověst. Aby Metatronovi prokázal svou oddanost, musí Gadreel zabít pár lidí. Mezitím je Castiel mučen andělem Malachim, od kterého se dozví, že anděl Ezekiel umřel během pádu na Zem. Spojí se tedy s Deanem a společně připraví past na spoutání Gadreela. Anděl se o plánu dozví předem a při útěku zabije prvního člověka z Metatronova- prorok Kevin Tran.


Nakonec ale Dean a Castiel chytí Gadreela a dotáhnou ho zpět do bunkru Strážců slova. Dean Gadreela vyslýchá, snaží se totiž zjistit, kdo vlastně je a proč zradil jeho důvěru. Když Castiel potvrdí, že Sam (který je po celou uzavřen ve své hlavě a nemá ponětí o tom, co se děje) je z větší části uzdraven, Dean požádá Crowleyho, aby Gadreela vypudil ze Samovi hlavy. Po vyhnání se Gadreel vrací do své původní schránky. Gadreel dále pracuje pro Metatrona a Winchesterovi mu dýchají na záda. Když je opět zajat, snaží se Deana vyprovokovat, aby ho zabil. Naštěstí ho jen omráčí, protože Gadreela vymění za Castiela drženého Metatronem. Později tedy Gadreel nařkne Metatrona, že jeho únos Winchesterovými byl plánovaný, což Metatron úplně nevyvrátí. Po této události se Gadreel přidává na stranu Castiela a souhlasí se špehováním. Když ale přijde do bunkru Strážců slova, Dean posedlý touhou zabíjet mu rozsekne hrudník.

Castiel vs. Metatron

Castiel je na začátku série naprosto bezmocný, vzhledem ke ztrátě své grácie. Život člověka je pro něj naprosto novou zkušeností, především pocit hladu, žízně, únavy a chladu. Začíná se tedy protloukat životem bezdomovce, dokud ho Sam a Dean nezachrání před útokem smrťáka. Když ho s sebou odvezou do Bunkru, Gadreel nařídí Deanovi, aby Casse poslal pryč, protože se bojí odhalení jeho pravé identity. Když je zajat Malachim, Castiel je týrán andělem jménem Theo kvůli informacím ohledně Metatrona. V nehlídané chvilce Castiel přepadne Thea, prořízrne mu hrdlo a ukradne mu jeho grácii. Po vypořádání s Malachim se Castiel setkává i s Bartolomějem, vůdcem andělů, který ho chce dostat na svou stranu násilím. To si Castiel nechce nechat líbit a Bartoloměje zabije. Tímto činem se za Castiela postaví spousta jiných andělů, kteří chtějí, aby je vedl proti Metatronovi. Zatímco Sam a Dean pracují na případech po celé Americe, Castiel je stal velitelem andělské jednotky, která se snaží vystopovat Metatrona. Když se ale začnou objevovat případy sebeatentátníků ve jménu Castiela a Metatron odhalí fakt o Castielově kradené grácii (navíc Cass nechce zabít Deana před očima ostatních), jeho následovníci ho opustí. Cass tedy zůstává na boj proti Metatronovi sám s Winchestery.

Mezitím Metatron nechává Gadreela odvádět špinavou práci a sám pracuje na novém vylepšeném Nebi, kam se dostanou jen andělé jemu oddaní. Metatron totiž ví, jak zvrátit kouzlo a má portál vedoucí přímo do Nebe.

King of Hell or Queen of Hell?

Crowley se po nezdařených zkouškách Sama ocitne spoutaný v kufru Impaly a později ve sklepě bunkru Strážců slova. Mezitím se Abaddon za pomoci jednoho oddaného démona vrací do své oblíbené schránky- Josie Sands a svolá skupinu démonů, aby jim oznámila svůj plán na převzetí Pekla. Když Dean a Sam požádají uvězněného Crowleyho o pomoc s překladem tabulky, Crowley na oplátku žáda jeden telefonát- s Abaddon. Ta mu oznámí, že převzala všechny jeho smlouvy a začala sbírat duše dřív pro vytvoření armády. Mimo jiné se Crowley dozví, že v Pekle mu nezbylo moc následovníků a to ho donutí více smlouvat s Winchestery o jeho propuštění. Jeho šance přichází, když ho Dean požádá o vypuzení Gadreela ze Sama. Na oplátku se vydá Crowley s Deanem najít jedinou věc, která dokáže zabít Rytíře pekel, tedy Abaddon- První čepel. Aby získali První čepel musí navštívit Kaina, prvního vraha, a ten Deanovi předá Kainovo znamení, bez kterého by Čepel byla zbytečná. Kain Deanovi prozradí lokaci Čepele- dno Mariánského příkopu. Najít ho tedy může jedině Crowley, který si ale po jeho získání uvědomí, že by s ním Dean mohl zabít i jeho. Proto se rozhodne si ho nechat, dokud nenajdou Abaddon.

Abaddon mezitím vládne Peklu, kde nastal naprostý chaos, stále sbírá duše do své armády a je si vědoma faktu, že Crowley vypátral První čepel. Přijde za ním proto s nabídkou- společně zabít Winchestery a zničit Čepel a až poté se utkat o pomyslný trůn Pekla. Crowley tedy sdělí Deanovi místo První čepele a varuje ho, že se jedná o past. Dean tedy pošle Sama na špatnou cestu a sám, ozbrojený Čepelí se vydá za Abaddon. Jakmile však vejde je připoután kouzlem ke zdi, které pomocí Kainova znamení zázračně překoná, telepaticky přivolá Čepel a Abaddon zabije.

Kainovo znamení (Mark of Cain)

Kain: Můžu ti předat znamení, jestli doopravdy chceš.

Dean: O čem to mluvíš?

Kain: Znamení může být předáno tomu, kdo je jej hodný.

Dean: Myslíš zabiják jako ty?

Kain: Ano.

Dean: Můžu to použít, abych tu čubku sejmul?

Kain: Ano. Ale musíš vědět, se znamením přichází velké břemeno. Někdo tomu říká vysoká cena.

Kainovo znamení je vypalená značka od Lucifera a je zdrojem moci První čepele. Pravý význam Znamení ale Dean pozná až v díle S09E16 Blade Runners, kdy se poprvé dotkne Čepele. Znamení začne zářit a podivně Deana ovlivňuje, dokud ho nezahodí. Od toho momentu cítí příznaky, které vyvolala síla Kainova znamení při užití Čepele. Nemůže spát a je posedlý s nalezením Abaddon. Crowley Deanovi naznačuje, že s První čepelí se cítí silný a mužný- ale také má strach. Dean se změnil a Sam si toho začíná všímat, například faktu, jak vyvolává konflikty a jak si užívá zabíjení. Když nakonec pomocí moci Kainova znamení a telekineze zabije Abaddon, jeho vztek je tak silný, že několikrát ještě probodne její mrtvolu. Poslední kapkou pro Sama je, když se v Bunkru objeví Gadreel s nabídkou spolupráci při zabití Metatrona. Dean naprosto nečekaně po potřesení rukou na Gadreela zaútočí a rozsekne mu Čepelí hrudník. Sam a Castiel po něm skočí a drří ho zpátky, když vidí Deanovu chuť po krvi.

Otázky pro finále řady

  • Jak smrt Gadreela ovlivní Samův a Deanův vztah?
  • Pokud si Dean uvědomuje účinky Kainova znamení, pokusí se s nimi něco dělat?
  • Kdo a jak nakonec zastaví Metatrona?
  • Vrátí se andělé do Nebe?

Nezapomeňte sledovat finále řady již tuto středu!

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

War of the Worlds

War of the Worlds

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás