Supernatural (Lovci duchů)
95/100 - 763×

Supernatural(Lovci duchů)

Za smrt matky bratrů Sama a Deana Winchesterových mohou temné síly. Jejich otec a Dean si z hledání pomsty a ničení jiných temných sil a tvorů vytvoří životní poslání, jen mladší Sam se snaží o normální život pryč od rodinné minulosti. Když však otec zmizí, nemá na výběr a přidává se k Deanovi. Při všem, co je na cestách čeká, se strach stává luxusem, který si nemohou dovolit.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
15 sezón | CW, The WB | 43 minut
žánr
Drama, Fantasy, Hororový
hrají
Jim Beaver (Bobby Singer), Jensen Ackles (Dean Winchester), Jared Padalecki (Sam Winchester), Misha Collins (Castiel), Mark Sheppard (Crowley), Mark Pellegrino (Lucifer), Jeffrey Dean Morgan (John Winchester), Aldis Hodge (Jake Talley), Lauren Cohan (Bela Talbot), Timothy Omundson (Kain),

Mary Winchester

Mary Winchester

Mary je ženou Johna Winchestera a matkou Deana a Sama. Zároveň je dcerou dvou lovců, Deanny a Samuela Campbellových.

Sezóny 6

Mary byla vychována svými rodiči jako lovec, ale rozhodla se tento způsob života zahodit, když potkala Johna. Poté co je John zabit démonem Azazelem, uzavře s ním dohodu – Azazel Johnovi život, pokud mu Mary za deset let povolí vstup do jejího domu.

Mary má přinejmenším jednoho strýce, kterého Sam a Dean nikdy nepotkali, pravděpodobně jménem Robert Campbell. Mary je 29 let, když ji Azazel zabije a její náhrobní kámen je postaven v Greenville, Illinois.


První série

V noci 2. listopadu 1983 Mary probudí Samův pláč. Když vejde do jeho pokojíčku a uvidí nad kolébkou muže, předpokládá, že se jedná o jejího muže. Sejde proto dolů, kde uvidí svého muže spícího. Běží tedy nazpět do Samova pokoje, kde vidí, jak se žluto-oký démon sklání nad Samovou kolébkou. Mary je démonem zabita a přišpendlena ke stromu, následně pokojík vzplane.

Během první série se setkáváme s Mary ještě jednou, jelikož její duch nikdy neopustil rodný dům Sama a Deana. Bratři se rozhodnou dům navštívit na základě Samových vizí, podle kterých nové obyvatele ohrožuje poltergeist. Maryin duch se objeví v momentě, kdy poltergeist napadne její syny a obětuje se pro jejich záchranu.

Druhá série

V druhé sérii se Mary objevuje v epizodě What Is and What Should Never Be, kdy džin zneužije Deanovo přání – aby Mary nikdy nezemřela. V tomto snovém světě je Mary stále naživu a John zemřel na mrtvici. Dean se rozhodne uniknout z tohoto světa poté, co se dozví, že všichni zachránění Samem a Dean zemřeli.

Podruhé se objevuje v epizodě All Hell Breaks Loose (Part 1) a to pouze retrospektivně. Žluto-oký démon ukazuje Samovi vzpomínku na Maryinu smrt.

Třetí série

Tato postava v páté sérii nevystupuje.

Čtvrtá série

Dean cestuje zpátky do minulosti (do roku 1973), kde se setká s mladou Mary Winchester, rozenou Campbell. Mary je lovec, stejně jako její rodiče. Ačkoli je velmi schopná, chce tento způsob života opustit. Poté, co jsou její rodiče a John zabiti Azazelem, rozhodne se Mary uzavřít osudnou dohodu.

Ve čtvrté řadě se Mary objevuje ještě jednou jakožto Samův přelud, který ho nabádá, aby dále pil démonickou krev.

Pátá série

Dean a Sam opět cestují časem, tentokrát do roku 1978, aby zachránili Johna a Mary před Annou Milton. Anna má v plánu Winchesterovi zabít před tím, než se narodí Sam. Mary musí říct pravdu Johnovi o svém původu a životě lovce. Dean ji později objasní celou situaci a přesvědčí ji o tom, že je jejím synem a snaží se ji přesvědčit, aby nevstupovala do Samova pokoje šest měsíců po jeho narození. Sam se ale rozhodne, že to nestačí a myslí si, že by Mary měla Johna opustit. Ale už je pozdě, protože Mary už čeká Deana. Když na místo dorazí Michael, aby všechny zachránil před Annou a Urielem, odstraní všechny Johnovy a Maryiny vzpomínky.

V páté sérii se Dean a Sam s Mary setkávají znovu, tentokrát při průchodu Nebem, kde se jim objevují vzpomínky z minulosti. Dean se ocitne ve vzpomínce, kde se Mary a John hádají přes telefon. V Nebi poté potkají Mary ještě jednou, tentokrát se jedná o přelud vyvolaný Zachariášem.

Šestá série

Ve finální konfrontaci Winchesterových a Eve, na sebe Eve vezme podobu Mary, aby je potrápila.

Sedmá série

Tato postava v páté sérii nevystupuje.

Osmá série

Tato postava v páté sérii nevystupuje.

Devátá série

Tato postava v páté sérii nevystupuje.

Desátá série

Tato postava v páté sérii nevystupuje.

Jedenáctá série

Ve finále jedenácté série se Amara chce odvděčit Deanovi za to, že jí dal to, co potřebovala a chce pro něj udělat to samé. Krátce po tomto setkání se Dean toulá lesem a snaží se zjistit, kde je, když v tom uslyší ženské volání o pomoc. Když jde za hlasem je v šoku, jakmile narazí na Mary, živou a zmatenou uprostřed parku.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Mary až v neskoršej fázy seriálu dostala dostatočný priestor, aby sa naplno prekreslil jej charakter. Síce nebola dokonalá, ale jedno jej nikto nemôže uprieť, bola milujúcou matkou.

5.4.2021 | 20:26:55
Strong

RIP znovu:(

12.4.2019 | 23:36:43
jajush

Mladá Mary byla skvělá!

8.5.2014 | 22:56:57

Carry on

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty: Jak šel čas

Plakáty: Jak šel čas

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama