Supernatural (Lovci duchů) Shrnutí a postřehy z Baby

Shrnutí a postřehy z Baby

Shrnutí a postřehy z Baby

Seriálu Supernatural se vždy nejvíce daří, když zkouší něco nového. Po jedenácti řadách už to všichni známe: Sam a Dean narazí na potencionální případ a vyrazí vyšetřovat, lovit a zabíjet příšery. Tentokrát jsme viděli stejný příběh, ale celý zvnitřku Deanova miláčka, Chevroletu Impaly‘67.


20 0
2.11.2015

Baby je bezpochyby velkolepou epizodou. Kromě posledních 30 vteřin je celý díl natáčen uvnitř Impaly. Nicméně to vůbec nevypadá „klaustrofobicky“, protože se i přes to všechno dočkáme bojů, vraždy, vtípků, velkých odhalení a bratrských momentů.

Night Moves

Sam narazí na možný útok vlkodlaka v Oregonu, ale namísto toho, aby nás režie zavedla rovnou na místo činu (jak to obvykle bývá), je prvních 20 minut epizody věnováno cestě Sama a Deana z Bunkru v Kansasu na severozápad. Dean se cestou touží zastavit v jednom motorestu, kde doufá v jednorázovku se starou známou lovkyní. Přestože Deanovi se nepoštěstí, druhý den ráno najde Sama na zadní sedačce Impaly se servírkou.


Samovo povyražení je pak zdrojem bratrského škádlení, včetně zpěvu písně „Night Moves“. Při škádlení se na téma jednorázovek, začne Sam mluvit o tom, že by jednou chtěl něco víc. Dean se mu snaží samozřejmě tyto myšlenky vymluvit, protože prostě nemají štěstí, co se dlouhodobých vztahů týče.

(Během epizody Baby jsme si užili spousty bratrských momentů. Autorství: CW.com)

Sen o Johnovi

Po cestě do Oregonu vidíme i scénu, kde Sam usne a prožije sen (nebo vizi od Boha?) o mladém Johnu Winchesterovi, který mu předá zprávu, že Temnota přichází a jen Sam a Den ji mohou zastavit. Když se Sam vzbudí, tak se podělí o svou vizi s i Deanem, který si ale nemyslí, že se jedná o zprávu od Boha. Celá tato konverzace pak přejde v dojemný moment mezi bratry, kteří si vzájemně svěřují své sny o svých rodičích a o tom, jak vedou normální život.

(Jedinou záhadou epizody zůstává, zda John byl opravdu John. Autorství: CW.com)

Případ

Poté, co se Dean a Sam zastaví v místním steakhousu, Sam a Dean vyšetřují smrt šerifa. Dean má za to, že se jedná o hybrida vlkodlaka a upíra, tedy vlkopíra (jak sám a pyšně příšeru nazývá). Když pak Dean prohledává místo činu (s Castielem na telefonu, který hledá něco o příšeře v pověstech), napadne Deana zástupce šerifa. Jedná se asi o jednu z nejlepších scén této epizody. Dean mu prožene srdcem stříbrnou kulku, ale to nezabere. Pak mu usekne hlavu, ale zástupce stále žije. Dean proto strčí jeho hlavu do chlaďáku a vyráží za Samem.

Sam mezitím našel manželku oběti, Lily. Když se Sam a Dean setkají, volá jim Castiel, že toho našel víc a ve skutečnosti se jedná o příšeru jménem Nachzehrer, hybrid ghůla a upíra (ghůlpír- opět Deanovo pojmenování). Jediný způsobem, jak je zabít, je dát jim starou penny pod jazyk a poté useknout hlavu. Pokud tento rituál provedou na původním stvořiteli, vyléčí tím ostatní ghůlpíry. Situace se mírně zvrtne, když manželka šerifa (která je samozřejmě ghůlpír) napadne v autě Deana, což vede k boji na zadním sedačce, kterou Lily zvítězí a odjede pryč s Deanem v bezvědomí na zadní sedačce.

(I po jedenácti letech dokážou Winchesterovi narazit na novou příšeru. Autorství: CW.com)

Povstání ghůlpírů

Původním stvořitelem je (jak jinak) zástupce šerifa, kterému Dean usekl hlavu. Lily mu přišije hlavu zpět a zástupce pak Deanovi prozradí, že proměnil tolik lidí, protože si staví armádu pro boj s Temnotou.

Samozřejmě nakonec dojde k boji, kdy se Deanovi podaří narvat zástupci měděnou penny do pusy a useknout hlavu, přičemž zdevastují celou Impalu. Lily se přemění zpátky a společně jedou vyzvednout Sama, aby vyrazili směr domov, ačkoli Sam pronese, že už doma jsou (uvnitř Impaly).

(Sam a Dean ve svém skutečném domově – Chevrolet Impala '67. Autorství: CW.com)

Postřehy a přání

  • Na takovouto epizodu jsme asi neměli čekat dlouho, proto důležitost Impaly je zřejmá. Přesto se čekání vyplatilo.
  • Zdravíme Matta Cohena.
  • Návrat „bitch“ a „jerk“!
  • Nemůžu dostat „Night Moves“ z hlavy, co vy?
  • Divím se, že Sam nevypadl jako sardinka, když se spal na zadním sedadle Impaly.

Tato epizoda se mírně odklonila od hlavní dějové linie, přesto byla více než příjemným zpestřením. Tento týden se vydají Winchesterové na další lov, tenkrát by ale měl zahrnovat Amaru.

Diskuze /7

Impala'67

Nechci rýpat, ale přečetl si někdo po sobě ten článek? Zvlášť odstavec „Sen o Johnovi“ mi dal zabrat. Tímto se nikoho nechci dotknout, jen upozorňuji.

2.11.2015 | 16:16:17
Jackoff

Máte tam hodně chyb, ale jinak jako článek dobrý. :)

2.11.2015 | 17:59:27
mrco1991

Ako to robia, že vždy prídu s niečim novým, a hlavne vždy je to zábava :)

3.11.2015 | 18:35:30
azoxid

Nejlepší byla replika na konci: „lets go home“ PLESK PLESK „we are home“ :-)

3.11.2015 | 19:41:56
L0newolf

Někde jsem se dočetl, že když Dean povídal „Turns out I actually did shoot the deputy.“ tak odkazoval na nějakou starší epizodu, ale nepodařilo se mi to nějak konkrétně dohledat a z hlavy už nevím, mohl by mě někdo osvítit? :-)

#6 Deanmon
redaktor
4.11.2015 | 18:33:35
Deanmon

#5 L0newolf: Jedná se o epizodu Jus in Bello , 3×12 :) , tady je přímo ta scéna – https://www.youtube.com/watch?…

#7 L0newolf
4.11.2015 | 20:05:17
L0newolf

#6 Deanmon: Díky :-) Nojo už si vzpomínám :-D

redaktor
5.11.2015 | 17:53:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Tombstone

Tombstone

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás