Supernatural (Lovci duchů) Shrnutí a postřehy z Our Little World

Shrnutí a postřehy z Our Little World

Shrnutí a postřehy z Our Little World

Šestá epizoda jedenácté řada Our Little World nabídla spousta nových, zajímavých otázek. Nejenže se přesně dozvíme, kdo je Amara a jak zapadá do mytologie, ale také získáme větší ponětí o Samových vizích, které jistě vyvolají špatné vzpomínky.


17 0
15.11.2015

Kromě těchto dvou obrovských odhalení, je zpátky Metatron, Amara se změnila v rebelujícího teenagera a Dean je ochotný nechat Temnotu žít, ačkoli o tom neřekne Samovi a Castielovi.

Amara jako teenager

Amara stále roste a vycucává duše, takže jí Crowley chrání, protože zatím je silnější než ona. Crowley si hraje na tatínka a drží Amaru pod zámkem, aby získal čas a začali spolu dobře vycházet, než bude Amara silnější a nebude Crowleyho už potřebovat. Král Pekla po ní také uklízí „nepořádek“ tím, že nechává její oběti bez duše zabít (jako např. Lena z minulého dílu).


Sam a Dean zjistí, že Crowley a Amara se spojili. Proto vypátrají Crowleyho ústředí v bývalém blázinci a plánují zabít Amaru, dokud stále můžou. Sam se pustí do boje z démony, ale jeho nové přesvědčení o nezabíjení se ukáže být ošemetné (dva ze tří).

Dean čelí Amaře tváří v tvář, ale než stihne zaútočit, objeví se Crowley a zastaví ho. Bromance oficiálně skončila, Crowley se chystá zabít Deana, ale najednou se do toho vloží Amara, která Crowleyho znehybní. Protože Dean byl prvním božským stvořením, které Amara viděla, je odhodlaná Deana chránit (a pravděpodobně jde i o něco víc).

Amara si silou na Crowleym vynutí Deanův bezpečný odchod a za to ho nezabije. Crowley souhlasí a Dean se rozhodne, že Amaru nezabije. Když do místnosti vtrhne Sam, Amara nemá problém v klidu odejít s úmyslem prozkoumat svět před tím, než se dá do vyrovnávání účtů s Bohem. V závěru vidíme, že Dean lže Samovi a Castielovi o úniku Amary.

(Dean tváří v tvář Amaře ji nedokáže zabít. Autorství: CW.com)

Cas se dozví pravdu o Temnotě

Castiel stále trpí pozůstatky Rowenina kouzla. Nemůže se donutit k odchodu z bunkru, ale pak zahlédne v místních televizních novinách odraz kameramana a není to nikdy jiný, než Metatron. Tento fakt konečně dostane Castiela z bunkru a postavit se tváří v tvář bývalému zapisovateli slova Božího.

Od té doby, co Metatron přišel o svojí Milost, není již takovou hrozbou. Castiel snadno získá Démonickou tabulku a vymlátí z Metatrona nějaké informace o Amaře.

Moje domněnky z minulého týdne se potvrdily, Metatron prozradí Castielovi, že Amara je sestra Boha, kterou musel obětovat, aby mohl stvořit vše. Poté, co Castiel získá to, pro co přišel, nechá ubohého lidského Metatrona žít.

(Castiel vymlátí z Metatrona odpovědi, ale nakonec ho nechá žít. Autorství: CW.com)

Samovy vize

Sam má další vizi o rukou a divných starověkých symbolech… Klec! Ano, záhadná Klec, která v sobě momentálně drží Lucifera a Michaela, se nyní objevuje v Samových vizí a je z toho pořádně vystrašený.

(Čeká nás návrat Michaela, Lucifera či Adama? Autorství: CW.com)

Postřehy a přání

  • Když jsou Bůh a Temnota sourozenci, znamená to, že existuje ještě vyšší síla, která dala život těmto dvěma stvořením? A neřekla snad Smrt, že je starší než Bůh?
  • Znamená to, že Amara je tedy Castielova teta?
  • Ačkoliv Metatron mluví o tom, jak nikdy nebyl dobrým andělem, je na něm vidět jakýsi obdiv a úžas, když mluví o stvoření světa, díky tomu asi snáz uvědomujeme, jak mohla taková hrozná bytost dostat tak skvělé místo v Nebi.
  • Dočkáme se konečně návratu Lucifera? A co by bylo ještě lepší Marka Pellegrina?
  • A co Adam Milligan?

Příští týden budou Sam a Dean bojovat s duchem v králičím převlečku. Zatím není jasné, zda bude děj navazovat na hlavní linii, každopádně se těším na další vývoj ohledně Klece a vztahu Amary k Deanovi.

Diskuze /14

Deanmon

Ohledně té klece, četl jsem že spousta lidí si myslí že je to klec ve které byla zamčená právě Amara, a to kvůli tomu že ruce které jsou vidět v Samové vizi vypadají spíš žensky, nevím co je na tom pravdy ale osobně víc doufám v Luciferovu klec :D

#2 jajush
15.11.2015 | 12:52:13
jajush

#1 Deanmon: Já nevím, jsou pěkně prťavý, ale to jsou prostě jen ruce někoho z komparsu a nebo nás tím prostě chtějí zmást. Já doufám, že se vrátí Mark jako Luci a Michael v Adamově těle.

#3 Kimberlly
webmaster
15.11.2015 | 15:16:12
Kimberlly

#2 jajush: Aj ja v tom dúfam! :)

15.11.2015 | 18:40:38
Beilian

Myslíte si, že to je ten důvod, proč se Bůh vypařil? Že ho sžíralo svědomí za to, co udělal Temnotě? Jednu věc nechápu… Aby Bůh mohl tvořit, musel obětovat Temnotu… Co to přesně znamená? Protože od Smrti víme, že s Temnotou bojovali i (arch)andělé, ale ti museli být nejprve stvořeni, tudíž se objevili až po oné zradě, ne? Zrada; boj a upoutání – je to jedno a to samé nebo jde o dvě různé události?

#6 UltraeMK
15.11.2015 | 19:47:10
Majlamt17

Me napada jeste, jestli v te kleci neni sam buh… Vzhledem k tomu, ze Amara ma nejaky specificky vztah k Deanovi, ktery ani jeden nechapou, mozna Buh jako jeji bratr naopak „prilnul“ k Samovi a posila mu ty vize… Treba se prave neukazuje takovou dobu, jelikoz je sam zavreny… ale to je jen takova myslenka… preci jen vubec nemam tuseni, kdo a jak by mohl uveznit Boha…

#7 atack
15.11.2015 | 21:51:40
UltraeMK

#4 Beilian: Myslím že to bylo myšleno tak že musel obětovat temnotu aby mohl stvořit svět(archanděli před srvořením světa),pak udělal anděli,pak Leviathany,pak lidi…takhle to vidím ,Lidi taky by nebylo od věci kdyby se ukázal Gabriel.Chuck,mys­lím že se i říkalo že by se měl ukázat Balthazar,doufám že někdy i Bobby

15.11.2015 | 23:49:39
atack

#5 Majlamt17: vždy je někdo nad někým ne ? smrt měla byt věčná přece ona je smrt a ne že ji setne a bůh by někde měl byt však smrtak říkal že si přijde i pro něj takže někde se ukáže a taky bylo řečene že neni jen jeden svět nebo země takže nevím nikdy to dal nepitvaly že by bylo víc světů jak je země ale tak je to serial ale vím že to řesily když začla apokalypsa ne ? :)

#8 Impala'67
16.11.2015 | 8:07:15
Impala'67

#7 atack: I když se Smrt chvástal, že někdy sejme Boha, stále je to „pouze“ Jezdec a taky mohl kecat. Nakonec ani Temnota ho neznala, takže nebude asi tolik mocný.

#9 loupacek_cz
16.11.2015 | 11:00:05
loupacek_cz

#8 Impala'67: No pouze jezdec, ale Smrt říkal že ani on ani Bůh už si nepamatuje kdo je starší. Takže Smrt musel taky někdo stvořit. Jak zde bylo napsáno je velmi pravděpodobné že musí být ještě nějaká síla která stvořila Boha i Temnotu případně tedy i Smrt.

#10 Impala'67
16.11.2015 | 13:04:21
Impala'67

#9 loupacek_cz: Tak to bude, ale pořád dokola, něco stvořilo Temnotu, Boha i Smrt, jenže kde se vzalo to co stvořilo Temnotu, Boha a Smrt. prozatím je to nevyřešitelný a jen čas ukáže. Zajímavý je,že Smrt se týká asi jen a pouze lidských duší, protože pokud zemře anděl nebo démon, tak to jejich energii asi vypálí, tím pádem jejich „duše“ asi přestane existovat. Tak jako stvůry, které lovci zabijí se dostanou do Očistce, tam jsou předpokládám ty části přeměněných lidí, které z nich dělají monstra. A pak mě napadá, že když jsou duše lidí tak mocný zdroj energie, co když duše v Nebi něco pohánějí, že jsou prostě zdrojem energie nějaké síly.

16.11.2015 | 13:46:15
Peecha

Ty vidiny co má Sam (mučení, klec)… není to právě z jeho mysli? Myslím tu část, kterou mu smrtka opevnila „zdí“ aby se nezbláznil. A teď jak je smrtka mrtvá, tak se mu ta zeď začíná bořit? :)

#12 Impala'67
16.11.2015 | 17:16:53
Impala'67

#11 Peecha: Tu zeď už dlouho nemá a ty vzpomínky od něj předtím převzal Cas.

16.11.2015 | 17:46:49
Peecha

Ajo pravda, na to jsem úplně zapomněl :D

16.11.2015 | 19:38:31
Abi

Jsem nastvana na Deana, vzdycky vsem vycte, ze mu nereknou vsechno jako posledni spravedlivej, ale ze sam ma problem rict o Amare, to neee to je v poradku. Stejnym metrem! Sam pak bude nastvanej a zase dokolecka. Ten nerekne to a ten zase ono. A vlastne si nemaji co vycitat.

17.11.2015 | 9:43:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

The Rising Son

The Rising Son

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás