Supernatural (Lovci duchů) Shrnutí panelu Supernatural na letošním Comic Conu

Shrnutí panelu Supernatural na letošním Comic Conu

Shrnutí panelu Supernatural na letošním Comic Conu

Jako již každoročně, tak i letos se panel seriálu Supernatural konal v největší hale H na Comic Conu v San Diegu. V článku vám přinášíme přehled hlavního panelu, během kterého nastalo i pár překvapení.


23 0
31.7.2016

První milé překvapení čekalo fanoušky v podobě uvádějících, letošní panel totiž opět uváděla všemi milovaná dvojice Roberta Benedicta (Chuck) a Richarda Speighta Jr. (Gabriel). Dvojice ihned na pódium přivítala jednotlivé členy štábu: Roberta Singera (režisér a producent), Andrewa Dabba (producent a scenárista), Jareda Padaleckiho (Sam Winchester), Jensena Acklese (Dean Winchester), Mishu Collinse (Castiel) a Marka A. Shepparda (Crowley). Jelikož upoutávka na 12. sérii byla divákům puštěna ještě před nástupem štábu (upoutávku si můžete pustit v našem minulém článku), Rob a Richard se pustili ihned do otázek.

Co nás čeká dál?

První otázka samozřejmě směřovala na Roberta a Andrewa. Všem fanouškům totiž vrtá hlavou, co vlastně můžeme čekat v Supernatural dál, když už jsme viděli Boha a Temnotu. Co je tedy větší než Bůh? Na tuto otázku odpovídá Robert Singer tak, že v této sérii se vrátíme ke kořenům, vrátíme se ke krátkým příběhům, prozkoumáme anglické Strážce slova a čeká nás hon na Lucifera. Mark také stále doufá, že už konečně zemře a ptá se takto Roberta a Adrewa každé dva týdny.


Je Sam naživu?

Velmi důležitým cliffhangerem na konci jedenácté řady zůstal výstřel lady Toni Bevell, který mohl, ale nemusel zasáhnout Sama. Jak již Jared dříve prozradil, kulka ho zasáhla. Nyní je ale jisté, že Sam nezemřel (což jsme mohli vidět i v ukázce). Jared také prozradil, že o Strážcích slova a nejen o anglické části se dozvíme víc. Jedná se o celosvětovou organizaci a během dvanácté řady bude odhaleno více o tom, co chtějí a proč to chtějí a co mají v plánu s Winchestery.

Návrat Mary

Druhý cliffhanger jedenácté řady se týkal návratu postavy Mary Winchesterové do seriálu a fanoušky zajímá, jak budou Sam a Dean na její přítomnost reagovat. „Dean byl dítě a Sam mimino, takže děti, které znala, jsou nyní muži a nemají spolu žádný vztah. Budou se snažit zaplnit díru, která vznikla,“ odpovídá Jensen. Samozřejmě zde vyvstávají další otázky, jako jak Mary zapadne do života Sama a Deana a budou díky své matce více zranitelní?

Poté Jensen ještě zmíní, že jim se Samanthou Smith, která hraje Mary, skvěle pracuje a že jsou rádi, že je zpět. Jakožto překvapení na pódium vchází Samantha.

Následující otázka tedy padá přímo na Samanthu a rozvíjí sérii otázek, jaký vliv bude mít Maryin návrat na jednotlivé postavy. Samantha sama ještě neví, co Mary čeká: „Byla mrtvá, teď je živá s velkou mezerou a její děti jsou nyní vyšší a starší než ona. Bude to zajímavé.“ Jared tedy pokračuje a dodává, že v seriálu se objevilo spoustu vztahů a rodin. Měli Bobbyho (family don't end with blood), mají členy rodiny, kteří nejsou pokrevní ani lidé (přičemž ukazuje směrem na Mishu a Marka), ačkoli měli polovičního bratra a chvíli otce, tak nikdy ne matku. „Tady se uvidí, že rodina neznamená krev, ale tvrdou práci, pot a slzy a poprvé poznají, co vlastně rodina znamená.“

Andrew Dabb dodává, že Sam a Dean vidí svou matku jakožto nedotknutelnou modlu, na kterou mohou mít vzpomínky, ale neznali jí. Mary na druhou stranu je jako oni, vychována jako lovec a utekla od toho jako Sam. Sam a Dean v tomto životě chápou, že rodina je činí zranitelnými, a proto bude podle Andrewa zajímavé sledovat, jak Mary ovlivní životy ostatních, například i Castiela, který chápe důležitost a význam života a role Mary.

Jak je na tom Castiel

Po vymýcení Lucifera z těla byl Castiel odpálen dámou Toni ze Strážců slova neznámo kam. Castiel se ale ve dvanácté řadě vrací a bude hodně podobný tomu Castielovi ze čtvrté série. Má zpět skoro celou Milost (pravděpodobně má stále zlomená křídla) a je naštvaný, bojechtivý a jde po Luciferovi. Castiela také ovlivní návrat Mary.

Misha: Vznikne mezi nimi vztah. Oba jsme outsideři, a to nás spojuje.

Jensen: Cože?!

Richard: Kámo, dělá ti do mámy!

Mark: To mu teď budeš muset říkat „táto“.

Jared (na Samanthu): Musím mu říkat „tati“?

Po této části panelu následuje spousta utahování si z Marka Shepparda, který v epizodě Beyond the Mat byl proměněn v křečka a dále na olizování podlahy. Mark: „Už mě prosím zabijte! Byl jsem herec a byl jsem šťastný. Teď si musím každý den procházet tímto. Už osm sérií.“

Crowley a jeho rodina

Následující otázka tedy padá na Markovu hlavu a týká se Crowleyho rodiny. Mark naznačuje, že by se kromě Roweny mohl vrátit i Croweyho syn, Gavin MacLeod. Po Markově poznámce „miluju Ruth, ale nesnáším Rowenu“, přichází na pódium Ruth Connell. Ta doplní, že Rowena ví, že je babičkou, a ví o Gavinově existenci, ale Ruth neví, jak tato dějová linie dále povede.

K závěru panelu samozřejmě nesmí chybět otázka ohledně návratu známých postav. Andrew odpovídá, že na scéně se opět objeví hlavně lovci – Jody Mills, Donna, Claire a Alex, ale padne též jméno Gavina.

Lucifer

Lucifer bude i v této řadě žhavým tématem. Robert Singer odpovídá, že je venku a hledá schránku. Vyzkouší jich dokonce hned několik a první z nich, co mu celkem padne, je rocková hvězda Vince Vicente hlásící comeback. Tuto postavu potkáme v pár epizodách a herec byl již obsazen – Rob Benedict si začne broukat slavný hit Jesse's Girl – nového Satana bude hrát zpěvák Rick Springfield.

Rick Springfield v poslední době hrát v seriálu True Detective nebo ve filmu Ricki and The Flash. Obsazení Ricka do role Vince bylo navrženo lidmi, kteří dělají pro Supernatural casting. Ti řekli, že se jedná o těžkou roli, přeci jen ji hrál Mark Pellegrino (a trochu Misha), ale pokud prý chtějí rockovou hvězdu, která umí zpívat a hrát, doporučují Ricka.

Celý panel si můžete pustit v následujícím videu, které rozhodně stojí za to.

Thumbnail Play icon

Na úplný závěr panelu se odpovídalo na otázky od fanoušků. Nejzajímavější chvíle jistě nastala, když jeden fanoušek svou otázku použil k tomu, aby přítelkyni požádal o ruku. Všechny otázky plné zajímavostí i ze života herců si můžete pustit zde:

Thumbnail Play icon

Zdroj fotografií: BuddyTV.com a tumblr.com

Diskuze /6

Kimberlly

Supernatural panel je vždy najlepší! :)

31.7.2016 | 22:42:40
Alchymista

Za mna ak by som mal jednu otazku tak by som sa spytal tych šefinov či niekedy rozmyslaju o tych par akoby otvorenych koncov teraz ma napada ibajeden a to to decko strasne silne co ho ten posadnuty demonom z ludskou mamkou porodili alebo ako to bolo .

1.8.2016 | 0:18:26
Car

,, Musím mu říkat tati''? :D tak tohle me totál rozsekalo jinak nejlepší fotky :-*

1.8.2016 | 15:59:42
Remus

dobrý byl taky panel Nerd HQ, doporučuju! :D

#5 Kimberlly
1.8.2016 | 16:22:52
Kimberlly

#4 Remus: Hej, to som sa tiež riadne nasmiala. :D

1.8.2016 | 18:35:41
KIK

Parádny boli… :)

5.8.2016 | 19:31:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

War of the Worlds

War of the Worlds

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás