Supernatural (Lovci duchů) Shrnutí a postřehy z epizody Love Hurts

Shrnutí a postřehy z epizody Love Hurts

Shrnutí a postřehy z epizody Love Hurts

Supernatural dokáže vždy vytáhnout to nejlepší ze svátečních epizod, u Valentýna to tvůrci dokázali již v páté sezóně ve skvělé epizodě My Bloody Valentine. V letošní valentýnské epizodě se namísto Amorka setkáváme s prokletím, které je přenosné pomocí polibku.


14 1
14.2.2016

Mrtvá chůva

Mladá chůva Staci, která má poměr se svým zaměstnavatelem Danem, je nalezena s vyrvaným srdcem. Padouchem je měňavec (shapeshifter), který vypadá přesně jako Dan, ale později na sebe vezme měňavec podobu Staci a vyrve srdce i Danovi. Později se snaží již mrtvý Dan zavraždit svou ženu Melissu, která uteče k Winchesterům s prosbou o pomoc.

(Šťastného Valentýna přeje Supernatural. Autorství: CW.com)


Polibek smrti

Ukáže se, že Melissa získala kouzlo od své kadeřnice, bílé čarodějnice, které je ale ve skutečnosti kletbou. Když Melissa políbí svého muže, jeho osud je zpečetěn. Ale když později políbí mladičkou chůvu, přenese tak kletbu na ni. Když oběti zemřou, kletba se vrací k původnímu majiteli.

Dean proto políbí Melissu, aby ji zbavil prokletí, a společně se Samem se snaží najít způsob, jak příšeru (Qareen) zabít. Příšera na sebe bere podobu nejhlubšího a nejtemnější touhu oběti a jediný způsob, jak ji zabít, je probodnout jí srdce, které má čarodějnice schované u sebe.

(Dean a Sam ve chvíli, kdy si myslí, že stojí proti měňavci. Autorství: CW.com)

Deanova nejhlubší a nejtemnější touha

Není asi žádným překvapením, že příšera se změní v Amaru, čímž opět dokazuje, jak je její pouto s Deanem silné, ačkoli se ta to Dean stydí. Zatímco spolu Dean a Amara bojují, podaří se Samovi probodnout ono srdce a zachránit tak svého bratra. Po tom všem se Dean konečně svěří Samovi o svém poutu s Amarou, a že si myslí, že ji nedokáže zabít, když je poblíž. Sam je v tomto ohledu velmi chápavý. Je to přece jen sestra Boha a Dean přece nemá moc šancí jí odolat.

(Qareen na sebe beru podobu Amary. Autorství: CW.com)

Postřehy a přání

  • Na závěr to tedy vypadá, že se Dean do teď trestal pro nic.
  • Vypadá to, že se tvůrci seriálu zoufale snaží přeměnit Deanovu Amaru v Samovu Ruby. Problémem ale je, že u Ruby bylo jasné (i pro diváka), že má na Sama špatný vliv. U Amary zatím ani netušíme, jaké jsou její plány a záměry. A na rozdíl od Ruby, Amara Deanem nemanipuluje – alespoň zatím.
  • Dean asi poprvé vyhrál kámen-nůžky-papír. Všimli jste si výrazů Sama a Deana?
  • Je skvělé vědět, že Dean je stále hluboko uvnitř starý dobrý Dean se slabostí pro dámy.

Příští týden se Dean vydává zpátky v čase do období Druhé světové války a Casifer (Castiel/Lucifer) se vrací na scénu.

Diskuze /1

Kimberlly

Kameň-nožnice-papier vyhrál druhýkrát, ale bolo to zasa dokonalé. :D

14.2.2016 | 16:25:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

The Rising Son

The Rising Son

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás