Supernatural (Lovci duchů) Žebříček nejlepší finálních epizod

Žebříček nejlepší finálních epizod

Žebříček nejlepší finálních epizod

Během posledních devíti let seriál Supernatural dokázal nalákat svoje fanoušky na další epizodu díky skvělým finále. Stránka Zap2it.com proto sestavila žebříček nejlepších závěrečných epizod na základě jejich ratingů.


2 0
26.5.2014

9. Devil's Trap (První řada)

Sam a Dean zachrání jejich otce před démony, ale John je posednut Azazelem a mučí Deana. Sam ho tedy postřelí Koltem do nohy, Azazel unikne a když Winchesterovi míří do nemocnice, vyřítí se proti Impale kamión jakoby odnikud.

8. All Hell Breaks Loose Part 2 (Druhá řada)

Dean uzavře dohodu s démonem z křižovatky, aby přivedl Sama zpátky k životu- čímž začíná cyklus winchesterovského obětování se jednoho pro druhého. Takže mu zbývá rok než bude odtáhnut do Pekla. Finále je velmi vzrušující, když se otevřou Brány Pekel a do světa se dostane armáda démonů, zároveň unikne i duše Johna Winchestera, který popadne Azazela, aby ho Dean mohl Koltem zabít.


7. The Man Who Knew Too Much (Šestá řada)

Poté co Castiel odstraní zeď v Samově mysli, snaží se Sam si vzpomenout na dobu, kdy neměl duši. Mezitím se Dean a Bobby snaží zastavit Castiela před otevřením Očistce, na čemž pracuje s Crowleym. Castiel nakonec Očistec přece jen otevře (poté co zabije Balthazara, Raphaela a zažene Crowleyho) a vstřebá z něj všechny duše, takže když ho Sam probodne andělským ostřím, nic se mu nestane. Castiel sám sebe prohlásí za nového Boha a nutí Sama, Deana a Bobbyho, aby před ním poklekli pod výhrůžkou smrti.

6. Survival of the Fittest (Sedmá řada)

Dean a pořád tak trochu šílený Castiel zabijí vůdce leviathanů Dicka Roman, ale jeho smrt je přenese do Očistce a Cas opustí Deana ihned po příchodu. Mezitím Crowley, který se chce opět stát hlavním šéfem unese Kevina i s tabulkou a Sam tak zůstane úplně sám.

5. Lucifer Rising (Čtvrtá řada)

Ve čtvrté řadě bylo odhaleno, že ne všichni andělé jsou dobří, když Zachariáš touží po apokalypse, aby byla Země očištěna a nastal Ráj. Deanův pravý úkol totiž není zastavit apokalypsu před tím než začne, ale ukončit jí. Castiel tedy poprvé neuposlechne příkazy a pomůže Deanovi utéct z andělského vězení, aby zastavili Lilith prolomením poslední Pečetě. Ale Ruby Samovi démonské superschopnosti, aby zabil Lilith, která je právě tou poslední Pečetí, protože Ruby celou dobu spolupracuje s Luciferem. Sam a Dean zabijí Ruby jejím nožem, ale už nestihnou zabránit Luciferovi uniknout z klece.

4. No Rest for the Wicked (Třetí řada)

Dean je odtažen do Pekla pekelným psem poté, co mu vypršel jeho rok. Dean je uvězněn v Pekle, vyděšený, sám, spoután řetězy a s háky zabodnutými do těla a volajíce Sama. Mezitím na Zemi Lilith nemůže proti porazit Sama svými schopnostmi a tak radši zmizí. Sam zůstává s mrtvým tělem svého bratra s myšlenkou, že ačkoli se celý rok snažil, nedokázal ho zachránit.

3. Swan Song (Pátá řada)

Dean konečně souhlasí s tím, aby Sama posedl Lucifer, a jakmile se tak stane, Sam přemůže Lucifera a skočí zpátky do jeho klece, čímž se obětuje a zachrání lidstvo. Nakonec ale Lucifer Sama přemůže a Adam Sama a Deana) je novou schránkou Michaela. Než se ale pustí do boje, Dean, Bobby a Castiel přijíždí za zvuků Rock Of Ages od Def Leppard (více v článku 20 nejlepších hudebních scén) a legendární hláškou „Hey, assbut!“.

Stále v Samově těle Lucifer zabije Bobbyho a Castiela a snaží se vymlátit duši z Deana, který nevzdoruje, protože doufá, že to probere Sama. Což se také stane, Sam skočí do klece a s sebou stáhne i Michaela. Nakonec se znovuobjeví Castiel (Bůh ho povýšil), uzdraví Deana a přivede zpět Bobbyho. Dean, emocionálně na dně a sám, se vrací ke své ex-přítelkyni Lise.

Toto měl být konec celého seriálu.

2. Do You Believe In Miracles (Devátá řada)

Poslední sezóna nebyla pro bratry Winchesterovi nikterak jednoduchá a bylo to mezi nimi všelijaké. Nakonec je ale vše odpuštěno, když je Dean probodnut Metatronem a umírá. Sam se snaží udělat to, co Dean pro něj před lety- vyměnit svou duši za jeho a proto volá Crowleyho. Ale Crowley už je ve vedlejší místnosti s Deanovým tělem. Král Pekla věděl, že ho Kainovo znamení nenechá umřít a naléhá na Deana, aby otevřel oči a spatřil nový život- jako démon.

1. Sacrifice (Osmá řada)

Jeden z nejkrásnějších momentů byl, když tisíce andělů padaly na Zem jako hvězdy. Metatron totiž dokončil třetí zkoušku (ukradl Castielovi jeho milost a udělal z něj člověka) a uzavřel tak brány Nebes. Dean se mezitím snaží Sama přesvědčit, aby skončil s uzavíráním brán Pekel, když zjistil, že by ho to mohlo zabít. Ale Sam chce podstoupit tuto oběť, aby tak vynahradil Deanovi všechny ty časy, kdy ho zklamal v jeho srdceryvném projevu, který je označován jako jeden z nejlepších výkonu Jareda Padaleckiho.

Který je podle vás nejlepší? A který nejhorší- aspoň jeden trochu horší se mezi nimi snad najde, ne?

Diskuze /8

Marushka

Nevěděla jsem, že pátá serie měla být poslední. Přesto, že se mi její konec líbil jsem ráda že to tak neskončilo ( asi by nastala vzpoura fangirls :) ). Souhlasím s tebou s koncem osmé řady, pád andělů byl fenomenální. Je to pro mě půl na půl konec osmičky a konec devítky – ten byl hodně nečekaný a je to něco zcela nového. „Nejhorší“ to je těžko, ale moc ve mě nezanechal konec 1. řady. Asi proto, že jsem nějak věděla co bude následovat.

Jinak moc děkuju za všechny články. Pro mě coby novofanouška :) je to zdroj skvělých informací a zajímavostí.

26.5.2014 | 10:07:47
Arkantos

Serial som sledoval od druhej rady a velmi ma prekvapilo ze take podpriemerne konce ako osma a deviata rada su na prvom mieste. V porovnani s koncom tretej rady. No rest for wicked bol zatial jednoznacne najlepsi. Takisto zaverecny diel piatej a druhej. Najslabsi bol koniec siestej po nej deviatej a osmej Zvysok medzi tym sa tak vezie.

26.5.2014 | 10:42:35
Dragon94

Nejslabší konec jednoznačně 6tá série.

26.5.2014 | 16:21:48
Danielle9

Pre mňa osobne bol najslabší koniec 6. série a najlepší koniec bol v 8. série a potom 5. a 4.

26.5.2014 | 16:49:44
lilith23

U mňa najlepší jednoznačne koniec 8. série, a keďže som dlhoročný fanúšik a najviac som si pamätala koniec 3. série tak aj ten pokladám za jeden z naj. Ale aj tak boli všetky skvelé pretože každý koniec série znamenal začiatok novej :D

26.5.2014 | 18:27:05
Kat_Stiles

Za mě jednoznačně vede závěr 8. série a pád andělů z nebes. To se mi pekelně líbilo. Pak je závěr 3. série, protože jsem prostě cíťa :D a tak nějak mi zůstal tenhle díl v hlavě. Jinač pravděpodobně žádný dojem ve mně nezanechal závěr první řady. Nebo si to už prostě nepamatuju… Ale jsem si jistá, že pokaždé mi udělají scénaristi radost aspoň jednou věcí v posledním díle každé série – Carry on My Wayward Son:)

26.5.2014 | 18:51:16
DexTeR_X5

Milí páni z tej stránky majú asi telepatické schopnosti, pretože presne v tomto poradí ich mám v hlave usporiadané aj ja, ale že presne v tomto! :D

26.5.2014 | 20:19:17
azoxid

Jojo, pád andělů z nebe byl totální pecka..:-)

30.5.2014 | 1:56:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás