Supernatural (Lovci duchů) Shrnutí a postřehy z Form and Void

Shrnutí a postřehy z Form and Void

Shrnutí a postřehy z Form and Void

Supernatural je zpět s plnou parádou a s odvysíláním druhého dílu se věci dávají tak nějak zase to pořádku. Samozřejmě v tomto seriálu znamená v pořádku mimino, které požírá duše lidí.


12 0
18.10.2015

Ano, zdá se, že Amara bude letošním velkým záporákem a proto se s ní (přirozeně) chce Crowley spojit.

Dítě Temnoty

Dean nechá Amaru s Jennou v domě u její babičky, ale věci se brzy zvrtnou. Amara pomocí svých telekinetických schopností a dětských kostiček zanechá vzkaz „Nakrmte mě“ uprostřed zdi. Jenna proto zavolá Deana zpátky, aby jí pomohl s posednutým dítětem, ale babička mezitím zavolá vymítače. Naneštěstí je tím vymítačem Crowley.


Crowley je přitahován k dítěti, protože cítí, že se jedná o něco mocného a starého. Mezitím co Dean a Crowley klásobí, Amara použije své schopnosti na Jennu, pozře její duši a donutí ji zabít její babičku.

Dean se pokusí s Jennou bojovat, ale nakonec je to Crowley, kdo boj ukončí a Jennu zabije. Když se Crowley pak dozví, že Amara je Temnota, chce jí využít. Batole Amara ale mezitím díky Jennině duši vyroste do školního věku a uteče z domu. Crowley jí ale nakonec dílu vyhledá a nabídne jí pár šťavnatých dušiček.

(Deanovi to s malou Amarou jde. Autorství: CW.com)

Sam objeví lék

Sam je zatím stále nakažen „zombie“ virusem a zoufale se snaží přijít na to, jak virus funguje, aby mohl najít lék. Namísto toho ale Sama navštíví smrťák Billie (pozn. herečka Lisa Berry, která Billie hraje, nazpívala píseň O Death i k upoutávce na celou řadu), který Samovi odhalí smutnou pravdu- vzhledem k tomu, že Smrt je mrtvá, Winchesterovi už nedostanou žádný další život. A až zemřou, nepůjdou ani do Nebe ani Pekla, budou uvrženi do Prázdnoty, odkud není cesty zpět.

Nicméně, rozhovor s Billie přece jen Samovi pomůže – díky tomu, že prohlásila, že je nečistý v biblickém slova smyslu, se Sam dovtípí, že právě očištění těla Svatým olejem by mělo pomoc. Jeho plán zabere a Sam tak vyléčí i další „zombie“ potulující se kolem.

Sam také žádá Boha o pomoc, nebo alespoň nějaké znamení, co ale dostane je určitá vize, kde vidí sám sebe mučeného v řetězech. Vypadá to tak trochu jako v Pekle, možná dokonce v Kleci, což by znamenalo, že v tom mají prsty Michael a Lucifer.

(Sam objeví lék na „zombie“ virus na poslední chvíli. Autorství: CW.com)

Cas a andělé

Andělé, kteří unesli Castiela ho mučí, aby získali informace o místě pobytu Metatrona, ale Castiel nic neví. Hannah, nyní jako muž, zastaví vyslýchání, protože v Nebi se ozývá poplach, který andělé neznají. Castiel tedy Hannah oznámí, že to musí být kvůli Temnotě a ta chce vědět, kde se nacházejí Winchesterovi, kteří jsou za Temnotu zodpovědní. Castiel ale své kamarády nezaprodá.

Nakonec se andělé rozhodnou získat informace pomocí přístroje, kterým se do mozku andělů nabourávala i Naomi. To ale vede k bitce, kde Castiel zabije dva anděly, kteří ho unesli. Jeden z nich stihne ještě předtím zabít Hannah. Cas poté utíká do bunkru Strážců slova, a když domů dorazí konečně i Sam a Dean, naleznou ho na podlaze prosícího o pomoc.

(Castiel se nakonec vrací domů. Autorství: CW.com)

Postřehy a přání

 • Je možné, že byla Billie jen Samovou halucinací?
 • Když o Temnotě vědí jen nejstarší archandělé, jak o tom vlastně ví Castiel?
 • Zapomněl i někdo další, že Metatron vlastně utekl a je někde venku?
 • Po lady Crowley byl Otec Crowley další geniální postavou.
 • Mluvil Sam doopravdy s Bohem nebo měl prostě jen nějakou mrtvici?
 • Dostane Castiel už konečně nějakou vlastní dějovou linii nebo bude jeho příběh pokračovat v jeho krvelačné touze vraždit?
 • Dean evidentně cítí určité pouto k Amaře a má silnou potřebu jí ochraňovat. To už je druhá osoba, hned po Samovi.

V příští epizodě budou Dean a Sam pátrat po Roweně, aby zachránili Castiela. Co vás ale zaujalo na druhé epizodě? Podělte se o své postřehy v komentářích.

Zdroj: BuddyTV, TV.com

Diskuze /9

Lolkar

To nebyli zombie, ti tady vypadají jinak

#3 jajush
18.10.2015 | 14:44:23
azoxid

Billie imo nebyla haluška, vždyť smrťáci se tam běžně takhle objevují. Akorát mi přijde trošku podezřelý, že Samovi vyhrožuje, jak ho pošle do prázdnoty, a vzápětí mu vyloženě napoví, jak se vyléčit a vyhnout se smrti.

18.10.2015 | 15:21:05
jajush

#1 Lolkar: Samozřejmě, že se nejedná o zombie virus, bohužel zatím neexistuje žádné přesné označení této nákazy. Pro jistotu jsem tedy přidala uvozovky.

webmaster
18.10.2015 | 16:47:00
Bajbul

Co když Samovi pomohl Lucifer? Přece jenom byly spojeni a podle všeho Lucifer Temnotu na světě nechce? Billi mi jako halucinace nepřipadá, smrtky jsou v SPN běžné postavy, ne?

18.10.2015 | 17:26:38
SerialLovver

mě se to líbilo a jak se Samovi ukázalo to něco nejspíš z klece mám jen jedno přání Lucifer ven :3

18.10.2015 | 17:31:55
Impala'67
 1. Billie dle mého nebyla halucinace.
 2. O Temnotě nevědí jen nejstarší archandělé, např. Crowley a ostatní démoni o Temnotě taky vědí. Nicméně Castiel je hodně starý, jednou mluvil o tom, že viděl jak lidé stavěli Babylonskou věž, takže si leccos může pamatovat z „vyprávění“.
 3. Metatron se určitě na scénu vrátí, Dean ani Sam nejspíš nevědí, že zdrhnul.
 4. Castiel se nám určitě ještě přiblíží.
18.10.2015 | 20:12:31
Sayuri-chan

och strašne sa teším na Deana a lady Temnotu! :D

19.10.2015 | 11:24:13
Ibite

Temnota asi bude hlavní protivník v 11. sérii, ale nejsem z toho bůhvíjak nadšená, všechno zůstává při starém. Malá Amara je jako druhá Lilith. Už jsme tu měli démony, Lucifera, monstra všeho druhu, co by nás mohlo ještě překvapit? :) Jinak tu byla zajímavá hudba, pro SPN netradiční.

#9 Impala'67
20.10.2015 | 19:16:51
Impala'67

#8 Ibite: S tou hudbou souhlasím, byla netradiční.

20.10.2015 | 21:34:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

War of the Worlds

War of the Worlds

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás