Supernatural (Lovci duchů) Shrnutí a postřehy z epizody The Vessel

Shrnutí a postřehy z epizody The Vessel

Shrnutí a postřehy z epizody The Vessel

Sam a Dean se v epizodě The Vessel opět snažili najít způsob, jak zabít Temnotu. Tentokrát využili Casiferovy schopnosti cestovat časem a Dean se ocitl na ponorce během 2. světové války, kde se pokouší najít zbraň zvanou Ruka Boží.


9 0
22.2.2016

Co je Ruka Boží?

V roce 1943 pracovala pro Strážce slova Francouzka jménem Delphine, které se povedlo ukrást nacistům mocný artefakt. Jednalo se o Ruku Boží, jméno tento artefakt dostal, neboť se jedná o jednu z věcí, které se Bůh dotkl během svého pobytu na Zemi. Právě tento předmět by měl být dostatečně silný na to, aby zabil Amaru. Naneštěstí Delphine převážela Ruku Boží do bunkru Strážců slova na palubě ponorky USA během Druhé světové války, která se potopila.

(Část Archy úmluvy jakožto Ruka Boží. Autorství: CW.com)


Dean se vrací v čase

Dean vidí jediné řešení v cestování časem. Pomocí Castielovi pomoci se dostane na ponorku, získá Ruku Boží a přinese ji zpět, aby ji Sam mohl použít proti Amaře. Casifer je pro, protože se také potřebuje zbavit Amary, což je něco, co se snaží skrývat před ostatními démony, ale na co poslušný pejsek Crowley přišel dávno sám. Věci se mírně zkomplikují, protože ponorka je chráněna před anděly a Casifer se na ni (na rozdíl od Deana) nedostane.

Mezitím v minulosti Dean najde Delphine, ale je odhalen posádkou. Dean varuje posádku před útokem nacistů, čímž se snaží změnit osud a budoucnost. Zatímco se tedy posádka připravuje na protiútok, Dean poví Delphine o tom, že je z buducnosti a že potřebuje Ruku. Delphine mu naštěstí uvěří a odstraní z ponorky symboly, aby Cas mohl přenést Deana zpět. Tato Ruka Boží je dokonce část Archy úmluvy, ale nastává další problém. Poslední symbol má Delphine vyrytý do kůže a je spojený s jejím životem – Dean ji proto musí zabít.

Než k tomu ale dojde, ponorka je napadena Němci (které vede nacista, kterého Delphine zabila). Aby zachránila situaci, Delphine zabije sama sebe použitím Ruky Boží, čímž vyhladí i německou ponorku, ale také ponorku na které se nachází. Když do sebe absorbuje sílu Boha, objeví se Casifer a vrátí se s Deanem domů.

(Delphine přejala moc z Ruky Boží. Autorství: CW.com)

Lucifer odhalen

V současnosti spolupracuje Sam s Casiferem na kouzlu, kterým by mohli odstranit symboly z ponorky. Sam sice najde kouzlo, ale vyžaduje sílu archanděla a „Cas“ na něj není dostatečně silný. Ale Lucifer je a nakonec vmete Samovi do tváře pravdu o jeho identitě. Casifer si uvědomuje, že potřebuje Deana vzhledem k jeho poutu s Amarou, ale Sama ne. Když se pokusí Sama zabít, ozve se Castiel a bojuje s Luciferem dostatečně dlouho na to, aby ho zastavil.

Když Sam konečně ví pravdu, žádá Case, aby Lucifera vykopl. Ale stále ho potřebují, protože Cas nemůže cestovat časem. Když Casifer přenese Deana zpět, tajemství je prozrazeno a oba Winchesterové vědí, že jejich okřídlený kamarád je ve skutečnosti Lucifer.

Casifer se tedy pokusí pomocí Ruky Boží zabít Winchesterovi a později má v plánu i Amaru, ale ukáže se, že artefakt má dostatek síly jen na jedno použití. Mezitím se Samovi podaří nakreslit symbol vlastní krví a vykopnout Casifera z bunkru. Na závěr je Dean rozhodnutý zachránit Castiela, ale odmítá přijmout fakt, že by se Cas dobrovolně nabídl Luciferovi.

(Winchesterovi teď kromě Amary musí bojovat i s Luciferem a zachránit Case. Autorství: CW.com)

Shrnutí, postřehy a přání

  • Díky téhle epizodě jsem začala přemýšlet, jak to tedy je se „schránkami“ pro archanděly. Nebyli snad Sam a Dean perfektní díky pokrevní linii? A najednou Casova schránka dokáže udržet anděla i archanděla? A když chtěl Lucifer zabít Sama, tak už snad nepotřebuje jeho tělo?
  • Příběhy z archivu Strážců slova mě nikdy nepřestanou bavit.
  • Chudák Crowley.

V příští epizodě se sice opět odkloníme od hlavní dějové linky, ale podle upoutávky to vypadá na zvrat mezi Crowleym a Casiferem.

Diskuze /3

Arutha

Hrozně mě na začátku dráždila Piaf…

22.2.2016 | 13:24:14
vlad123

rekne mi prosim nekdo co se stalo s bratrem winchestru? lucifer je venku, kde je on??

24.2.2016 | 20:28:39
Abi

Předpokládám, že ho Rowena nechala v kleci. To kam přenesla Lucifera bylo něco jako „předklecí“? :D Michael by měl být stále v té pevné kleci, kde byli zavřeni původně.

25.2.2016 | 9:57:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

War of the Worlds

War of the Worlds

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás