Supernatural (Lovci duchů) Shrnutí a postřehy z O Brother, Where Art Thou?

Shrnutí a postřehy z O Brother, Where Art Thou?

Shrnutí a postřehy z O Brother, Where Art Thou?

Celou sérii vše směrovalo k Luciferovi. A v zimním finále se Sam skutečně vydal do Pekla, aby si promluvil s Ďáblem samotným ohledně pomoci v boji proti Amaře. Samozřejmě to nedopadne dobře, když se konečně dozvídáme, od koho pocházely Samovy vize.


19 0
13.12.2015

A také je tu dějová linie s Deanem, který tráví epizodu s Amarou (která už konečně dorostla do správného věku) a dozvíme se něco více o jejích plánech. Ale útok andělů a překvapení v Kleci pro nás znamenají dva velké cliffhangery do dalšího roku.

Sam v Kleci

Sam je stále odhodlaný vydat se do Klece a promluvit si s Luciferem, protože právě on stál Bohu po boku, když zastavil Temnotu (a dokonce vidí hořící keř, což jen potvrzuje jeho teorii). Dean neochotně souhlasí a vydají se za Crowleym pro radu, jak by si mohli s Luciferem promluvit. Nicméně k tomu, aby mohli otevřít Klec a Sam zůstal v bezpečí, potřebují Knihu zatracených. V ten moment vstupuje na scénu Rowena a kompletní nesvatá čtveřice je na světě (Crowley, Rowena, Amara, Lucifer). Winchestrové spolupracují s tou méně špatnou polovinou.


Když se Dean odpojí, aby vypátral Amaru, Sam, Crowley a Rowena se vydají do Pekla, aby vyvolali Lucifera. Mark Pellegrino jako Lucifer je vtipný a okouzlující jako vždy, což v podstatě způsobí slintátní Roweny. Lucifer souhlasí a pomůže zastavit Temnotu, jen pokud se Sam stane opět jeho schránkou a bude si moct vykračovat v Samově těle.

Naštěstí Sam řekne ne, ale v ten moment Rowenino kouzlo na ochranu zmizí. Sam je přenesen do klece, ale je klidný, protože ví, že ho Bůh ochraňuje. Problémem ale je, že Lucifer mu prozradí, že vize byly od něj a ne od Boha. Takže je Sam momentálně zavřený opět v Kleci.

(Mark Pellegrino jako jediný a jedinečný Lucifer. Autorství: CW.com)

Amara chce mluvit s Bohem

Amara je starší a mocnější, spálí přívržence Boha na popel a doufá, že tak upoutá jeho pozornost. Temnota touží po setkání s Bohem tváří v tvář, takže se nebojí zabíjet lidi ani v kostele.

Dean vyšetřuje masakr v kostele a je přitahován k Amaře a zjistí tak, že nemá nic proti světu, jen proti Bohu. Amara si myslí, že Bůh jen žárlí, protože ona by chtěla z lidí odstranit jakoukoli bolest. Dean se snaží ji probodnout, ale neuspěje. Na oplátku ho Amara políbí a slíbí mu, že se stanou jedním.

V tom na Amaru zaútočí skupina andělů, ale jsou rychle zabiti. Přesto ale mají plán a každý anděl v Nebi je připraven smést ji z povrchu zemského najednou. Vypálí a Amara ještě stihne poslat Deana do bezpečí.

(Přežije Amara hromadný útok andělů? Autorství: CW.com)

Postřehy a přání

  • Lucifer je zpět!!! Víc komentáře není třeba.
  • Je možné, že Lucifer jen využil příležitosti, aby zviklal Sama, a vize opravdu pocházejí od Boha?
  • Ačkoli nemusí být pravda vše, co Amara říká, v jednom má pravdu – nikdo na světě nezná Boha jako ona.
  • Po sledování diskuzí na internetu se fanoušci rozdělili na dva tábory- ty, co jim Amara vyhovuje a ti, co se jim nelíbí. Mě osobně výběr herečky přijde adekvátní. Jaký názor máte vy?
  • Amara je jedním z nejlepších protivníků Winchesterů od dob Lucifera (zapomeňte na Dicka Romana nebo Eve). Určitě se chci o ní dozvědět něco víc.
  • Pořád čekám na návrat Adama a Michaela. Vzhledem k tomu, že Lucifera přenesli pomocí kouzla do jiné klece, předpokládám, že tam někde ještě jsou.
  • A co Castiel? Kde je pro něj místo v této dějové lince?
  • Myslela jsem, že Single Perfect Tear je specialita Jensena. Ale Jared překvapil.

Supernatural se vrací 20. ledna (u nás 21. ledna) a dozvíme se víc o tom, jak Sam vychází se svým novým spolubydlícím a jestli Amara je stále naživu. A také se objeví Santa Claus s dárky pro Rowenu a Crowleyho.

Diskuze /15

azoxid

Lobbuju za tým Amara, je to kočka. Jinak nevěřil jsem ani chvíli, že ty vize byly fakt od boha.

13.12.2015 | 14:35:37
Vaginosaurus

Zatím Amaru neberu jako nějakého velkého záporáka pro mně je ted spíše největší problém Lucifer :)

13.12.2015 | 15:17:43
Kimberlly

Herečka je v pohode. Amara je v pohode – veľmi zaujímavá a veľmi ma zaujíma jej príbeh, ale jej vzťah s Deanom sa mi nepáči! Ako ten príbeh okolo ich puta je super, ale s tým bozkom to prehnali!

#5 Deanmon
13.12.2015 | 15:33:29
Adelka2222

Já teda fandím Luciferovi a věřím, že s jeho pomocí kluci nějak porazí Amaru :D :) Jinak herečka se mi líbí a jsem na další vývoj seriálu moc zvědavá :) Ale to čekání :/

13.12.2015 | 16:49:02
Deanmon

#3 Kimberlly: Neřekl bych že to přehnali, jejich pouto dává smysl, však to Amara sama vysvětlila, že jsou si souzeni, určitě je to míň přehnaný než shipovat Castiela s Deanem.

13.12.2015 | 19:26:28
Impala'67

Snad nějak vysvětlí proč povolilo kouzlo, které poutalo Luciferovu sílu, že by jenom tak? To se mi nezdá.

#7 RhaeLin #10 azoxid
13.12.2015 | 19:45:53
RhaeLin

#6 Impala'67: ona ho mohla Rowena docela dobře podcenit, Lucifer je přece jen dost mocný – nebo sleduje vlastní zájmy – nebo to byl Samův plan, přece jen počítal s tím, že se do Klece zase podívá, než zjistil, že ho Lucifer celou dobu vodil za nos ;)

#9 Impala'67
13.12.2015 | 23:57:01
Sayuri-chan

ja som rozhodne pre Amaru a dokonca sa mi páči aj pár Dean+Amara ♥ a čo sa týka Sama ach.. ale snád sú tie vízie naozaj od Boha a Lucifer ich len využil, veľmi sa teším na dalšie epizódy :)

#14 atack
14.12.2015 | 5:58:47
Impala'67

#7 RhaeLin: Nebo taky schválně vybrala slabé kouzlo. Určitě měla nějaký postranní úmysly.

14.12.2015 | 15:54:27
azoxid

#6 Impala'67: On to kouzlo mohl Lucifer nějak zneškodnit, klec přeci byla uvolněním Temnoty poškozená.

#11 Impala'67
16.12.2015 | 14:10:04
Impala'67

#10 azoxid: Ale oni ho přesunuli do jiné klece a ty značky na nové kleci sloužily jako spoutání jeho moci. Takže je jedno jestli byla původní klec poškozena, protože ho dali do jiné.

#13 azoxid
17.12.2015 | 13:13:35
Isuzu

Och, chudak Sam :D, ale urcite sa z toho dostane a idealne, aby sa dostal z toho aj Lucifer, lebo v tom „jeho“ tele (nie v Samovi) ma bavi viac:). Amara super a tiez mi nepripada uplne zla (aj napriek tym vrazdam) a prave to, ze nie je „ciernobiela“ (aj ked by paradoxne mala byt zosobnena ciernota) ma na nej bavi a na ten bozk som nahodou cakala od prvej casti tejto seria, takze ja som spokojna :). A Castiel…ten ma nikdy prilis nebavil, takze mi vobec nechyba, ked tam nie je…to uz radsej viac Crowleyho.

18.12.2015 | 16:49:26
azoxid

#11 Impala'67: Tak třeba ta druhá klec nebyla tak dobrá, tu první koneckonců stavěl On :-D

19.12.2015 | 11:43:12
atack

#8 Sayuri-chan: možná budou lovit nakonec boha s amarou :D nebo dead+amara vs sam+bůh a lucifer :D

21.12.2015 | 19:11:19
svina

Herečka Temnoty je v pohodě, má hezký kozy.

5.1.2016 | 14:04:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

War of the Worlds

War of the Worlds

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás