Supernatural (Lovci duchů) Shrnutí a postřehy z Just My Imagination

Shrnutí a postřehy z Just My Imagination

Shrnutí a postřehy z Just My Imagination

Supernatural se nebojí epizod, které se mohou zdát pošetilé. Od třpytivých víl, které zmlátily Deana, po plyšového medvídka se sebevražednými sklony, má seriál na kontě slušnou dávku výstřednosti. A díl Just My Imagination není výjimkou.


21 0
7.12.2015

Tento díl je ale především o Samovi a o tom, jak se vyrovnává se strachem díky svému imaginárnímu kamarádovi jménem Sully. A přestože tentokrát je to Sully, kdo potřebuje pomoc, pomůže také on Samovi ohledně důležitého rozhodnutí týkajícího se Klece.

Mrtví imaginární přátelé

Sama navštíví jeho imaginární přítel z dětství Sully, takový mladší strýček Pompo s duhovými kšandami. Ze začátku je Sam zmatený, ale když Sullyho vidí i Dean, znamená to, že je skutečný.


Ukáže se, že je Zana (nebo také Xana), mytické stvoření, které pomáhá dětem. Potřebuje pomoc, protože jeho kamarádi (další Zany) někdo vraždí. Jako první je to napůl muž, napůl jednorožec jménem Sparkle, poté mořská panna – oba ubodání k smrti. Všechny tyto směšnosti dávají Deanovi spousta příležitostí k vtípkům ohledně imaginárních přátel.

Sam, Dean a Sully se sejdou s přítelem mořské panny, rockerem, který hraje na „air“ kytaru jménem Weems. Byl také pobodán, ale přežil a viděl útočníka. Pachatelka je vystopována Deanem, jedná se o dívku jménem Reesy, která měla za imaginárního kamaráda také Sullyho. Její dvojče zemřelo, když si hrála se Sullym, vběhla do ulice a srazilo jí auto.

Reesy toužila po pomstě a díky kouzlu od čarodějnice, může vidět Zany. Nakonec Winchesterové a Sully vyřeší případ pouhým mluvením. Sully se omluví a Reesy se smíří se svým žalem a odpustí mu.

(V tomto díle se opravdu nedá mluvit o příšerách. Autorství: CW.com)

O malém Samovi

Flashbacky odhalí, proč malý Sam potřeboval imaginárního kamaráda. Táta John a puberťák Dean vyráželi v jednom kuse na lovy a nechávali Sammyho doma samotného. Sam snil o tom, že uteče a Sully ho ujistil, že nemusí kráčet v šlépějích svého otce a bratra, pokud nebude chtít.

Sam a Sully se již chystají k útěku, když Samovi zavolá táta, aby s nimi jel na lov. Sam se chytne příležitosti, ale Sully se ho snaží přesvědčit, že nemusí být lovcem. Malý Sam ale touží být prostě jen se svojí rodinou, takže opustí Sullyho (i když vidíme, že Sully měl tak trochu pravdu).

(Malý Sam a Sully plánují útěk od života lovce. Autorství: CW.com)

Půjde Sam zpátky do Klece?

V současnosti vidíme Sama, jak si od srdce povídá se Sullym ohledně jeho vizí od Boha a návratu do Klece. Sully mu opět radí, že může kdykoliv utéct, ale Sam tuto potřebu nemá už docela dlouhou dobu. Po 11 řadách se Sam konečně naučil přijmout fakt, že je lovec. Nejen že jím je, ale že jím i chce být.

Ponaučení pro Sama z toho dobrodružství je, že nemůžeš utéct jen proto, že tě to děsí, ale měl bys tomu čelit, protože je to extra důležité. Sam opět zmíní před Deanem možnost návratu do Klece, ale ten ho opět odpálkuje. Dean si myslí, že najdou jiný způsob, ale Sam se ptá jaký. Dean na to pochopitelně nezná odpověď, takže to vypadá, že Sam půjde zpět do Klece.

(Sully pomáhá Samovi, i když je dospělý, v důležité životní situaci. Autorství: CW.com)

Postřehy a přání

  • Pravděpodobně první epizoda, kde nebyl zabit žádný člověk.
  • Nechápu, co by malý Sam dělal s neviditelným kamarádem, kdyby doopravdy utekl.
  • Malý Sam byl tak trochu podivín, ale to Sully taky. Se srdcem ze zlata.
  • Ty dokonalé svetříky.
  • „Dokonce po smrti Sparkle stále září.“

Příští týden se vrací Mark Pellegrino v roli Lucifera, takže nakonec je jasné, kam Samova cesta bude směřovat.

Diskuze /1

Maximiliancz

je to divny ale toho manicorna mi bylo líto :D

9.12.2015 | 19:50:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Tombstone

Tombstone

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás