Supernatural (Lovci duchů) Rozhovor s Jaredem Padaleckim

Rozhovor s Jaredem Padaleckim

Rozhovor s Jaredem Padaleckim

Jared Padalecki hraje již desátým rokem Sama Winchestera v seriálu Supernatural. Letos se jeho postava dostane do nezvyklé situace- bude to on, kdo bude muset zachránit svého bratra a ne naopak. Jak to ale hodlá udělat?


3 0
22.7.2014

Rozhovor poskytl Jared Padalecki webu TVFanatic.

TV Fanatic: Uvidíme jiného Sama na začátku nové řady? V určitém směru ho uvidíme v neobvyklé situaci, což je dobrý výkon na 10. řadu.


JP: "Z bratrů je Dean určitě ten víc jiný, ale Sam je jiný v tom, že už konečně není bez duše nebo anděl, takže konečně uvidíme skutečného Sama, takového jak ho fanoušci i já milují. Sama, který chce najít svého bratra.

Takže, začneme pár měsíců po finále. Sam vešel zpátky do pokoje a Dean, jeho mrtvý bratr, který byl v tomto pokoji v uzamčeném bunkru, je pryč. Vzhledem k tomu, že Sam neviděl poslední epizodu, tak mu nedošlo, že ho odvedl Crowley. Takže Sam si teď říká „Co to do prd…? Musím najít mého bratra! Co se to stalo?“ On je Sam, kterého mám rád, což je Sam, který je na lovu, aby našel svého bratra. Ví, že něco je špatně. Má určité tušení. To je Sam, s kterým začneme."

TVF: Myslíš, že nás to zavádí zpět k základů seriálu a lovení démonů?

JP: „Určitě. Bude to velká část řady. Je to téměř resetování či restart. Není to tedy úplný restart, protože se vypořádáváme s démonickým bratrem, ale tak trochu vidíme, jakoby se vraceli zpět, jako když se vydali na tuto cestu, což je pěkné. Líbí se mi, že naši autoři a fanoušci spolu krásně vycházejí, kdy scénáristé něco předělají a restartují a fanoušci jim to odpustí a zůstanou loajální a oddaní. Řeknou něco jako "V pohodě, lidi. Jestli chcete dělat něco, co už jsme zažili, tak super. Uvidíme, kam nás to zavede.“

TVF: Hádám, že Sam a Dean spolu teď chvíli nebudou…?

JP: "Budou od sebe na déle než jen pár epizod. Protože první epizoda bude odvysílána několik měsíců po finále, předpokládám, že uvidíme i nějaké flashbacky, což mám opravdu rád. Měl jsem to rád i se Samem bez duše, kdy jsme se se s ním setkali někde v baru například. Miluju vyprávění příběhů tímhle stylem. Osobně si myslím, že to je něco, co nám scházelo v prvních čtyřech, pěti řadách. Připadal jsem si, že v ten moment jsme skvělý, že vytváříme seriál.

Na knížkách miluji to, že můžou v klidu odkázat na něčí minulost, jeho emoci či vzpomínky. To se v seriálu či filmu těžko ukazuje, aniž by muselo být ukázáno, co se stalo, proč si tenhle chlápek pamatuje právě tohle, jak se cítil. Myslím, že uvidíme pár flashbacků, které více vysvětlí, i kdyby se bratři setkali v epizodě třetí, čtvrté, páté nebo kdy to bude. Myslím, že pořád uvidíme kousky toho, co se stalo Deanovi a co Samovi. Určitě vím, že uvidíme flashbacky Sama ve třetí epizodě."

TVF: Protože jste natáčeli třetí epizodu jako první. (Jensen Ackles režíroval tuto epizodu)

JP: Jo.

TVF: Na koho Sam teď spoléhá? Když s ním není Dean, spoléhá na někoho nebo jede sólo?

JP: „Nemá na koho se obrátit či spolehnout. Je tak trochu vlk samotář. Řeknu to takhle- nemá nikoho, kdo by mohl být jeho berličkou, takže tak trochu spoléhá na všechny. Žádá o pomoc Castiela, ačkoli Cas je zraněný anděl. Žádá o pomoc od jiných lovců, které pořádně neznáme, ale umím si představit, že je poznáme. Hledá v knihovně Strážců slova. Hledá odpovědi všude možně, ale naneštěstí naráží na samé slepé uličky.“

TVF: Určitým způsobem Sam bude mít tu samou příležitost zachránit svého bratra, jako už kolikrát Dean zachránil jeho během uplynulých řad. Poučil se Sam z těchto minulých zkušeností, které mu pomohou zachránit Deana?

JP: „Ano. Navíc se znovu objeví konec osmé řady, protože bude teď stěžejní, že Dean je démon a Dean, který není démonem, je mrtvý Dean. Takže Sam musí přijít na to, jestli když vymete démona, zabije tím znovu svého bratra? Ale Sam nechce, aby jeho bratr zůstal démonem, takže se musí spolehnout na věci, které už zažil s Crowleym a musí také najít nový způsob.“

TVF: Řekl jsi, že Sama a Deana chvíli pohromadě neuvidíme, ale uvidí Sam Crowleyho? Krouží Crowley kolem?

JP: „Sam zůstane ve styku s Crowleym, k Samově nespokojenosti. Sam jde po Crowleym. Samovi dojde, jak se Dean dostal pryč a podezřívá Crowleyho, proč a co udělal. Crowley je tedy první na jeho seznamu.“

TVF: Bude Samovi chvíli trvat, než mu dojde, že za to, co se stalo Deanovi může Crowley?

JP: „Bude mu to trvat pár epizod a až to zjistí, bude zuřit.“

TVF: Ty a Jensen jste evidentně nadšení, co se nové série týče. Kdyby ti před dvěmi či třemi sériemi někdo řekl, že bude natěšení na 10 řadu víc, než teď jste, věřil bys mu?

JP: "Pravděpodobně bych to nazval hovadinou. Připouštím, že sedmá řada o leviathanech- asi to tam napíšete- pro mě byla opravdu těžká. Bál jsem se, že scházíme z cesty, že se zahrabeme a nebudeme schopní se vrátit zpět, což by bylo fajn. Myslím to tak, že seriál zažil 7 vynikajících řad, úžasný. Doufal jsem ve víc řad a dostali jsme jich víc.

Carver nás dokázal vyhnat z kouta a ukázal nám novou a skvělou cestu. Myslím, že jakmile jsem si přečetl začátek osmé řady, měl jsem pocit, že konečně jsme zase tam, kde máme být. Můžeme pokračovat klidně osm dalších řad, když to lidé budou chtít. Jsem nadšený jako herec a jsem nadšený jako člověk.

Jsem nadšený, co sociální média, co Netflix, iTunes a AppleTV udělali pro náš pořad a pro nové fanoušky. Miluju potkávání nových fanoušků a setkávání se s těmi původními. Někteří z nich jsou s námi od první řady. Což je super, víte jak to myslím? Nechci znít jako nějakej hipster, věděl jsem jsem o tom už dříve, ale v mém srdci mám speciální místo- a vždy bude- pro ty, kteří nám pomohli dostat se až sem, sem kdy i v desáté roce získáváme nové fanoušky. Je to jako symbióza. Je to rodina. Původní fanoušci to udělali tak, abychom měli i fanoušky nové."

TVF: Vztahy jsou vždycky těžké pro Sama a Dean, ať je to ohledně reakcí fanoušků na ně či zkrátka fakt, co kluci dělají. Viděl bys rád taky vztah, který by alespoň jednu řadu vydržel? Nebo pro to není zkrátka v seriálu místo?

JP: "Kdybyste se mě na tohle zeptali před časem, řekl bych ano, ale vzhledem k tom, jak znám seriál nyní a postavy, tak jako nikdo jiný, myslím, že tu není prostor pro vztahy. Ze stejného důvodu jako si myslím, že Sam a Dean by měli na konci seriálu zemřít, pokud nenatočíme film nebo tak něco.

Ale myslím si, že Sam a Dean jsou Sam a Dean, protože Sam a Dean pokračují dál a dál a dělají vše, co je v jejich silách, aby udělali ze světa lepší místo a nemyslím, že si mohou dovolit nějaké rozptýlení. Jestli je zajímavé vidět Sama nebo Deana ve vztahu? Určitě. Myslím tím, že si o tom rád přečtu fan fiction nebo tak něco, ale až seriál skončí.

Mezitím, myslím, že Sam a Dean mají jiný úděl a cítím, že oni to také vědí. Sam v prví řadě, případně i v řadě dva a tři s Ruby, popíral svůj úděl nebo o tom opravdu nevěděl, ale teď cítím, že oba dva už to ví. Teď jsou takový jako „už žádný kraviny, vím, proč jsem tady a už se tomu nemůžu vyhnout. Nemůžu neustále popírat, co je přímo přede mnou.“

TVF: To zní jako přijmutí vlastního osudu.

JP: „Přesně tak. Myslím, že jejich osud se vyjádřil jasně, takže pokud ho nepřijmou, pak to bude všechno jejich chyba.“

Více informací o desáté řadě si můžete přečíst také - v rozhovoru s Jeremym Carverem, - nebo v rozhovoru s Jaredem, Jensenem a Jeremym.

Diskuze /2

PrincessLeia

Báječný rozhovor. Každou novou informaci doslova hltám. Již se na podzim velmi těším.

23.7.2014 | 10:27:47
Thomcore

Super :). Len sa obávam toho, že nebude žiadna spojitosť s 5. sériou lebo zatiaľ o tom je ticho. Tak snáď nás ešte prekvapia.

23.7.2014 | 13:46:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás