Supernatural (Lovci duchů) Shrnutí a postřehy z Out of the Darkness, Into the Fire

Shrnutí a postřehy z Out of the Darkness, Into the Fire

Shrnutí a postřehy z Out of the Darkness, Into the Fire

Před více než 10 lety začali Sam a Dean bojovat s příšerami v seriálu Supernatural. Po nesčetných ztrátách, úmrtích a apokalypsách, Winchesterové stále stojí a 11. řada nabízí zbrusu nového, ale velmi starého nepřítele.


22 0
10.10.2015

Na konci 10. řady byla na Zemi vypuštěna Temnota, zlá bytost, tak stará, že předcházela Bohu. Jelikož Bůh nemohl Temnotu porazit, dal jí pod zámek pomocí Kainova znamení, kterého se Dean zbavil díky Rowenině kouzlu. Dean tedy je pravděpodobně vyléčen, ale zabil Smrt a desátá řada skončila tak, že Sama a Dean v Impale pohltil mrak černého kouře. Co se Crowelyho mámy týče, ta zmizela s Knihou zatracených, ale ještě předtím na Castiela seslala kouzlo, které ho změnilo v krvelačnou bestii, aby mohl zabít Crowleyho.

Pokud jste neviděli první epizodu 11. série, nečtěte dál.


Kdo je Temnota?

Když dým pohltil Impalu, Sam omdlel do dalšího rána a Dean zmizel – Temnota to magicky přenesla zhruba míli daleko. Temnota se ukázala jako mladá žena, která Deanovi poděkovala za vysvobození. Mimo jiné řekla Deanovi, že jsou společně spojeni navždy díky tomu, že jí pomohl a ona pomohla jemu. Temnota má na sobě také Kainovo znamení.

(Temnota děkuje Deanovi za osvobození. Autorství: CW.com)

Zombie z Temnoty

Sam a Dean najdou město, kde se místní dělníci změnili ve vražedné zombie s černými žílami na krku, což pravděpodobně způsobil černý kouř. V nemocnici potkají mladou zástupkyni šerifa Jennu a novopečeného tatínka Davida, který byl nakažen tou samou záhadnou nemocí, která nakonec infikované zabije. David přenechá své dítě Jenně a zmizí předtím, než někomu ublíží.

Dean má v plánu povraždit všechny zombie, ale Sam ho zastaví. Nechce totiž opakovat ty samé chyby stále dokola a touží po změně. Takže namísto vraždění příšer se chce vrátit k jejich původní misi – zachraňování životů, což zahrnuje i nakažené lidi. Je to zajímavý meta moment, kdy si seriál uvědomuje, že už stále dokola jen opakuje tu samou zápletku (jeden bratr obětuje vše, aby zachránil toho druhého). Ale jedenáctá řada vypadá, že by tuto tradici mohla změnit a zaměří se více na zachraňování, než na zabíjení.

Sam se nabídne, že bude dělat návnadu, aby se Dean s Jennou a dítětem dostali do bezpečí. Funguje to do bodu, kdy je Sam napaden zombie sestřičkou, které musí podříznout hrdlo a její krev se mu dostane do pusy. Když ho pak najdou ostatní zombie, nechají ho na pokoji.

V závěru epizody je Sam nakažený, ale neřekne o tom Deanovi a vypadá to, že se s tím chce vypořádat sám na vlastní pěst.

(Sam se teď bude snažit najít lék co nejrychleji. Autorství: CW.com)

Amara

Už nějakou dobu víme, že do role Amary byla obsazena herečka Emily Swallow. První díl ale vysvětlil její zásadní roli v této řadě.

Když Jenna s Deanem a dítětem utíkají z nemocnice, narazí na nakaženého Davida, který z posledních sil oznámí Jenně jméno jeho dcery- Amara- a pak zemře. Na konci epizody, když Jenna malou Amaru přebaluje, zjistíme, že má Kainovo znamení na stejném místě, jako Temnota.

Malá Amara, narozená během zásahu černého kouře, je tedy podle všeho převtělením Temnoty.

(Amařino znamení se nachází na stejném místě jako Temnotino. Autorství: CW.com)

Divoký Cas a Lady Crowley

Cas je stále pod vlivem Rowenina kouzla pobíhajíc kolem. Sice probodl Crowleyho, ale Král Pekla stihl uniknout ze své schránky, než se tak stalo. Castiel tedy prosí své andělské sourozence, aby ho zastavili. Objeví se pár andělů, ale ti ho nevezmou zpátky do Nebe. Na místo toho ho mučí za to, že propustil Metatrona.

Crowley se převtělí do ženského těla a poté, co zažije se svým manželem a sousedy orgie, se vrátí do své původní schránky. Jeho poskoci ho následně informují, že lidé v Pekle mluví o Temnotě a nejedná se o takovou báchorku, jak si mysleli. Peklo vyšiluje, protože z Klece (kde pobývají Lucifer a Michael) se ozývají divné zvuky, jakoby varování. A když vyšiluje Lucifer a Michael, tak je něco opravdu špatně.

(Lady Crowley zabodoval. Autorství: CW.com)

Postřehy a přání

  • Vzhledem k novému vztahu Temnoty a Deana je možné, že Temnota zachrání Sama.
  • Sam přesvědčil Deana, aby se podíval na jejich počiny a nezapomněl na klasickou hlášku Saving people… Opravdu nastal slibovaný restart a to se nám líbí.
  • Alespoň mají Sam a Dean dostatek času na to, aby Temnotu zastavili, než vyroste.
  • Ačkoli všichni milujeme Marka Shepparda jako Crowleyho, ženský Crowley také nebyl k zahození.
  • Je dobré vědět, že Klec je stále ve hře. Fanoušci již dlouho touží po návratu Lucifera. Koneckonců, je to „nositel světla“, tak kdo jiný by mohl porazit Temnotu?

Jak se Vám líbil první díl? Co vás překvapilo, či zaujalo? A jak se těšíte na další epizody?

Zdroj: BuddyTV, TV.com

Diskuze /14

Piere

Je v Kleci furt i ten jejich brácha?

#2 Zajka
10.10.2015 | 14:27:06
Zajka

že nakonec otevřou Klec znovu aby jim Luci s Mikem pomohli?? :D sem zvědavá jak se to vyvrbí :)

#1 Piere: Adam by měl být v Nebi po tom, co na něj ve finále 5. řady Cass hodil Molotovův koktejl a zapálil ho, pač Michaela tím sice jen odehnal, ale Adam by tím měl být mrtvý…ale těžko říct v SPN nikdy nevíš :D a to je právě to, co na tom seriálu tak žeru :D

#4 Impala'67
10.10.2015 | 14:36:46
Sísa11

Strašně se těšim na další díl , ale jak Darkness říkala ,že je s Deanem spojena , tak bude ještě složitější jí zabít , třeba ,že když umře ,tak umře i Dean ..... :O jsem zvědavá ♥

10.10.2015 | 14:42:03
Impala'67

#2 Zajka: Ve dvousté epizodě bylo řečeno, že je pořád v kleci s Michaelem a Luciferem, ale jelikož to řekla postava, která zná příběh SPN z knížek, tak člověk neví. Osobně si myslím, že je s nima v kleci.

#6 Mesyas
10.10.2015 | 17:18:26
Gagis

Ani bych se nedivila, kdyby jsme brzo ze Samem nakoukli do Luciferové klece :-)

10.10.2015 | 17:44:43
Mesyas

#4 Impala'67: pokud se nepletu tak ve „fans“ epizodě zaznělo i to, že je ještě jeden bratr, kterého nepoznali. Doufám, že se tohle nějak zapojí do dějové linky a nebylo to jen plácání!

#7 Impala'67 #9 Deanmon
11.10.2015 | 14:18:24
Impala'67

#6 Mesyas: Tak o tom nic nevím a ani si na to nepamatuju.

11.10.2015 | 16:45:23
Lucifrid

Bring Lucifer back!!! Nic jiného netřeba dodat :D

#14 SerialLovver
webmaster
11.10.2015 | 19:05:19
Deanmon

#6 Mesyas: Co to meleš :D :D

12.10.2015 | 17:21:21
Adelka2222

1. díl skvělý, jen vcelku malá sledovanost, tak snad to nebude vést ke konci :/

#11 atack #12 Deanmon #13 jajush
12.10.2015 | 17:46:24
atack

#10 Adelka2222: to by byl poděl takovej uzasnej start a nakročeno k super serii a nebylo by to dobré kdyby je zrusily :D

12.10.2015 | 18:22:52
Deanmon

#10 Adelka2222: Na premiérovou epizodu to sice nebylo úplně nejvíc, ale jinak je to na supernatural standartní číslo, když se podíváš na statistiky. Takže konce bych se nebál to by jim musela sledovanost o dost víc.

13.10.2015 | 14:28:17
jajush

#10 Adelka2222: Navíc, jak bylo psáno v článku o sledovanosti CW, tak nerozhoduje sledovanost, ale ratingy. A teď cituju: „Výborně odstartovaly i seriály na The CW. Arrow se vyhoupl na krásných 1,1 % a soupeřil tak s NBC. Výborně si vedl i Supernatural s 0,9 %.“

webmaster
13.10.2015 | 21:24:33
SerialLovver

#8 Lucifrid: Přeně byla bych ráda mooc… Vím že by se to takto opakovalo a vím že to bude znít blbě ale chci zpátky Lucifera a Sama co chlemtá demon blood :3 byl takovej víc badass :3 a hlavně jak sejmul hald .. a ostatní :)

14.10.2015 | 17:08:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Tombstone

Tombstone

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás